999 rezultate për

aktivistet

Shtyrja me një muaj e shpalljes së fituesit për Milot-fier, aktivistët ironizojnë Ministrinë (VIDEO) Shtyrja me një muaj e shpalljes së firmës fituese për rrugën Milot-Fier është pritur me shumë skepticizëm në vend. Ar
​Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjet
U arrestuan pas protestës te Teatri, merret vendimi për aktivistët Të arrestuarit e protestës së Teatrit, do të lihen të lirë. Tetë personat e arrestuar pas protestës për shembjen e Te
U arrestuan pas protestës për Teatrin, pritet të merret sot masa e sigurisë për aktivistët Pas arrestimit të tyre të dielën, aktivistët do të dalin sot para gjykatës. Tetë të dyshuarit që do të dalin sot para
''S'e bëri tërmeti, e bëri pushteti'', aktivistët i drejtohen Metës Tahmë që nga Teatri ka mbetur vetëm një grusht pluhur, aktivistët përgatitën pankarta me mesazhe. Ato shprehen se god
Labinot Tahiri: Aktivistët e Vetëvendosjes dëshirojnë vdekjen time, veç sa ta shoh Albinin (VIDEO) Këngëtari Labinot Tahiri, ka reaguar ashpër pasi aktivistët e Vetëvendosjes u lutën për vdekjen e tij. Më i nervozuar
I vunë arkivol Kurtit para zyrës, lirohen aktivistët Aktivistët që i vunë funeral përballë zyrës së Kurtit, janë liruar. Policia e Kosovës ka njoftuar se katër aktivistët
Ramush Haradinaj justifikon arkivolin para Qeverisë: "Ishte aksion simbolik" Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij për shkak të një “aksioni s
Pal Lekaj i del në mbrojtje Thaçit, i përmend Kurtit aktivistët e vdekur të VV-së Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka komentuar refuzimin për t’u takuar sot me presidentin e vendit, nga lideri i LVV-së, Alb
"Turp të kesh, vrasëse!", aktivistët sulmojnë modelen e famshme teksa stërvitej (VIDEO) Kate Upton u quajt “vrasëse” nga një grup aktivistësh për të drejtat e kafshëve, të cilët u futën në klasën e saj të fit
Familja shqiptare dëbohet nga Danimarka, aktivistët dalin në mbrojtje të tyre Një familje shqiptare është dëbuar nga Danimarka, pasi nuk plotësoi dokumentet për të përfituar azilin. Mëngjesin e sotë
Momenti kur Veliaj qëllohet me bojë nga aktivistët e opozitës (FOTO LAJM) Në ditën që kryeqyteti festoi ditën e verës dhe në momentin që Veliaj mbajti fjalimin e tij para qytetarëve që i ishin b
Nuk është krim të martohesh me ruse! Reagojnë aktivistët që u akuzuan si agjentë Një muaj më parë në media qarkulloi lajmi sipas të cilit, një çift të rinjsh u shoqëruan në polici me dyshimin se kishin
Sot aktivistët bllokojnë një rrugë në Shkup Aktivistët ekologjik të mbledhur nëpërmjet iniciativës “Të bashkuar për ajër të pastër” të premten në periudhën prej 12:
Arabët frikësohen se mos gratë marrin të drejta, dënim me vdekje për aktivistët Prokurori publik i Arabisë Saudite thuhet se ka kërkuar dënimin me vdekje për pesë aktiviste të cilat mbrojnë të drejtat
Aktivistët të shqetësuar: Gomerët në Santorini po torturohen nga turistët Gomerët në ishullin e Santorinit në Greqi, aktualisht janë duke vuajtur si pasojë valës së turistëve që pushton çdo vit
Tensione midis VV-së dhe PSD-së, përleshen fizikisht aktivistët e dy subjekteve Largimi i shumë aktivistëve dhe zyrtarëve nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe krijimi i një partie të re nga të pakënaqurit, k
Vetvendosja: Të lirohen aktivistët tanë, padrejtësia në vend po rritet Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi ku kërkon lirimin e aktivistëve Pajtim Demaj, Korab Muhadri, Endrit Shatri, Jan
SKV: Të lirohen aktivistët e arrestuar në Parkun e Qytetit Organizata Studentore “Studim Kritikë Veprim” ka reaguar për masën e paraburgimit ndaj anëtarëve të kësaj organizate pas
Gaxherri: Kurrë nuk i kam quajtur terroristë aktivistët Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri i është përgjgjur deputetit Dardan Molliqajt, i cili gjatë seancës së sotme tha se dep