999 rezultate për

aktivisteve

Tensione midis VV-së dhe PSD-së, përleshen fizikisht aktivistët e dy subjekteve Largimi i shumë aktivistëve dhe zyrtarëve nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe krijimi i një partie të re nga të pakënaqurit, k
Vetvendosja: Të lirohen aktivistët tanë, padrejtësia në vend po rritet Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi ku kërkon lirimin e aktivistëve Pajtim Demaj, Korab Muhadri, Endrit Shatri, Jan
Kurti në fjalimin e parë para aktivistëve targeton Shpend Ahmetin Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë është mbledhur sot për herë të parë pa Shpend Ahmetin, i cili para disa javësh
Veseli i përmend Kurtit qindra punësime të aktivistëve të VV-së në Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka reaguar kreut të VV-së, Albin Kurti, i cili foli për punësime politike
Apeli ia numëron kërkesat Kalludrës për rastin e aktivistëve Gjykata e Apelit në vendimin e saj me të cilin ka kthyer në rigjykim rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes, e ka porosit
Protestuan kundër Lumnije Thaçit prodekane, arrestohen 7 studentë Lëvizja Studentore për Barazi – “STUDIM KRITIKË VEPRIM” në Universitetin e Mitrovicës, organizoi një aksion simbolik për
Gjykata e Apelit reagon përsëri për vendimin ndaj aktivistëve Gjykata e Apelit e Kosovës, ka njoftuar edhe njëherë se rasti ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes të akuzuar për terrorizë
Vetvendosja nuk ndalet, kërkon shpalljen e aktivistëve të pafajshëm Lëvizja Vetëvendosje përmes një reagimi kanë bërë me dije se nuk u mjafton masa e ndërprerjes së paraburgimit për aktivi
Molliqaj edhe i lumtur edhe i trishtuar për lirimin e aktivistëve Deputeti i Kuvendit të Kosovës Dardan Molliqaj i është gëzuar lajmit për ndërprerje të paraburgimit për tre aktivistët e
Gashi kërkon nga shkalla e dytë lirimin aktivistëve të VV-së Avokati Tomë Gashi, i cili mbron deputetin e VV-së, Frashër Krasniqi, ka deklaruar se shkalla e dytë e ka rastin që të p
Studentët kërkojnë lirimin e aktivistëve të dënuar të Vetëvendosjes Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar l
Dënimi i aktivistëve është politik “Procesi i kompromentuar i dënimit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Rezoluta nga debati parlamentar”, ishte t
Albin Kurti fajëson policinë se qëndron prapa arrestimeve të aktivistëve Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh i pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur në lidhje me rastin e akt
Sot mbahet debat për dënimin e aktivistëve, Haradinaj dhe Veseli nuk marrin pjesë Sot në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë duke filluar nga ora 10:00. Në këtë seancë pikat e rëndit të ditës të c
Publikohet lista e pagave të aktivistëve të dorëhequr të VV (FOTO) Dhjetëra aktivistë të cilët u dorëhoqën nga Lëvizja Vetëvendosje, po përballen me kritika nga tashmë ish-bashkëpartiakët
Gjithçka që duhet të dini nga rrëfimi për vrasjet e aktivistëve të LDK-së Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe
OKB kërkon lirimin e aktivistëve në Arabinë Saudite Ekspertët për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, i kanë bërë thirrje Arabisë Saudite t’i japë fund “shtypjes”,
Qosja: Dënimi i aktivistëve të VV-së, një masakër juridike! Akademiku Rexhep Qosja e ka quajtur masakër juridike vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për dënimin e katër akti
Vetëvendosje shpreson tek Gjykata e Apelit për rastin e aktivistëve të saj Gjykata Themelore e Prishtinës ka shpallur shpalli sot fajtorë katër aktivistët e Vetëvendosjes për sulmin ndaj kuvendi
Ç'thuhet në njoftimin e Gjykatës për dënimin e aktivistëve Gjykata Themelore në Prishtinë-Departamenti për Krime të Rënda sot ka shpallur publikisht Aktgjykimin PKR.nr.774/16, kun