999 rezultate për

akp-se

Televizioni shtetëror gjerman: Fillimi i fundit të epokës Erdogan? Si refren e ka përsëritur presidenti Recep Tayyip Erdogan një fjali gjatë daljeve në fushatën zgjedhore: Nëse AKP humb n
Kompania e Kelmendit gjobitet me 1 milion e 300 mijë euro Kompania e njohur kosovare, “Elkos-Group” ka marë dënim të madh nga Agjensia Kosovare e Privatizimit. AKP e ka dënuar El
Shtyhet gjykimi ndaj Naser Osmanit të LDK-së Në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ka vazhduar gjykimi ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Naser Osmani dhe të tjer
Dikur kishte 400 punëtorë, tani është shndërruar në katrahurë Miniera e Strezocit e cila dështoi të rifunksionalizohet për shkak të mospërmbushjes së kritereve të Spin Off-it special
Kërcënimi i Merkeli tremb Erdoganin, anulohen mitingjet në Gjermani Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se ka hequr dorë nga mitingjet pro referendumit të 16 prillit në G
Në veri, 40 prona të AKP-së mbahen të uzurpuara nga serbët Kryetari i Bordit të AKP-së, Petrit Gashi, ka deklaruar se në veri të Kosovës, respektivisht në veri të Mitrovicës, janë
AKP: EULEX-i dhe UNMIK-u nuk janë uzurpatorë Pas publikimit të listës së uzurpatorëvë të pronave publike, Agjencia Kosovare e Privatizimit, ka dhënë një sqarim nëpër
Policia arreston dhe heton zyrtarë të AKP-së, gjyqtarë dhe Mehmet Prishtinen UPDATE - Te arrestuarit nga policia dyshohet se kanë keqpërdorur nje nga fazat e privatizimeve ne Kosove. Me rastin n
Policia bastisi Agjencinë Kosovare të Privatizimit Policia e Kosovës në orët e para të mëngjesit ka bastisur Agjencinë Kosovare të Privatizimit dhe ka arrestuar disa perso
Nesër mbahet seanca e fundit për Mujën Nesër parashikohet të jetë seanca e fyndit gjyqësore për kryetarin e Prizrenit Ramadan Muja dhe vartësit e tij. Të a
Dështoi miratimi i raportit të AKP-së Kuvendi i Kosovës nuk arriti të miratojë dje gjatë seancës raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP),
AKP-ja është funskionale Investitorëve të huaj u është bërë thirrje nga Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, që të drejtohen
Menaxhuesit e AKP-së, me mandat të dyshimtë Ish-kryetari i Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), Blerim Rexha ka thënë se ajo drejtohet nga menaxhues
Dorëhiqet Rexha Update- Blerim Rexha përmes një konference për median ka bërë publike dorëheqjen nga posti i shefit të Agjencisë Kosovar
Pacolli nuk do krizë qeveritare Ndërsa zv/kryeministri është "mllefosur" me ngjarjet dhe zhvillimet e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, kryeministri H
Bëhen bashkë Pacolli e Buzhala Pak orë, pasi zëvendës kryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka kërkuar dorëheqjen e kreut të agjencisë së AKP-së, Bler
Largimi i përfaqësueses së SHBA-së, humbje e madhe Kreu i bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Blerim Rexha ka pranuar ditën e sotme largimin e përfaqësueses së S
Hoteli “Grand” shndërrohet në Qendër tregtare Ndonëse ka humbur identitetin e tij burimor me fasadimin e gjysmës së objektit, hoteli Grand është shndërruar në qendër
Mbi 1 miliard për “Trepçën” Zyrtarë të Agjencisë Kosovare të Privatizimit kanë bërë të ditur se deri tash në këtë institucion janë parashtruar qindr
Lushtaku pengon privatizimin e objektit Një lokal diku në qendër të Prishtinës , në sheshin "Nënë Tereza" prej vitesh qendron i mbyllur. Nuk dihet se përse, per