999 rezultate për

aktuale

Hoti mbështet idenë e Limajt, a është marrëveshja aktuale e demarkacionit? Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti konsideron se nëse përmbyllet çështja e demarkacionit Qeveria do të
Mezani i kënaqur me lojtarët aktualë por ka dhe një pishman Laçi rikthehet me shpresa të reja për vitin 2018. Rreth 3 muaj pas emërimit të Gentian Mezanit në stol, skuadra shikon z
Bejli kërkon që të ndiqen penalisht edhe zyrtarët e qeverisë aktuale Korrupsioni në të vërtetë është si kancer në shoqëri dhe për luftimin e tij nevojitet angazhim i çdo pjesëtari të shoqër
Zaev, Gruevski dhe Ahmeti në takim tek Ivanovi, çfarë u bisedua? Në kabinetin e presidentit Gjorgje Ivanov në vilën Vodno mbrëmë është zhvilluar takimi I papritur i kreut të lartë shtet
24 lojtarët që do të largohen verën e ardhshme nga klubet aktuale (FOTO LAJM) Vera e ardhshme prite të jetë shumë interesante, nëse disa lojtarë nuk vendosin të vazhdojnë kontratat me skuadrat aktua
E dashura aktuale e Shpatit është përfekte sepse ja respekton nënën Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë kohë pasi qëndroi i heshtur për statusin e tij privat tashmë ka vendosur të rrëfeh
Haradinaj në dilemë për demarkacionin Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është vënë para një udhëkryqi, rrugët e të cilit i ka krijuar vetë. Si një k
Gjendja aktuale e Angelina Jolie është e frikshme (FOTO LAJM) Angelina Jolie është një nga aktoret më të dashura në të gjithë botën. Por kohët e fundit ajo është shfaqur shumë e
Dimitrov merr pjesë në takimin ministrorë të vendeve pjesëmarrëse të PBEJL në Kroaci Në kuadër të aktiviteteve finale të kryesimit me Procesin për bashkëpunim në EJL të Kroacisë, një delegacion prej Republ
Ministri Çavushogllu zhvillon vizitë zyrtare në Shkup Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlut Çavushogllu, qëndron sot për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai në Shkup d
Juve-Real, e dini cila ka shpenzuar më shumë për të ndërtuar ekipet aktuale? Real Madridi ka shpenzuar shumë më shumë se Juventusi për të ndërtuar skuadrën që e menaxhon sot Zinedine Zidane. "Go
Spalleti ndryshon merkaton e Interit, ja 10 emrat që kërkon (FOTO LAJM) Luciano Spalleti do të jetë trajneri që Interi do t'i besojë projektin e ngritjes së klubit. Vendimi është marrë pas një
PSG bën gati rinovimin me Cavanin, e bën lojtarin më të paguar në histori Edinson Cavani po bën gati zgjatjen e kontratën me PSG-në deri në vitin 2020. Sulmuesi uruguain ka arritur marrëveshjen
Grubi: Situata aktuale në Kuvend mund të zgjasë me vite Deputeti i BDI-së, Artan Grubi tha se nuk është hera e parë që partitë politike në Maqedonia po bëjnë bllokada në parlam
Kasami: Hahn mbështet qeverinë e formuar nga shumica aktuale Pas takimit me eurokomisionerin Johannes Hahn, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, tha se Hahn mbështet qeverinë e form
Rrëfimi i Tares: Greqia më bëri burrë, Gjermania futbollist Igli Tare prej vitesh është një personazh shumë i njohur në futbollin italian pasi luan rolin e drejtorit sportiv në sk
MOTI I KEQ/ Kjo është situata aktuale në të gjitha zonat e Shqipërisë Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qe
Moti i keq/ Ja gjendja aktuale në 12 qarqet në vend Ministria e Transporteve ka njoftuar për gjendjen aktuale në vend. Më konkretisht për rrugët e bllokuara, apo dhe ato ak
Ja si është situata aktuale në Shqipëri, kujdes në këto akse rrugore Temperaturat nën zero dhe dëbora e rënë kanë krijuar vështirësi në qarkullimin rrugor, sidomos në akset që lidhin zonat
Islami si mjet manipulimi nga politikat aktuale Nga Besnik Kalisi Duke i parë zhvillimet se si po rrjedhin nëpër botë, nuk është edhe shumë e vështirë të kuptoh