999 rezultate për

akull

Po shkrin pallati i akullt i Stalinit (FOTO LAJM) Një labirint i jashtëzakonshëm me tunele akulli i ndërtuar në arktikun rus gjatë Luftës së Ftohtë, po shkrin. Pamje të p
Jeni për rrugë? Kujdes, në këto akse ka prani të akullit (FOTO LAJM) ARRSH njoftoi sot se po vazhdon puna për mirëmbajtjen dimërore me mjetet borëpastruese dhe fuqi punëtore. Në Rajonin
Bie shi në Groenlandë: Alarm për ngrohjen globale (VIDEO) Shiu që po bëhet më i shpeshtë në Grenland po përshpejton shkrirjen e akullit të saj, ka gjetur një studim i ri. Shke
NASA paralajmëron shkëputjen e një akullnaje nga Antarktida Agjencia Amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) paralajmëron se nga Antarktida së shpejti do të shkëputet një aku
New York, shfaqet cunami i rrallë në formë akulli (VIDEO) Erërat e vazhdueshme që po vërshojnë në të gjithë SHBA-të lindore kanë krijuar një cunam të rrallë të formësuar në akull
Akullorja bëhet shkaku i vdekjes së 9-vjeçares britanike Pushimit kanë përfunduar në mënyrë tragjike për një familje britanike, pasi vajza e tyre ndërroi jetë në hotel, shkruan
Rreziku që sjellin kubat e akullit në pije E dinit që jo gjithmonë kubet e akullit janë të ushqyeshme? Që edhe këto produkte në shtëpi kërkojnë kujdes të veçantë?
Ia bëjnë të gjithë avionëve gjatë të ftohtit! Procesi delikat që mbron jetën e pasagjerëve (FOTO LAJM) Akulli është një ndër armiqtë më të mëdhenj të pilotëve gjatë periudhave të ftohta. Nisur nga kjo, të gjithë avionët
Ngrin Niagara, shijoni spektaklin e akullit në 10 foto (FOTO LAJM) Vala e të ftohtit polar ka përfshirë të gjithë veri-lindjen e kontinentit të Amerikës së Veriut duke shkaktuar vdekjen e
Bora dhe akulli, akset ku qarkullohet me zinxhirë Edhe pse disi më i zbutur, Shqipëria vijon të jetë mbërthyer nga mot i ftohtë dhe me reshje dëborë në zona të caktuara.
NASA jep vitin kur do të zbulohen alienët Sipas shkencëtarëve të NASA-s jeta jashtëtokësore mund të zbulohet në dy dekadat e ardhshme. Në vitet e fundit sfidat
Si reagon AMG në borë dhe akull: Shikoni testin e këti piloti (VIDEO) Vozitja në borë dhe akull është një aftësi për të cilën vyen pak praktikë, sidomos në makina me shumë kuajfuqi si Merced
Me video, si duhet vepruar kur të rrëshket makina në akull Jo në çdo situatë është e lehtë të vozitësh një makinë. Nëse gjeni vetën në një pozicion kur filloni të rrëshqitni në a
Në Prizrenin e Mytaherit mund të thyesh kockat nga akulli, por kryetari ka halle të tjera (FOTO LAJM) Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka mund të njihet për lloj lloj bëmash të tij, por jo për shërbime ndaj qytetit dhe q
Bëni kujdes! Në këto akse ka prezencë të akullit e dëborës Situata në akset kombëtare të vendit: Rajoni Verior: Gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku
Pamje spektakolare, ngrin liqeni i Batllavës (FOTO LAJM) Temperaturat e ulëta me të cilat po përballet vendi, si dhe rajoni, kanë ndikuar që të ngrihet edhe liqeni i Batllavës,
Rrëshqit në humnerë nga akulli mjeti me dy punonjës të Bashkisë Librazhd Një makinë me dy punonjës të Bashkisë Librazhd raportohet të ketë rënë në humnerë. Mjeti po shoqëronte një fadromë e
Makinat bëhen copash nga prania e akullit në aksin Levan-Tepelenë Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Fierit Dy automjete janë përplasur në vendin e quajtur ‘Kt
Borë e akull në rrugë, këto janë akset më problematike Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. “Gjatë gjithë natës kontraktorët kan
Vishuni trashë dhe kujdes nga akulli, moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, në pjesën perendimore të vendit do të mbizotrojnë vranësira të s