999 rezultate për

aktiviteti

Fantazmat dhe ëngjëjt ekzistojnë? Shikoni këto imazhe (FOTO LAJM) Për dekada, të tëra, imazhe të çuditshme në fotografi thuhet se zbulojnë në të vërtetë fantazmat, aktivitetin paranormal
Gatim në kushte skandaloze, AKU bllokon 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në mbarë vendin, duke ndëshkuar të gjitha subjektet që abuzojnë me ligji
Kanë vepruar në informalitet, Rama poston foto me sheritat bllokues në Sarandë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga Saranda, ku shihet se subjekteve iu është ndaluar aktiviteti, pasi kanë
AKU mbyll 4 biznese dhe merr 11 masa administrative Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se ka ndërprerë aktivitetin e 4 subjekteve ku përfshihen restorante, dhe magazine
Braçe dëshmoi se "Tajvanit" ju vu kyçi, biznesi vijon rregullisht aktivitetin (FOTO LAJM) Zv.kryeministri Erion Braçe njoftoi mbrëmjen e djeshme, se kompleksi Tajvan në zemër të Tiranës është mbyllur nga shteti
Tatimet i vënë kyçin Taivanit në kryeqytet, merr fund aktiviteti i kafes, restoranit dhe kazinosë (FOTO LAJM) Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar Taivanin, biznesin iconë në zemër të Tiranës. Ky vendim është marrë për mungesë
Shteti i sekuestron të moshuarit 1 milion euro pasuri Një 57 vjecari në Durrës i janë sekuestruar rreth 1 milion euro pasuri. Sipas autoriteteve, kjo pasuri është vënë si
Nga veriu në jug, njihuni me qytetet që kryesojnë për "dembelizëm" (FOTO LAJM) Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqis
Baste të paligjshme, procedohen dy pronarë ne Berat Baste të paligjshme, procedohen dy pronarë ne Berat Aktiviteti i lojrave të fatit vijon ende. Së fundmi polica ka zb
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Kush janë bosat e krimit në Tiranë që iu sekustruan 2.2 milion euro prona Finalizohet operacioni i koduar “Vllazëria” nga Seksioni i Pastrimit të Parave në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokuror
Sporti dhe Sigurimi mbyllin me suksese aktivitetin Ditët e Kujtesës Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) me mbështetje nga Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) përmbylli sot edic
Dështon Rama, si po vihen skedinat në Shqipëri (VIDEO) Pikat e basteve janë mbyllur, por shqiptarët mund të vazhdojnë ende të luajnë kumar online. Mjafton një kartë krediti dh
Autorë të 200 vjedhjeve, shqiptarët dalin para Gjykatës në Francë 26 shqiptarë kanë dalë sot para drejtësisë franceze. Ata akuzohen si përgjegjës për 200 vjedhje në Auvergne Rhone-Al
Dy viktima në 3 ditë, mbyllet aktiviteti i Kurum-it në Elbasan Incidentet e njëpasnjëshme në kompaninë Kurum, kanë bërë që instancat përkatëse të reagojnë duk i pezulluar aktivitetin.
Disiplina: Nuk falen Partizani dhe Skënderbeun Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet ditën e sotme, për parregullsitë në të gjitha kategoritë e futbollit vendas
Parulla anti-greke në stadium, Komisioni i Disiplinës merr vendimin për Partizanin Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së në vendimet e marra në mbledhjen e sotme dënoi klubin e Partizanit për parullën ant
Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohen të “voglat” Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar sot vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që sapo lam pas. Asnjë nga
Bie konsumi, shifra alarmante të bizneseve të mbyllura (FOTO LAJM) Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biz
Nëse keni këto shenja, ikni urgjent në spital pasi keni probleme me zemrën Zemra është një organ i cili mund të preket nga sëmundje që dëmtojnë miokardin ose valvulat e saj. I sëmuri mund të ndje