999 rezultate për

aki-se

Haradinaj: Kurti e rrezikoi sigurinë kombëtare me qasjen ndaj AKI-së Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pasardhësi i tij Albin Kurti e ka rrezikuar sigurinë kombëtare me qasjen e
VV reagon për emërimet në AKI: Pazar i PAN-it të vjetër, do ta adresojmë këtë vendim antikushtetues Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj emërimit të Kreshnik Gashit si shef i AKI-së, si dhe Burim Ramadani në poziten e In
Zbardhet vrasja brenda Shërbimit Sekret në Kosovë Në bufenë ku punonte si kryekuzhinier në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës, ditën e 4 shtatorit, Isa Sejdiu kishte fil
AKI-së nuk i del ndërtesa, 600 mijë euro për zyrat e reja Qeveria e Kosovës këtë vit do të investojë 150 mijë euro në kompleksin e ri qeveritar në Hajvali. Kurse, për ndërtimin e
Pezullohet polici pse tregoi të vërtetën për djalin e drejtorit të AKI-së Zyrtari policor Afrim Karaxha është suspenduar nga puna me dyshimin se ka zbuluar për media që Shpëtim Maxhuni, djali i
Thaçi dhe Haradinaj do të japin llogari për rrëmbimin e mësuesve turq Pas më shumë se pesë orë intervistim të ish-drejtorit të AKI-së, Driton Gashi, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar
Driton Gashi jep llogari për rrëmbimin e mëesueve turq Komisioni Hetimor Parlamentar ka filluar intervistimin e ish-drejtorit të AKI-së, Driton Gashi. Ditën e sotme ishte p
Haradinaj reagon për djalin e shefit të AKI-së Shefi i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk po ngutet të thotë dicka më shumë për përfshirjen e djalit të Shefit
Policia nxjerr versionin, a po e mbron djalin e shefit të AKI-së? Policia e Kosovës përmes një komunikate dërguar mediave ka dhënë versionin e saj për djalin e Shpend Maxhunit. Përme
Kapet me armë dhe drogë, nisin hetimet për djalin e shefit të AKI-së Armë pa leje e substanca narkotike dyshohet se janë gjetur në veturë, pronë e Enver Maxhunit, por që është vozitur nga n
Gjendet armë dhe drogë në makinën e babait të shefit të AKI-së Në orët e vona të datës 13 tetor të këtij viti, Policia e Kosovës e ka ndalur një veturë të tipit “Golf”. Në veturë kanë
Prokuroria ka një kërkesë për vrasësin e AKI-së Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka kërkuar masën e paraburgimit prej një muaji për të dyshuarit Valon Ibërdemaj, në l
Mësohet se ku ndodhet trupi i punonjësit të Shërbimit Sekret Instituti i Mjekësisë Ligjore është duke trajtuar rastin e trupit të pajetë i cili i vra mëngjesin e kësaj të marte në n
Prokurorja jep detaje për viktimën që u vra te Shërbimi Sekret Prokurorja e Përgjithshme në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, Besa Limoni është duke u marrë me hetimet rreth vrasje
Dalin detaje të reja nga krimi në AKI, vrasësi kishte marrë peng edhe një grua Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në ndërtesën e AKI-së ku, Valon Iberdemaj dyshohet të ketë vrarë me armë zjarri punët
Familjarët e personit që u vra te Shërbimi Sekret me lot në sy zenë kokën me dorë (FOTO LAJM) Një vrasje e ndodhur sot në objektin e Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës ka shokuar sot gjithë vendin Sipas rapor
Ky është i dyshuari për vrasjen në ndërtesën e AKI-së Një vrasje ka ndodhur ditën e sotme në ndërtesën e Shërbimit Sekret të Kosovës. Zv Kryeprokurori i Prokurorisë Themel
Dje e shkarkoi, sot e pret në zyrë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim pune Zëvendës-drejtorin të Agjencisë Kosovare të Inteleg
Thaçi dhe Haradinaj shkarkojnë zv.drejtorin e AKI-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë marrë vendim për shkarkimin e
Pjestari i Grupit të Kumanovës deshifron agjentë të AKI-së Muhamet Krasniqi, i njohur si Komandant Malisheva, i dënuar me burg në Maqedoni, për pjesëmarrje në rastin e Kumanovës,