999 rezultate për

aktivist

I vunë arkivol Kurtit para zyrës, lirohen aktivistët Aktivistët që i vunë funeral përballë zyrës së Kurtit, janë liruar. Policia e Kosovës ka njoftuar se katër aktivistët
Ramush Haradinaj justifikon arkivolin para Qeverisë: "Ishte aksion simbolik" Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij për shkak të një “aksioni s
Momentet kur Albin Kurti përleshet keq me policinë rumune, u vranë dhe dy aktivistë të VV (VIDEO) Më 10 shkurt të vitit 2007, derisa po protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit nga P
"Po pate edhe 2 gramë tru", aktivistja rendit 5 arsyet pse Alketa dështoi në Sanremo Aktivistja e njohur Brizida Gjikondi me një postim në rrjetin social Facebook ka dhënë një sqarim në lidhje me perform
Ndahet nga jeta aktivisti i VV-së, dikur ishte plagosur në protestat e 2007-tës Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë Hysni Hyseni, aktivist i kësaj partie nga Komuna e Prizrenit, r
Pal Lekaj i del në mbrojtje Thaçit, i përmend Kurtit aktivistët e vdekur të VV-së Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka komentuar refuzimin për t’u takuar sot me presidentin e vendit, nga lideri i LVV-së, Alb
"Turp të kesh, vrasëse!", aktivistët sulmojnë modelen e famshme teksa stërvitej (VIDEO) Kate Upton u quajt “vrasëse” nga një grup aktivistësh për të drejtat e kafshëve, të cilët u futën në klasën e saj të fit
Aktivisti "hap thesin" e nxjerr zbuluar Ballukun e Veliajn: 40 mijë $ për një emision... "Une kam qene ne levizjen Mjaft, drejtor i komunikimit kur pasi fituam nje fond te NED per krijimin e nje radioje, brend
Aktivistja e teatrit: Tentuan të më fusin me zor në makinën e policisë (VIDEO) Adriana Kalaja, e cila njihet si një aktiviste në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, tregoi për FaxNeës se çfarë ndodhi pak m
Aktivistja nga Kosova: Policia nuk na lejoi të shpërndamin ndihmat në Durrës Një grup i të rinjëve kosovarë, kishin marrë rrugën mbrëmë për në Durrës, me qëllimin që ti ndihmonin të prekurit nga të
Stadiumi gjëmoi "Rama ik", aktivisti zbulon si u soll kryeministri gjatë thirrjeve Aktivisti Aulon Kalaja i ftuar mbrëmjen e sotme foli për momentin e befasues me të cilin u përball kryeministri Edi Rama
U dëbua nga Mali i Zi pse valëviti flamurin kuqezi, flet aktivisti shkodran Mali i Zi dënon shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Ngriti lart simbolet shqiptare në Tivar, Mali i Zi dënon aktivistin shkodran (FOTO LAJM) Mali i Zi dënon shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Aktivisti ngre alarmin: Kjo është luftë, ejani në orën 3 në Astir “Uroj të mos ketë gjakderdhje nga asnjëra pale, kjo është lufta e të varfërve e inskenuar dhe e provokuar vetëm nga një
E paditi Rama, reagon aktivistja: Nuk kam aq shumë lekë Pas padisë së kryeministrit Rama, ka reaguar aktivistja Sevim Arbana duke e konsideruar të shëmtuar dhe revoltues veprim
Tha se e pickoi deputeten, Rama padit aktivisten Sevim Arbana Kryeministri Edi Rama ka paditur aktivisten e shoqërisë civile, Sevim Arbana. Në qeshor të vitit 2013, aktivistja ka
"The Simpsons" godet sërish, ka parashikuar shfaqjen e aktivistes Greta Thunberg (VIDEO) Një episod nga seria karikaturiale “The Simpsons” parashikoi shfaqjen e aktivistes së bujshme mjedisore Greta Thunberg.
Të gjithë u impresionuan nga fjalimi i saj, Trump tallet me aktivisten (VIDEO) Presidenti Donald Trump postoi një deklaratë tallëse ndaj aktivistes 16-vjeçare e cila tërhoqi vëmendjen e gjithë botës
Ministri kap prej fyti dhe nxjerr jashtë gruan nga salla (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Britanisë, Mark Field po përballet me thirrjet për të dhënë dorëheqjen pasi u filmua duke nxjerrë j
Aktivistja serbe: T’i ndërtohet përmendorja Dikoviqit te varrezat masive të shqiptarëve Varreza masive me trupat e civilëve shqiptarë të vrarë nga ushtria serbe është “përmendorja” për të bëmat e gjeneralit s