999 rezultate për

aktiv

Të mërzitur nga dimri pa aktivitete? Si të argëtoheni në ditët e ftohta Gjetja e aktiviteteve argëtuese për të bërë në dimër mund të jetë një sfidë, sidomos për më të rriturit dhe adoleshentë
Mbi 14 mijë raste aktive në Tiranë, si u shpërndanë sot vatrat Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit, ku 7 persona kanë ndërruar jet
​5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19 në Kosovë Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rast
Vdes nga koronavirusi zëvëndësministri i Kosovës Sot është ndarë nga jeta, pas një beteje të gjatë me virusin, Nehat Ramadani, zv/ministër i Bujqësisë në Qeverinë e Koso
Shtyhen aktivitetet sportive në Shqipëri për shkak të kushteve të vështira atmosferike Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme shtyrjen e rifillimit të aktivitetit për
Do i riktheheni aktivitetit fizik pas infektimit me Covid? Mjekët japin disa këshilla Një studim i publikuar në New York Times, ka trajtuar situatën fizike të njerëzve pasi kalojnë Covid-19. Mjekët që kanë
Sot zgjatet sërish orari i lëvizjeve, mbarojnë masat shtrënguese që u vendosën gjatë festave Data e sotme, 4 Janar, shënon dhe lehtësimin e masave kufizuese në vendin tonë, me një zgjatje prej 90 minuta të orarit
Vatrat e COVID-19, Shqipëria renditet e katërta në rajon Rastet aktive me Covid-19 janë kthyer në një shqetësim edhe për vendet e Ballkanit, për shkak të mundësisë të tyre për t
Qytetet shqiptare me burrat dhe gratë më “dembelë” Në fund të tremujorit të tretë në vend kishte 943 mijë persona të konsideruar inaktivë, të cilët janë mbi 15 vjeç dhe të
Mbi 13 mijë raste aktive vetëm në Tiranë, cilat vatra janë problematike Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 2,681 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 581 qytetarë. Aktualisht në 4 s
Kampi socialist në zi, ndërron jetë aktivistja e njohur në Tiranë Ka ndërruar jetë një nga aktivistët e Partisë Socialiste në njësinë 5 në Tiranë. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta
Ishte i gatshëm, Zidane shpjegon pse Hazard nuk u aktivizua në sfidën ndaj Granadas Real Madridi sonte (e mërkurë) mposhti Granadan me rezultat 2 – 0. Mirëpo, pavarësisht që në listën e të ftuarve isht
Gabova që aktivizova Strakoshën, Inzaghi: Reina e ka fituar me meritë formacionin Fillimisht koronavirusi dhe më pas rikthimi me tre gola të pësuar ndaj Udineses në humbjen 1-3 në "Olimpico", kanë vulos
Aktivisti rrëfen dhunën e policisë gjatë shoqërimit: Më gjuajtën me shqelm Aktivisti Donald Martini, i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme në komisariat nga policia për shkak se ka dalë në protest
U arrestuan pse protestuan për vrasjen e Klodian Rashës, lirohen aktivistët Janë liruar aktivistët të cilët u arrestuan ditwn e sotme pse protestuan për vrasjen e Klodian Rashës. Ata janë arkit
PSG kundërshtari i radhës në Champions, Koeman: Ka lojtarë të mirë, do jetë ndeshje atraktive Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka komentuar shortin e hedhur në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve.
Po hidhet shorti i Championsit Hidhet shorti për fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampioneve për sezonin 2020-2021 në Nion të Zvicrës. Ndeshjet e para t
499 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Itali Numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) në Itali ka arritur në 61.739, me 499 vdekje të regjistru
Nuk po aktivizohet te Barcelona, Pjaniç: Nuk di çfarë të bëj më shumë "Kisha nevojë për stimuj të rinj. Pas 9 vitesh në Itali, kisha nevojë për sfida të reja dhe Barcelona ishte ëndrra ime,
Infektohet me koronavirus prefektja e qarkut të Beratit Prefektja e qarkut të Beratit, Valbona Zylyftari ka rezultuar pozitive me koronavirus. Nga 20 rastet e raportuara gjatë