999 rezultate për

aksidente

Makinat, 28% e tyre pa kontroll teknik Siguria rrugore është një nga aspektet ku është vënë theksi vazhdimisht nga ana e institucioneve dhe përpos ndërhyrjeve
"Çmenden" të rinjtë e Gjilanit, inskenojnë aksidente për zhvatjen e kompanive të sigurimit Policia e Kosovës, me urdhër të Prokurorisë Themelore në Gjilan, ka arrestuar shtatë të rinj me inicialet D.D., A.D., E.
Ditë aksidentesh në Tiranë-Durrës, "Benz-i" godet "Seat-in" duke rrezikuar ta nxjerrë në krahun përballë Dy aksidente brenda pak minutash ndodhën pak më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Fillimisht u përplasen një makinë tip
Vdes në aksident e mitura në Gjakovë Policia e Kosovës bën të ditur se një vajzë e mitur ka humbur jetën në Gjakovë për shkak të një aksidenti gjatë ditës së
Rritet ndjeshëm numri i aksidenteve, 152 vetëm në muajin Mars (FOTO LAJM) Në muajin Mars 2017 u regjistruan në total 152 aksidente rrugore, me rritje prej 10,9 %, krahasuar me të njëjtën periudh
Aksidentet në Shkup, një i vdekur dhe 10 të plagosur Një person e ka humbur jetën, ndërsa dhjetë të tjerë janë lënduar si pasojë e 10 aksidenteve të regjistruara gjatë 24 or
STATISTIKAT/ Më pak vdekje nga aksidentet në rrugë Në tremujorin e fundit të vitit 2016 ka pasur më pak aksidente krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
Dite aksidentesh: Vdesin dy në Gjirokastër, kamioni përfundon në kanal në Durrës (FOTO LAJM) Dita e sotme nisi me shi dhe lagështirë duke u bërë këhstu shkak për disa aksidente në të gjithë vendin. Një i tillë
Qeveria britanike fsheh aksidentet e frikshme bërthamore Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar është vënë në akuzë për minimizimin e rreziqeve të vërteta që rrjedhin ng
Dy aksidente të rënda në Fushë-Krujë, 2 të lënduar në gjendje të rëndë Dy aksidente të rënda kanë ndodhur ditën e sotme në rrugën Fushë Krujë. Mësohet se aksidenti i parë ka ndodhur në or
10 aksidente pas rënies së borës në Tiranë Disa aksidente u shënuan gjatë mbrëmjes së djeshme në zona të ndryshme ne Tirane, pas rënies së reshjeve të borës. 10 ak
Dy aksidente në Fushë-Krujë, makinave iu shkëputen gomat nga shasia (FOTO LAJM) Dy aksidente kanë ndodhur pak pas mesdite sot në Fushë-Krujë, për fat të mirë pa pasoja fatale. Nga informacioni dhe
Kafja zvogëlon rrezikun për aksidente Një zbulim autralian zbulon se shoferët të cilët konsumojnë kafe kanë më pak gjasa të pësojnë një aksident. “Kafeja d
Të paktën 200 të vdekur nga aksidentet e fundvitit në Tailandë Të paktën 200 persona kanë vdekur në aksidentet rrugore gjatë tre ditëve të fundit të festave të Vitit të Ri në Tajlandë
Thirrje për të gjithë shoferët në Tiranë: Kujdes nga këta këmbësorë! Ja arsyeja Drejtuesit e mjeteve ne kryeqytet duhet të tregohen të kujdesshëm pasi ka dal një stil i ri aksidentesh, me qellim!
ÇMENDURI/ I shpëton aksidentit, kthen mbrapsht mjetin në autostradë (VIDEO) Në jo pak raste janë shkaktuar aksidente me pasojë jetën, për shkak të shoferëve të papërgjegjshëm. Një rast i tillë ësh
Gjendet “sekreti”, ja çfarë duhet të ketë çdo shofer që mos të ketë më aksidente në rrugë (VIDEO) Aksidentet rrugore po shtohen çdo ditë e më shumë dhe janë pikërisht ato që kanë marrë qindra e mijëra jetë njerëzish në
E frikshme, 202 shqiptarë vdiqën nga aksidentet në 10 muaj Aksidentet rrugore janë kthyer një kërcënim serioz dhe një problem madhor për jetën e qytetarëve në Shqipëri. Edhe ps
Aksidenti në Lungomare, arrestohet shefi i Hetimit të Aksidenteve Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Vlorë, sot në orën 04:00, ka arrestuar punonjësin e Pol
Kaos në Prishtinë, bora sjell aksidentet e para (FOTO LAJM) Reshjet e borës kanë mbuluar mbrëmë rrugët e kryeqytetit të Kosovës, duke sjellë vështirësi në komunikacion ditën e sotm