E FUNDIT/ Ronaldooooooo! Juve në avantazh (VIDEO)
999 rezultate për

akr-se

Koalicioni parazgjedhor me LDK-në? Flet këshilltari i Pacollit Naim Murseli, këshilltar i kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se së shpejti do ta zyrtarizojnë koalicionin pa
Zbardhen SMS-të sekrete mes Thaçit dhe Pacollit për Kurtin (FOTO LAJM) Kreut të AKR-së Behgjet Pacollit i kanë dalë telashe sot pasi premtoi votën e AKR-së për qeverinë Kurti gjatë fjalimit n
Minatorët në grevë për rritje page, ministri i AKR-së u pret shpresën Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka, ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “T
Kosova dështon të pastrojë ndotjen, a do t'i kërkohet llogari ministrit të AKR-së? Edhe përgjatë vitit 2018, Kosova u përball me ndotje të lartë të ajrit dhe tejkalim të normave të ndotjes të lejuara nga
Gara e politikanëve në Kosovë, kush ha dhe pi verë më shumë (FOTO LAJM) Përveç festës me birra, verë e shahira të anëtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë të martën, edhe anëta
Deputeti Pacolli mbron Ministrin Pacolli, të dy të AKR-së Akuzave të deputetëve për dështimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL, në drejtim të ministrit të Punëve të Jashtme,
Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër Ish-drejtori për Planifikim Urban në Komunën e Mitrovicës, Sami Zeka është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvi
Deputeti i AKR-së fton qytetarët të protestojnë kundër Pal Lekajt Deputeti i AKR-së dhe kryetar i këtij subjekti në Ferizaj, Labinot Tahiri, ka ftuar banorët e tre fshatrave të kësaj kom
Pas dorëheqjes, Albena Reshitaj: Po largohem nga Qeveria për arsye personale Albena Reshitaj, ministre e deritashme e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ka treguar se pse ka vendosur ta lërë këtë
Sekretari i AKR-së në Ferizaj: Labi ka dhënë dorëheqjen nga AKR Sekretari i Aleancës Kosova e Re në Ferizaj, Amir Rexhepi i ka reaguar Labinot Tahirit, pasi ky i fundit në një deklarat
Mungesa e Pacollit, vonon emërimin e ministrit të Brendshëm Behgjet Pacolli ndodhet në një vizitë jashtë vendit. Kjo po e bën të pamundur zgjedhjen e ministrit të ri të Brendshëm n
Përfundon mbledhja e AKR-së, flet Agim Bahtiri Pas mbledhjes të kryesisë së AKR-së, nënkryetari i këtij subjekti politik, Agim Bahtiri tha se në mbledhjen e sotme, kan
Mblidhet AKR-ja, çfarë pritet të ndodhë? Aleanca Kosovare e Re është mblidhur pak minuta më parë për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit poltike në Kosovë.
Sekretari i AKR-së: Nëse Sefaj shkarkohet, ne e braktisim Qeverinë Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka rrëzuar pohimet e bëra nga Jetlir Zyberaj, këshilltar i
AKR përpiqet ta mbrojë ministrin që injoroi Haradinajn Partia e Behgjet Pacollit nuk e ka pranuar ende zyrtarisht largimin nga detyra të ministrit të MPB-së, Flamur Sefaj. Nd
Ministri i AKR-së përpiqet të mos i bindet Ramush Haradinajt Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj, ende nuk ka dhenë dorëheqje nga kjo pozitë pas kërkesës së kryeministrit Ra
Këshilltari i kryeministrit reagon ndaj AKR-së: Sefajn e shkarkuam për arrestimin e mësuesëve Përplasjet brenda koalicionit qeverisës u thelluan me vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për shkarkimin e ministr
Ministri i AKR-së shkon te Bahtiri, a do të ketë dorëheqje? Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka qëndruar për një vizitë në komunën e Mitrovicës, ku u prit nga kryetari
Deputeti i AKR-së tërheq nënshkrimin për Gjykatën Speciale (DOKUMENT) Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Islam Pacolli, ka kërkuar që emri dhe nënshkrimi i tij për plotësimin e ndryshimit të l
Ministri i AKR-së sot del para gjykatës Pas tri seancave që dështuan të mbahen për arsye të ndryshme, sot pritet që të vazhdojë gjykimi ndaj Ministrit të Zhvill