999 rezultate për

akuzuari

Dy të akuzuarit nga Gjykata Speciale dalin me një mesazh Deputeti i AAK-së, Lahi Brahimaj ka thënë se nuk ka dyshim në luftën e pastër të kolegut të tij partiak, Blerim Kuçi.
Edhe sot seanca për rastin Monstra mbyll dyert për publikun Në Gjykatën Penale të Shkupit edhe sot vazhdon gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në liqenin e Smillkovës e cila ka ndodhu
Shpërthen në të qara vëllai i të akuzuarit për përdhunimin në Kavajë (VIDEO) Familjarët e një prej të arrestuarve për rastin e rëndë të përdhunimit të një 13-vjeçareje në qytetin e Kavajës kanë moh
Dënohet 6 muaj burgim mjeku në Gjilan, shiti veten për 30 euro Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit E. E., në kohëzgjatje prej gjashtë muaj burgim
Shteti nuk tregon faturat e kripura që po paguan për të akuzuarit nga Specialja Mbi 400 mijë euro janë shpenzuar nga fondi 1.5 milionësh që shteti ka ndarë për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Spe
Ngritet aktakuzë ndaj shtatë personave në Maqedoni për pjesëmarrje në ISIS Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoni ka ngritur padi penale ndaj shtatë personave, nën a
Apeli liron nga dënimi me burg të akuzuarit për korrupsion Rreth 8 muaj pasi Gjykata Themelore e Prishtinës, e kishte gjetur fajtor dhe dënuar 10 ish-inspektor të ndërtimit të Kom
Del aktvendimi i plotë, ja si u dënua me 7 vite burg 18-vjeçari i komunitetit rom Këshilli Gjyqësor i Kosovës përmes një komunikate për media janë shprehur të shqetësuar lidhur me deklaratat e deputetëv
Flet i akuzuari për falsifikim në AKI: Përse bëra gjithçka I dyshuari se me një dokument të përpiluar nga vetë ai u shtir si zyrtar i Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës, E.J.,
Sëmuret në gjykatë i akuzuari për ngjarjet e prillit Sot, në seancën gjyqësore për ngjarjet e “27 prillit”, të akuzuarit Munir Pepiq iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe p
Gjykata e Apelit merr vendimin për të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, kundë
babai rrëfen si e rrahu djalin për vdekje Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kis
Edhe sot gjykohen ngjarjet e turpshme të 27 prillit Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për ndodhitë e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Republikës s
5 dënime me vdekje për të akuzuarit e vrasjes së gazetarit saudit Prokurorët sauditë thanë të enjten se do të kërkojnë dënim me vdekje për pesë njerëz të përfshirë në vdekjen e gazetarit
Dëshmia tronditëse e shoferit të Bechtel Enkas, punoja 30 orë pa pushim Driton Asani, i akuzuar për veprën penale të rrezikimit të trafikut publik, ku si pasojë mbetën të vdekur dy persona, so
Vrau vajzën dhe gruan, babai pranon krimin dhe shpreh pendesë Pjetër Nrecaj e pranoi para gjykatës fajësinë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës në gusht të këtij viti në fshatin B
Kaq vite burg u dënua gjilanasi që mashtroi qindra qytetarë Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues për të akuzuarin G. L. në kohëzgjatje prej 2 vjet e tetë muaj bur
I akuzuari kërkon nga dëshmitari të këndojë në gjyq Në gjykimin ndaj të akuzuarve për pjesëmarrje në organizatën “Syri i Popullit”, në mesin e shtatë personave të cilët sot
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna
Gjykatësja paralajmëron të akuzuarit për dhunën në kuvend Gjykatësja, Dobrilla Kacarska në fillim të seancës së sotme gjyqësore për “27 prillin”, i ka paralajmëruar të akuzuarit