999 rezultate për

akulli

Alarmi i OKB: Akulli në Arktik po shkrin në nivele rekord! Niveli i akullit në Arktik dhe Antarktik gjatë muajit të kaluar ka rënë në një nivel rekord. Sipas Organizatës Meteorolo
Akulli nxjerr avionin nga pista, pasagjerët përjetojnë momente tmerri (VIDEO) Një aeroplan pasagjerësh në Siberi ka rrezikuar të përplaset me një avion tjetër pasi ka rrëshqitur në pistë duke u rrot
Vijon bora dhe akulli, kulmi arrin të mërkurën dhe të enjten Qendra me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Mesdhe ka ndikuar këtë të hënë vendin tonë duke sjellë reshj
Liqeni i Dojranit vazhdon të jetë nën pushtetin e akullit (FOTO LAJM) Edhe pse temperatura ditët e fundit janë ngritur mbi zero, akulli në liqenin e Dojranit akoma nuk është shkrirë. Gjithë
Numrit të "viktimave" të shkaktuara i ftohti i acartë në Evropë i shtohet dhe një dhelpër e ngrirë (FOTO LAJM) Një fotografi e kapur së fundmi tregon se si një dhelpër pa fat që ishte rrëzuar në një lumë gjatë temperaturave të aca
Vlorë/ Rrëshqet në akull, i moshuari vdes pas 7 ditësh në spital Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mesditës në Vlorë, ku një i moshuar ka ndërruar jetë në spital, pasi kishte rëshqit
Temperaturat ekstreme, liqeni i Ohrit nën pushtetin e akullit (VIDEO) Temperaturat e acarta që kanë pushtuar Ballkanin dhe jo vetëm, kanë bërë që liqeni i Ohrit të pushtohet nga akulli.
Vëllai i 40 vjeçarit që vdiq tek rezervuari i ngrirë: Po ruante bagëtitë, u bë kurioz nga akulli Lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi gjatë mesditës në Fier, ku humbi jetën një 40 vjeçar teksa kishte tentuar që të ect
TRAGJEDI/ Ecnin mbi liqenin e ngrirë, humbin jetën dy persona Një 40 vjeçar i cili ka tentuar të ecte mbi akull në Fier dhe një 12 vjeçar i cili ka qënë duke luajtur mbi akullin e li
MOTI/ Akulli ka pushtuar rrugët, Prençi: Duhen rezerva ushqimore Kryeministri Rama është duke drejtuar mbledhjen për menaxhimin e situatës për motin e keq në vend duke theksuar se është
Dimër si rrallë më parë, ngrica dhe akulli do të vijojnë edhe javën e ardhshme (VIDEO) Shqipëria ndodhet prej më shumë se dhjetë ditësh nën temperatura tepër të ulëta, të cilat në zona të caktuara në pjesën
Rrugët, të mbuluara nga akulli. Ja ku rrezikoni të bëni aksident (FOTO LAJM) Temperaturat disa grade nen zero kanë bërë që disa akse rrugore të përshkohen me shumë veshtiresi. Nisur nga kjo situatë
Shkencëtarët: Një pjesë e akullit në Antarktik po shkëputet Shkencëtarët britanikë kanë tërhequr vërejtjen se një pjesë e akullit të Antarktikut do të shkëputet, duke e formuar një
Ja si ta largoni akullin nga xhami i makinës për 10 sekonda! Me shumë mundësi sot keni hasur shumë vështirësi kur jeni nisur të merrni makinën për shkak ngricës që ka kapluar vendin
Pas dëborës vjen akulli, rreth 90 fshatra rrezikojnë të bllokohen Për Emergjencat Civile problemi kryesore pas reshjeve të dëborës sot dhe nesër është akulli, nga rënia e madhe e tempera
Lokalet prej akulli më spektakolare në botë (FOTO LAJM) Stina e dimrit është shumë e bukur dhe shumë qytete rreth botës kanë ndërtuar lokale akulli të cilat dhe në këtë stinë t
Kanadezët ironizojnë Trump: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-ve pas fitores së republikanit (FOTO LAJM) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se meksikanët
Përfitimet nga përdorimi i akullit në fytyrë Përdorimi i akullit në fytyrë e rifreskon lëkurën e fytyrës, parandalon krijimin e rrudhave, lufton aknet dhe shenjat n
Hotelet më të bukura prej akulli në botë (FOTO LAJM) Vendet e bukura rreth botës janë të panumërta dhe secila prej tyre krenohet me vecantinë që mbart. Ndërkohë që po afr
Zbulohet baza e fshehtë bërthamore amerikane në Greenland Shkrirja e akullnajave në ishullin e Greenland-ës mund të çojë në zbulimin e një baze të fshehtë bërthamore amerikane t
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.