999 rezultate për

aktual

"Sistemi aktual edukativo-arsimor duhet të reformohet" Mësimi online ka sjell mjaft sfida për të gjithë, por ShMP “Jahja Kemal” si gjithmonë mëson nga sfidat. Në datë 21 Nënt
Gerrard trajneri më i frikshëm aktualisht në Evropë Glasgow Rangers po shkel kundërshtarët në Skoci dhe Evropë. Stiven Gerrard po dëshmon se mund të jetë trajneri i të ardh
Meta përkujton Migjenin: Vargjet e tij janë më aktuale se kurrë Presidenti Ilir Meta, ditën e sotme ka përkujtuar poetin e ndjerë shkodran Migjenin në 109-vjetori e lindjes së tij.
Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit: Tallen me ne (VIDEO) Ministri i Turizmit Blendi Klosi u shpreh mbrëmjen e djeshme se valët e muzikës arrijnë të përhapin koronavirusin. Kjo,
Zuri vendin e Koeman, De Boer beson se Holanda aktuale është më e mirë sesa ajo e 2010-ës Frank De Boer nuk ka kursyer lëvdatat për skuadrën kombëtare të Holandës. De Boer është emëruar si kryetrajner i Hola
Cilat janë profesionet më të paguara dhe më të kërkuara aktualisht në Shqipëri Pagat ndryshojnë shumë, madje edhe brenda të njëjtit vend, por disa profesione paguhen më shumë kudo në botë. Profesi
RENDITJA/ 10 boksierët më të mirë aktualisht Wilder deri tani konsiderohej si më i miri i peshave të rënda, edhe pse shumicën e rripave të kampionit i takojnë Anthon
Nuk ka marrëveshje! Gjiknuri: PD kërkon të kthehet KQZ-ja aktuale! Pas mbledhjes së Këshillit Politik, bashkëkryetari socialist për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri, tha në një prononci
Mario Balotelli mbetet përsëri pa skuadër? Dje, trajneri Diego Lopez dhe pjesa tjetër e skuadrës u stërvitën në fushat e rregullta, por Balotelli mungoi. Thashe
Caktohet data për fillimin e sezonit në Serie A FIGC ka vendosur se Serie A, Serie B dhe Serie C mund të rifillojnë kampionatin, ndërsa diçka e njëjtë nuk do të ndodh m
Shoqata Profesionale e Futbollistëve: 22 % të lojtarëve aktual dhe të dikurshëm gjenden në depresion Shoqata Profesionale e Futbollistëve (PFA) foli me 262 anëtarë midis mesit të prillit dhe mesit të majit për të vlerësua
Mësohet e ardhmja e Timo Werner, e zbulon skuadra aktuale Sulmuesi i talentuar gjerman, Timo Werner, duket se do t’i bashkohet Liverpoolit sezonin e ardhshëm, ndërsa sinjalet që
U futën emrin në listën për shembjen e teatrit, Ema Andrea dhe Kozeta Kurti: S'kemi firmosur asgjë! Peticioni i ri i artistëve që kërkojnë Teatër të ri, te godina aktuale, të publikuar në mënyrë të beftë dje në media, du
Interi dhe Milani prezantojnë projektin e stadiumit të ri (FOTO LAJM) Milani dhe Interi vijojnë negociatat me bashkinë e Milanos për ndërtimin e një stadium të ri, që do të ndërtohet në të n
Më shumë se 30 mijë viktima, si është gjendja aktualisht në Britani Anglia, Skocia, Uellsi dhe Irlanda Veriore kanë njoftuar se janë konfirmuar edhe 464 raste të tjera me koronavirus në sp
Kampionati u mbyllur prej Covid19, vendimi kthehet mbrapsht Diçka vërtet e pabesueshme dhe që ka lënë gjithçka në kaos ka ndodhur në Belgjikë. Disa javë më parë, u njoftua zyrta
ZYRTARE/ Holanda mbyll kampionatin, po titulli ku shkoi? Titulli i kampionit të Holandës në futboll do të mbetet vakant, ndërkohë që kampionati është ndërprerë dhe nuk do të vaz
Koronavirusi hyn në burgjet e Tiranës, sa e rrezikshme është aktualisht situata 13 nga 29 rastet me koronavirus të konfirmuara gjatë 24 orëve të fundit, rezultojnë të jenë infektime në burgjet e Tiran
Paga e re PSG-së duket se e ka joshur Naymarin Në një moment kur flitet kaq shumë për kalimin e Neymar në Barcelonë, skuadra aktuale e brazilianit, PSG-ja, ka përgatit
Nuk avancojnë bisedat mes Alaba dhe Bayernit për rinovimin e kontratës Ashtu edhe sic pritej, negociatat për rinovim mes Alaba dhe Bayernit kanë ngecur. Rinovimi i kontratës së David Alaba