55 rezultate për

aktoret

Gjosha: Bashkėpunim me gjithė aktorėt pėr reformat Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, gjatė vizitės sė punės nė Bruksel, zhvilloi njė takim me Komisionerin e
Trajanov: Do kėrkoj pėrgjegjėsi nga aktorėt e pėrgjimeve Deputeti i shumicės parlamentare dhe kryetar i Lidhjes Demokratike Pavle Trajanov thotė se ėshtė tmerruar nga ēfarė ka d
"I burgosuri i katit te 15" ngel pa frymė nė Tetovė (FOTO LAJM) Aktorėt nga Teatri Shqiptar i Shkupit befasuan sonte publikun tetovar me interpretimin e shkėlqyer tė komedisė "I burgos
Adam Sandler shpallet aktori mė i paguar i vitit (FOTO LAJM) Adam Sandler sėrish triumfon duke u cilesuar si aktori mė i mirė pėr tė dytin vit radhazi. Duke i'u referuar prestigjoze
Amerikanėt tallen me qebapin shqiptar dhe atė maqedonas (VIDEO) Peele dhe Key janė dy aktorė amerikanė, tė cilėt vėnė nė skenė tallje me steriotipe tė shoqėrisė. Ata mė sė shumti vė
"Eshtė i metė edhe me huqe, e tėrbon ngjyra e kuqe" Vetėm njė ditė pas ngjarjeve tė dhunshme tė shfaqura gjatė takimit Serbi-Shqipėri, tė zhvilluar mbrėmjen e sė martės nė
Kosovė - Serbi, ndryshojnė aktorėt, por jo marrėveshjet Dialogu Kosovė - Serbi pritet tė nisė mė 4 shtator. Mirėpo, qė kur se ka nisur dialogu, ka ndryshuar "aktori" i parė
Asnjė ndryshim ndėr vite, Sandra Bullock sė shpejti 50 vjeē (FOTO LAJM) Ndonėse pėr pak ditė ajo do tė mbushė plot 50 vjeē, Sandra Bullock mbetet njė ndėr aktoret mė tė kėrkuara, ndėrsa nuk i
Zgjidhen aktorėt qė do luajnė rolin e Houston dhe Brown Tashmė janė pėrzgjedhur aktorėt tė cilėt do tė luajnė rolin e Whitney Houston dhe Bobby Brown. Dy aktorėt e rinj dhe tė
Imitojnė aktorėt e humorit, reagon Bes Kallaku Bes Kallaku nuk mund ti mungojė kurrsesi rrjeteve sociale, ndėrsa ka publikuar njė foto, ku njė grup tė rinjsh kanė tent
Nuk i pėlqejnė aktorėt, Seagal largohet nga “The Expendables” Vetėm se nuk i pėlqejnė disa aktorė tė cilėt janė pjesė e vazhdimit tė filmit “The Expendables”, aktori shumė i famshėm
Behluli i serialit "Dashuri e Ndaluar", blen makinėn 440 mijė euro (FOTO LAJM) Kivanc Tatlitug, i bėrė i famshėm nė vendin tonė edhe falė telenovelės “Dashuri e Ndaluar”, ka njė pasion tė veēantė pėr
Aktorėt e "fortė" nė Kanė, show me tanke sovietike Ditėn e dielė, me rastin e filmit tė ri “The Expendables 3”, Arnold Schwarzenegger, Sly Stallone, Bruce Willis dhe njė s
Shifrat e dhunės nė shkolla, alarmante Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla shprehu sot gatishmėrinė pėr tė minimizuar dhunėn qė ushtrohet nė shkolla. Nė fjalėn
Top 10 aktoret mė tė paguara nė Hollywood (FOTO LAJM) Revista "Forbes" ka zbuluar se Angelina Jolie ėshtė aktorja mė e paguar nė Hollywooud. 38-vjeēarja ka pėrfituar 33 milio
19 Vipat, para dhe pas operacionit (FOTO LAJM) Janė qė tė gjitha personazhe shumė tė njohura tė televizionit, protagoniste nė filma shumė tė ndjekur dhe ndėr femrat mė
Top 10 aktorėt mė tė paguar nė Hollywood (FOTO LAJM) Robert Downey Jr. ėshtė aktori hollivudian qė ka fituar mė shumė gjatė periudhės qershor 2012 - qershor 2013 sipas revis
Turqi, aktorėt e telenovelave qė pėrkrahin protestat (FOTO LAJM) Protestat e dhunshme tė ditėve tė fundit nė Turqi kanė tėrhequr vėmėndjen e mediave tė tė gjithė botės por edhe ato tė v
Aktorėt treguan mė shume se sa filmat nė Kanė (FOTO-LAJM) Ndėrsa ishte njė mbrėmje e jashtėzakonme, ku janė ndarė ēmimet pėr filmin apo aktorėt mė tė mirė, fotografėt kanė bėrė p
Diskriminohen aktorėt shqiptarė tė teatri Aktorėt e Teatrit Shqiptar nė Shkup marrin pothuajse gjysmėn e pagave nė krahasim me kolegėt e tyre maqedonas nė teatrot
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.