999 rezultate për

aktivitet

Aktivitetet për 11 dhjetorin, PD dhuron fondet për të prekurit nga tërmeti Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, Partia Demokratike e Shqipërisë, ka vendosur të anulojë aktivitete
EMSC për tërmetet: Vala e pasgoditjeve po shuhet Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të s
OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë
The Guardian: Rama i gatshëm për t’ju dhënë pasaportë shqiptare kriminelëve Në Londër, në një hotel me pesë yje është mbajtur një aktivitet, organizuar me synimin e promovimit të shitjes së atyre
50 minuta aktivitet në javë për ta ulur rrezikun e vdekjes së hershme Hulumtuesit kanë gjetur se çdo lloj aktiviteti fizik mund ta ulë rrezikun e vdekjes së hershme për 27%. Sipas hulumt
Miliona euro, makina dhe banesa: Sekuestrohet pasuria e grupit të rrezikshëm në Shkodër Të paktën 3 milion euro pasuri, 14 makina, 11 banesa dhe një biznes janë sekuestruar nga aktiviteti kriminal i një grupi
Bllokohen 183.2 kg mish dhe qofte të pasigurta, gjoba dhe ndërprerje aktiviteti Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bllokoi sot aktivitetin e 2 subjekteve që merren me tregtinë e mishit, si dhe sekuestroi
Shqiptarët veçanërisht durrsakët, më dembelët e Europës Vrapi, ecja në natyre apo ushtrime të tjera fizike që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemër janë një spo
Njeriu i Neandertalit i pranishëm në një ishull grek Shkencëtarët zbuluan për herë të parë praninë e njeriut të Neandertalit në ishullin grek të Naksosit, që dëshmon një akt
Mori lajmin e dhimbshëm, Shkurte Gashi gati rrëzohet nga skena (VIDEO) Këngëtarja shumë e dashur për publikun e që prej vitesh ka sjellë hite në tregun muzikor, muajt e fundit përjetoi një hi
"Çohu se erdhi policia": Trejsi tregon çfarë di për aktivitetin e të dashurit (FOTO LAJM) Eshtë zbardhur dëshmia e Trejsi Sejdinit në Prokurori fill pas arrestimit të të dashurit të saj, Leonard Dukës në prill
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Merreshin me aktivitete kriminale, kapen 4 shqiptarë dhe 2 marokenë në Holandë Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të kapë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Nga
Fantazmat dhe ëngjëjt ekzistojnë? Shikoni këto imazhe (FOTO LAJM) Për dekada, të tëra, imazhe të çuditshme në fotografi thuhet se zbulojnë në të vërtetë fantazmat, aktivitetin paranormal
Gatim në kushte skandaloze, AKU bllokon 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në mbarë vendin, duke ndëshkuar të gjitha subjektet që abuzojnë me ligji
A konsiderohen marrëdhëniet seksuale si aktivitet fizik Thuhet se ushtrimet janë mënyrë e mirë për të djegur kaloritë e tepërta. Varësisht prej nevojave individuale, trajner
Kanë vepruar në informalitet, Rama poston foto me sheritat bllokues në Sarandë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga Saranda, ku shihet se subjekteve iu është ndaluar aktiviteti, pasi kanë
AKU mbyll 4 biznese dhe merr 11 masa administrative Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se ka ndërprerë aktivitetin e 4 subjekteve ku përfshihen restorante, dhe magazine
Braçe dëshmoi se "Tajvanit" ju vu kyçi, biznesi vijon rregullisht aktivitetin (FOTO LAJM) Zv.kryeministri Erion Braçe njoftoi mbrëmjen e djeshme, se kompleksi Tajvan në zemër të Tiranës është mbyllur nga shteti