999 rezultate për

aktivitetit

Shteti i sekuestron të moshuarit 1 milion euro pasuri Një 57 vjecari në Durrës i janë sekuestruar rreth 1 milion euro pasuri. Sipas autoriteteve, kjo pasuri është vënë si
Nga veriu në jug, njihuni me qytetet që kryesojnë për "dembelizëm" (FOTO LAJM) Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqis
Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë ushtrime fizike, në rrezik të madh për jetën Deri në 45 % të popullsisë në Shqipëri raportohet të mos kryejë asnjë aktivitet fizik. Ky përfundim, i nxjerrë nga studi
Shqipëria vatër tërmetesh, në 3 ditë kanë rënë 520 të tillë Në vetëm 3 ditë, Shqipëria është prekur nga 520 goditje tërmeti. E gjithë Shqipëria është e rrezikuar nga tërmetet, p
Përmbyllet nata e dytë e aktivitetit "Netët e Letërsisë Austriake" Nën "magjinë" e librit, në sallën e teatrit të mbushur plot me të rinj u përmbyll edhe nata e dyte e aktivitetit "Netët
20 minuta ushtrime çdo ditë, ul rrezikun e prekjes nga depresioni Hulumtimet e reja kanë treguar se ushtrimi për 20 minuta në ditë redukton rrezikun me 1/3 për të rënë në depresion, gjat
Trondit prokuroria: Kjo është vetëm një pjesë e aktivitetit kriminal në Elbasan Për policinë dhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ngjarja e Elbasanit pranë tregut ushqimor mund të jetë vetëm maja e ajs
Mundja një sport i harruar, por jo në zonën e Gollobordës (FOTO LAJM) Shoqata Sportive Golloborda si çdo vit ka organizuar aktivitetin e mundjes, i cili është kthyer në një traditë në zonën
As Izmir Smajlaj nuk lë gjurmë, e mbyll i 21-ti Atleti Izmir Smajlaj nuk ka arritur të kualifikohet për në finalen e kërcimit së gjati në Rio 2016. Sportisti 23 vjeçar
Detaje për vrasjen e biznesmenit në Durrës, hetim aktivitetit të tij në Holandë Policia e Durrësit ka zgjeruar pistat e hetimit për vrasjen dy ditë më parë në zonën e plazhit të biznesmenit 39-vjeçar,
Këto janë murgeshat që kultivojnë marihuanë Është e padëgjuar, por motra Kate dhe motra Darcy janë dy murgesha që jetojnë në Kaliforni dhe rrisin marihuanën shtëpin
Gjiknuri: Zgjerimi i aktivitetit të SHELL, lajm i mirë për Shqipërinë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, e cilësoi shumë pozitiv zgjerimin e aktivitetit të kompanisë prest
SHËNIM/ O sa mirë që u rritën çmimet! Nga Albeu.com Instituti i Statistikave publikoi sot raportin mbi ecurinë e çmimeve gjatë muajit të shkuar duke t
Ermelinda Meksi "braktis" Shqipërinë për Vienën (FOTO LAJM) Ish ministrja socialiste e Ekonomise dhe Integrimit, Ermelinda Meksi, ka fituar garen te perzgjidhet si drejtuese e akti
Mbi 30 organizata në mbështetje të aktivitetit me rastin e festës së flamurit në Nju Jork (FOTO LAJM) Mark Gjonaj, përfaqësuesi i Asambesë së shtetit të New York-ut, i pari në historinë e emigracionit shqiptar, bëri bashkë
Komisioni Hetimor për KLD-në zhvillon mbledhjen e parë Në mbledhjen e parë të komisioni parlamentar për hetimin e punës së zv/kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, El
Stop aktivitetit për Biabiany, ka aritmi kardiake Jonathan Biabiany vuan nga aritmia kardiake. Lajmin e ka bërë të ditur Administratori i Deleguar i Parmas, Pietro Leonar
Nikolla: Masterin në “Albanian University” ma ofroi Berisha, s'do ndalem para asnjë pengese Pasi në media doli lajmi se vetë ministrja e Arsimit kishte marrë një diplomë master në një nga universitetet të cilat n
Lezhë, tregtarët ‘ngujohen’ brenda dyqaneve, dy prej tyre dërgohen në spital Tregtarët e Lezhës, “të ngujuar” prej tre ditësh në vendet ku kanë punuar për vite të tëra, protestojnë kundër vendimit
Pronari i kazinosë ankohet për pezullim të padrejtë të aktivitetit Pronari i një kazinoje në Tiranë i bërë thirrje qeverisë të ndërpresë operacionet ndaj aktivitetit të tij. Në një deklar