999 rezultate për

aksin

Vaksinat e gripit, a duhet t'u bëhen fëmijëve? Kur disa prindër u njoftuan nga shkolla se fëmijët e tyre duhet të bëjnë vaksinën kundër gripit ata ishin konfuzë. Shumë
Shqipëria në prag të epidemisë gripale, ministria bën thirrje për vaksina Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, tha se janë analizuar mostrat e para për virusin e t
Nis bora në vend, përplasen dy makina në aksin Bulqizë-Peshkopi Temperaturat nga një rritje e beftë kanë pësuar një rënie po aq të papritur deri në -9 gradë në vendet e veriut të Shqip
E FUNDIT/ Aksident i rëndë në aksin Librazhd-Elbasan (FOTO LAJM) Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Librazhd-Elbasan. Burime për Albeu.com nga vendngjarja bëjnë me
Aksident i rëndë mes makinave në aksin Elbasan-Peqin, plagoset një kalimtare Një aksident ka ndodhur sot në aksin aksin Elbasan-Peqin duke lënë të plagosur një kalimtare. Ngjarja ndodhi në fsha
Dëbora pushton veriun, bllokohet tërësisht lëvizja në Theth (VIDEO) Prej natës së mbrëmshme në veri të vendit kanë nisur dendur reshjet e dëborës duke shkaktuar dhe problemet e para në lëv
Makina del nga rruga në aksin rrugor Vlorë-Zvërnec, plagoset vajza e re (FOTO) Një makinë ka dalë nga rruga në aksin rrugor Vlorë-Zvërnec, në afërsi të Petroliferrës e për pasojë është plagosur një v
Aksident në aksin Elbasan- Librazhd, vdes një person Një makinë ka përplasur duke e lënë të vdekur një personnë aksin Elbasan- Librazhd, në vendin e quajtur Labinot Fushë.
E FUNDIT/ Dëbora bllokon veriun e Shqipërisë, izolon 300 familje Reshjet e dëborës në veri të vendit po kthehen në një problem serioz pas përmbytjes së Shqipërisë qëndrore dhe asaj jugo
Pamje tmerri, shihni si është shkatërruar rruga në aksin Fushë Krujë- Milot (VIDEO) Prej disa orësh kalimi në autostradën Fushë Krujë – Milot është bërë e paqarkullueshme. Në vendin e quajtur Derven, r
Korça në alarm! Rrebeshet e shiut rrezikojnë fushën e Maliqit Vazhdojnë reshjet e dendura në çdo qark të vendit duke shkaktuar përmbytje dhe probleme me qarkullimin e mjeteve e njerë
"Kur ishim të vegjël", Patozi kujton Sokol Olldashin Astrit Patozi, ka kujtuar Sokol Olldashin përmes një fotoje të shprepur në redaksinë e gazetës “Albania” rreth 20 vite m
Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dy të plagosur Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, ku kanë mbetur të plagosur dy drejtuesit e mjeteve. Më datë 1
Vëllai i efektivit të RENEA dhe djali i ish-policit, viktimat e aksidentit në Vaqarr Nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në “Kthesa e Arbanës” në aksin rrugor Vaqarr –Ndroq kanë mbetu
Moti i keq bllokon aksin e rëndësishëm rrugor në Shqipëri (FOTO LAJM) Moti i keq ka vështirësuar qarkullimin në aksin rrugor të Llogarasë rrugor të Llogarasë. Mësohet se problemet më të
"Mushkonjat" fluturojnë sërish mbi Shqipëri, kësaj radhe për dhelprat Për një periudhë dyjavore, avionë të vegjël do të shpërndajnë nga ajri vaksinën për imunizimin e dhelprave, që janë buri
Autobuzi merr përpara makinën, 7 të plagosur në aksin Elbasan-Librazhd Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Librazhd me 7 persona të plagosur. Policia bën me dije se au
Aksident në aksin Korçë-Progradec, një i plagosur Një aksident i frikshëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Pogradec, ku për pasojë mbeti i plagosur një person.
Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i Ajaxit Bota e futbollit është njohu sot me një lajm tronditës sot, pasi ka mësuar për vdekjen e ish-mesfushorit të Ajaksit, Abu
Në këtë moshë fëmijët duhet të vaksinohen kundër fruthit Për shkak të vdekjeve që po ndodhin për shkak të fruthit në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në kuadër