999 rezultate për

aktivitetit

Do i riktheheni aktivitetit fizik pas infektimit me Covid? Mjekët japin disa këshilla Një studim i publikuar në New York Times, ka trajtuar situatën fizike të njerëzve pasi kalojnë Covid-19. Mjekët që kanë
Kërkohej prej vitesh, "Teleferiku" i jep fund aktivitetit të paligjshëm të Julian Çelës Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin e koduar "Teleferiku". Mesditën e sotme, Njësia Speciale FAST ALBANIA, n
Lokalet hapen më 18 maj, si do e pimë kafen? (VIDEO) Më datë 18 maj, baret dhe restorantet do të rinisin punën, por vetëm duke zbatuar protokollin e masave higjieno-sanitare
Vazhdonin të vinin baste, përballen sot me gjykatën 84 biznesmenët e arrestuar Gjykata e Tiranës do të japë sot masat e sigurisë për 84 nga 115 personat e arrestar për ushtrimin e aktivitetit të jash
Ciklet diellore: Dielli shënon rekordin e tij minimal të aktivitetit në 2019 2019 është një vit rekord për Diellin: ai është në nivelin e tij më të ulët të aktivitetit dhe gjatë këtij viti që po lë
OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë
Shteti i sekuestron të moshuarit 1 milion euro pasuri Një 57 vjecari në Durrës i janë sekuestruar rreth 1 milion euro pasuri. Sipas autoriteteve, kjo pasuri është vënë si
Nga veriu në jug, njihuni me qytetet që kryesojnë për "dembelizëm" (FOTO LAJM) Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqis
Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë ushtrime fizike, në rrezik të madh për jetën Deri në 45 % të popullsisë në Shqipëri raportohet të mos kryejë asnjë aktivitet fizik. Ky përfundim, i nxjerrë nga studi
Shqipëria vatër tërmetesh, në 3 ditë kanë rënë 520 të tillë Në vetëm 3 ditë, Shqipëria është prekur nga 520 goditje tërmeti. E gjithë Shqipëria është e rrezikuar nga tërmetet, p
Përmbyllet nata e dytë e aktivitetit "Netët e Letërsisë Austriake" Nën "magjinë" e librit, në sallën e teatrit të mbushur plot me të rinj u përmbyll edhe nata e dyte e aktivitetit "Netët
20 minuta ushtrime çdo ditë, ul rrezikun e prekjes nga depresioni Hulumtimet e reja kanë treguar se ushtrimi për 20 minuta në ditë redukton rrezikun me 1/3 për të rënë në depresion, gjat
Trondit prokuroria: Kjo është vetëm një pjesë e aktivitetit kriminal në Elbasan Për policinë dhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ngjarja e Elbasanit pranë tregut ushqimor mund të jetë vetëm maja e ajs
Mundja një sport i harruar, por jo në zonën e Gollobordës (FOTO LAJM) Shoqata Sportive Golloborda si çdo vit ka organizuar aktivitetin e mundjes, i cili është kthyer në një traditë në zonën
As Izmir Smajlaj nuk lë gjurmë, e mbyll i 21-ti Atleti Izmir Smajlaj nuk ka arritur të kualifikohet për në finalen e kërcimit së gjati në Rio 2016. Sportisti 23 vjeçar
Detaje për vrasjen e biznesmenit në Durrës, hetim aktivitetit të tij në Holandë Policia e Durrësit ka zgjeruar pistat e hetimit për vrasjen dy ditë më parë në zonën e plazhit të biznesmenit 39-vjeçar,
Këto janë murgeshat që kultivojnë marihuanë Është e padëgjuar, por motra Kate dhe motra Darcy janë dy murgesha që jetojnë në Kaliforni dhe rrisin marihuanën shtëpin
Gjiknuri: Zgjerimi i aktivitetit të SHELL, lajm i mirë për Shqipërinë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, e cilësoi shumë pozitiv zgjerimin e aktivitetit të kompanisë prest
SHËNIM/ O sa mirë që u rritën çmimet! Nga Albeu.com Instituti i Statistikave publikoi sot raportin mbi ecurinë e çmimeve gjatë muajit të shkuar duke t
Ermelinda Meksi "braktis" Shqipërinë për Vienën (FOTO LAJM) Ish ministrja socialiste e Ekonomise dhe Integrimit, Ermelinda Meksi, ka fituar garen te perzgjidhet si drejtuese e akti