999 rezultate për

akujve

Zbulimi shqetësues i shkencëtarëve për shkrirjen e akujve Shkrirja e akujve mund ta rrisë nivelin e detit me 38 centimetra deri në vitin 2100. Është ky paralajmërimi i fundit i N
Ngrohja globale, ndikim në Arktik Shkencëtarët kanë zbuluar se me rritjen e temperaturës së Tokës, është shkëputur një shtresë antike akulli me sipërfaqe
E zbuloi NASA, asteroidi gjigant është duke "fjetur" poshtë akujve në Alaskë (FOTO LAJM) Një asteroid me diametrër gati 1 500 metra u përplas në Alaskë rreth 2.5 milionë vite më parë duke sjellë ndryshime të m
Fenomeni i akujve blu në Miçigan, mahniten fotografët (FOTO LAJM) Fotografi mahnitëse tregojnë fenomenin atyror të njohur si akulli blu në gadishullin e sipërm dhe të poshtëm të Miçigani
Pamje që të këpusin shpirtin: Ariu polar po ngordh urie pas shkrirjes së akujve (VIDEO) Imazhet e një ariu polar që ishte duke ngordhur prej urie janë kthyer në simbolin e shkëncëtarëve që po japin alarmin pë
A po i vjen fundi botës?! (FOTO LAJM) Shkrirja e akujve është një shqetësim që ka ngritur alarmin tek shumë studiues. Disa kërkues me në krye shkencëtarin Wil
Fideli kundër Raulit për “shkrirjen e akujve”? The Atlantic Që prej shpalljes që habiti shumëkënd dhjetorin e shkuar, se SHBA dhe Kuba po shkonin drejt riven
Shkrirja e akujve, arinjtë polarë lëvizin drejt ishujve kanadezë Shkrirja e akujve në Arktik ka bërë që arinjtë polarë dalëngadalë të lëvizin drejt ishujve që ndodhen në veri të Kanadas
Washington Post: Shkrirja e akujve mes dy rivalëve të Ballkanit nuk zgjati as sa konferenca shtyp Gazeta prestigjoze amerikane Washington Post e ka komentuar vizitën e Ramës në Serbi duke u fokusuar më së shumti në kon
Shkrirja e akujve nëpër botë (FOTO-LAJM) Ftografi James Balog përmes një seti fotografish sjell shkrirjen akujve në të gjithë globin. Prej 2005 Balog po monitoro
Shkrirje e frikshme e akujve në Arktikë (VIDEO) Arktiku gjatë këtij viti ka humbur më shumë akull se në çdo periudhë tjetër nga viti 1979 kur satelitët kanë nisur regji
Vazhdon shkrirja e akujve në Antarktidë (VIDEO) Vazhdon shkririja e akujve në Antarktidë. Kështu, një grup turistësh po bënte shëtitje në ujërat e Antarktidës ishin dës
Apel për mënjanimin e akujve Inspektorati për mbrojtjen e mjedisit jetësor dhe Inspektorati për veprimtari komunale pas kontrollove të bëra në terren