999 rezultate për

akne

Keni shumë akne? Fajin e ka mjekra e të dashurit tuaj Çfarë i shkakton aknet? Arsyeja kryesore është prodhimi i tepërt i vajit të fytyrës, por jo vetëm. Janë disa faktorë
Kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Jemi në dimër, si t’i zhdukni aknet nga fytyra Nëse ju shqetësojnë aknet dhe jeni në kërkim të produkteve që do ti eleminojnë ato, atëherë ju sjellim disa këshilla se
Si t’i eliminoni aknet pa i bërë më shumë dëm Kur t’ju shfaqen aknet, zgjidhja më e mirë është që të shkoni te dermatologu. Dermatologët zakonisht nuk i këshillojn
Shtresë e bardhë në gjuhën tuaj? Ja çfarë paralajmëron Trupat tanë janë në një mision, që nuk mbaron kurrë, për të komunikuar nga jashtë se çfarë ndodh brenda nesh. Ndonjë
Mos vini çdo gjë në fytyrë, kështu mund t'i largoni njollat e akneve Njollat e lëna nga puçrrat në fytyrë janë një nga problemet më të zakonshme për femrat. Është më mirë t’i parandaloni
Më në fund, një vaksinë për aknet po vjen Nuk ka rëndësi nëse je adoleshent apo i rritur, të kesh probleme me aknet është po njësoj e sikletshme dhe me pasoja. St
Efektet fantastike të mjaltit në fytyrë Mjalti është një element i çmuar kur flitet për mirëmbajtjen e lëkurës dhe trupit në përgjithësi. Ai është vërtet i mirë
Këto njolla të bardha në lëkurë nuk janë akne Ju janë shfaqur disa njolla të bardha ose si të verdha poshtë syve, në hundë ose faqe. Këto njolla, si puçrra, quhen mil
Rrezikoni shumë, kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Me akne dhe buzë të holla, si dukej Oriola para se të bëhej e famshme Setet e saj fotografike janë nga më të lakuarit në media. Oriola Marashi gjithmonë kujdeset të rrëmbejë vëmendjen e t
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i mirë sa ç’dukej Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i pafajshëm sa ç’duket Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Shpëtoni nga aknet me këtë maskë të përgatitur në shtëpi Edhe përse periudha e adoleshencës përfundon, aknet nuk vendosin te largohen. Fatkqësisht për femrat një ndër shkaqet k
Kur shfaqen më shumë aknet Aknet shkaktohen nga një kombinim i katër faktorëve: prodhimi në sasi të larta të yndyrës, bakteret, inflamacioni dhe bl
Mënyrat si ta përdorni jogurtin për lëkurën tuaj Përparësia më e madhe e kozmetikës natyrale është se mund të shkoni në frigorifer dhe të gjeni disa përbërës të mrekullu
Ju shfaqen vazhdimisht akne në shpinë, cilat janë 2 mënyrat natyrale për t’i trajtuar Edhe pse aknet janë nga ato mikesha të paftuara që nuk do të donim kurrsesi t’i kishim në fytyrë a trupin tonë, tanimë j
Pak e dinë, por buka shkakton akne Ajo që hamë dhe pijmë reflektohet drejtpërdrejt në trupin dhe shëndetin tonë. Ka disa ushqime që janë të mira për shënde
A i heq vërtetë pasta e dhëmbëve aknet? Nëse ndonjëherë keni pasur akne, shanset janë se keni provuar t’i hiqni ato me ndihmën e pastës së dhëmbëve. Faktikis
Arsyeja pse vaji i kokosit nuk është aq i mirë sa thonë Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte