999 rezultate për

akr-ja

LDK prezanton sot përbërjen e qeverisë së re, edhe AKR-ja pjesë e saj Kandidati i propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër të qeverisë së re, Avdullah Hoti, ka bërë të dit
AKR-ja kërkon shkarkimin e Gjergjit, janë mërzitur nga sulmet ndaj qeverisë turke Kryetari i Mitrovicës, njëherit nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, po kërkon dorëheqjen e zëvendësministrit Gjergj Deda
Pacolli me kushëririn vlejnë sa për katër ministri Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës shumë shpejtë edhe zyrtarisht mund të mbetet me vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovë
Mblidhet AKR-ja, çfarë pritet të ndodhë? Aleanca Kosovare e Re është mblidhur pak minuta më parë për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit poltike në Kosovë.
Labi ka ngelur pa viza, së shpejti del nga AKR-ja Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka paralajmëruar daljen nga AKR-ja. Me një status në Facebook, Labi ka th
"Të pangopur" me zv.ministra Katër apo pesë zëvendësministra pritet t’i ketë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, e cila udhëhiqet nga min
Pacolli e "shkeli" NISMA-n Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit në bazë të marrëveshjes së nënshkruar të hënën me drejtues të koalicionit P
Ultimatumi ndaj LDK-së ishte sinjali i parë i tradhëtisë Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, edhe zyrtarisht dje ka nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje me ko
Reagon Ahmeti: AKR 5 ministri, PDK 4 dhe Lista Serbe 3 Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social në Facebook pas arritjes së marrëveshje
Ja ministritë që do të drejtojë AKR-ja Partia e Behgjet Pacollit, Aleanca Kosova e Re (AKR) do t’i drejtojë pesë ministri në Qeverinë e drejtuar nga Ramush Har
AKR-ja kërkon qeveri teknike Aleanca Kosova e Re (AKR) nuk ka arritur kurrfarë marrëveshje me drejtues të koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma) për t’i vot
AKR përgatitet të kalojë me PAN: Votojmë për interesin e Kosovës Koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po i numëron ditët e fundit në këtë përbërje. Partia e Behgjet Pacollit (Aleanca pë
Edhe me Pacollin, PAN-i do të jetë me një "këmbë" AKR-ja e Behgjet Pacollit të enjten do t’i bashkohet koalicionit PAN, duke i mundësuar këtij të fundit që të njëjtën dit
Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve, AKR-ja s’pret më! Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që ësh
Bahtiri: E kryer, AKR-ja nuk do t'i bashkohet PAN-it! Koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili nuk arriti t’i sigurojë 61 vota pavarësisht se doli triumfues në zgjedhjet e 11 qershor
Tahiri: AKR-ja nesër vendos se me kë bën koalicion Deputeti i zgjedhur nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, në një prononcim për Lajmi.net nuk e përjashtoi mundësinë që AR
AKR-ja mund ta mbështesë PAN-in Aleanca Kosova e Re (AKR), e cila ka arritur t’i sigurojë katër deputetë në listën e përbashkët me LDK-në e Alternativën
AKR-ja siguron katër vende në Kuvend, pritet shpejt të konfirmohet edhe i pesti Në kuadër të listës së koalicionit PDK – AKR-LAA, partia e Pacollit, sipas të dhënave të publikuara deri më tani, do të
Kujt do t’i bashkohet AKR-ja për formimin e qeverisë? Shefi i shtabit zgjedhor nga Aleanca Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka thënë se AKR-ja do t’i bashkëngjitet partisë që e k
Ndryshon mendje Agim Bahtiri, ja çfarë thotë për largimin nga AKR-ja Nënkryetarit të AKR-së, Agim Bahtirit, mesa duket ka ndryshuar mendje për kalim në një parti tjetër, pasi në vizitë pati