999 rezultate për

aktiviste

Vdes nga koronavirusi zëvëndësministri i Kosovës Sot është ndarë nga jeta, pas një beteje të gjatë me virusin, Nehat Ramadani, zv/ministër i Bujqësisë në Qeverinë e Koso
U arrestuan pse protestuan për vrasjen e Klodian Rashës, lirohen aktivistët Janë liruar aktivistët të cilët u arrestuan ditwn e sotme pse protestuan për vrasjen e Klodian Rashës. Ata janë arkit
Shtyrja me një muaj e shpalljes së fituesit për Milot-fier, aktivistët ironizojnë Ministrinë (VIDEO) Shtyrja me një muaj e shpalljes së firmës fituese për rrugën Milot-Fier është pritur me shumë skepticizëm në vend. Ar
Koronavirusi i merr jetën zyrtarit të lartë, reagon PS: Humbëm aktivistin më fisnik dhe energjik (FOTO LAJM) Deputeti Damian Gjiknuri ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të ish-kreut të AKU-së, Syrja Binaj, i cili ishte prek
​Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjet
Alfred Cako dhe dhjetra aktivistë, protestë simbolike kundër masave ndaj koronavirusit (FOTO LAJM) Inxhinieri dhe aktivisti Alfred Cako ka iniciuar një protestë tek ish-parku Rinia ku bashkë me aktivistë të tjerë ka
Mosbindje civile? Zbulohet lëvizja e re e aktivistëve: Merrni filxhan me vete! Aktivisti Erion Kristo deklaroi ditën e sotme se do të dilte personalisht tek parku i liqenit artificial për të "shkelur
U arrestuan pas protestës te Teatri, merret vendimi për aktivistët Të arrestuarit e protestës së Teatrit, do të lihen të lirë. Tetë personat e arrestuar pas protestës për shembjen e Te
U arrestuan pas protestës për Teatrin, pritet të merret sot masa e sigurisë për aktivistët Pas arrestimit të tyre të dielën, aktivistët do të dalin sot para gjykatës. Tetë të dyshuarit që do të dalin sot para
Nis protesta, flasin artistët (VIDEO) Ka nisur protesta e artistëve të cilët protestojnë në Ministrinë e Brendshme. Shihet një numër i madh aktivistësh, qy
''S'e bëri tërmeti, e bëri pushteti'', aktivistët i drejtohen Metës Tahmë që nga Teatri ka mbetur vetëm një grusht pluhur, aktivistët përgatitën pankarta me mesazhe. Ato shprehen se god
Fillon natën prishja e Teatrit, momenti kur fadroma rrëzon pjesën ballore Një pjesë e Teatrit Kombëtar, është shembur pas një aksioni të Inspektoratit të Territorit rreth orës 04:30 të mëngjesit
Nisin përplasjet mes policisë dhe aktivistëve për teatrin: Kush je, mos më prek me dorë! Pak ditë më parë u bë publike në media se trualli i Teatrit ka kaluar në pronësi të Bashkisë Tiranë, hap i parë ky drejt
Labinot Tahiri: Aktivistët e Vetëvendosjes dëshirojnë vdekjen time, veç sa ta shoh Albinin (VIDEO) Këngëtari Labinot Tahiri, ka reaguar ashpër pasi aktivistët e Vetëvendosjes u lutën për vdekjen e tij. Më i nervozuar
"Aktivistë i VV-së u liruan nga karantina", MSH paralajmëron padi ndaj Time Kadriajt Ministria e Shëndetësisë, i ka reaguar deputetes së AAK-së, Time Kadriaj për publikimin e emrave të personave të cilët j
I vunë arkivol Kurtit para zyrës, lirohen aktivistët Aktivistët që i vunë funeral përballë zyrës së Kurtit, janë liruar. Policia e Kosovës ka njoftuar se katër aktivistët
Ramush Haradinaj justifikon arkivolin para Qeverisë: "Ishte aksion simbolik" Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij për shkak të një “aksioni s
Momentet kur Albin Kurti përleshet keq me policinë rumune, u vranë dhe dy aktivistë të VV (VIDEO) Më 10 shkurt të vitit 2007, derisa po protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit nga P
Pal Lekaj i del në mbrojtje Thaçit, i përmend Kurtit aktivistët e vdekur të VV-së Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka komentuar refuzimin për t’u takuar sot me presidentin e vendit, nga lideri i LVV-së, Alb
"Turp të kesh, vrasëse!", aktivistët sulmojnë modelen e famshme teksa stërvitej (VIDEO) Kate Upton u quajt “vrasëse” nga një grup aktivistësh për të drejtat e kafshëve, të cilët u futën në klasën e saj të fit