999 rezultate për

akademise

Meta kthen ligjin për Akademinë e Shkencave në Kuvend Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për Akademinë e Shkencave të Republikës së Shqipëris
Fuga: Pse përfundoi si flluskë sapuni strategjia e Ramës Ligji i ri për Akademinë i propozuar nga një grup deputetësh të mazhorancës bie ndesh me kuadrin ligjor në fuqi, me Kush
SKANDAL/ 5 mijë euro për një vend fituesi në konkursin e Akademisë së Policisë Ky është denoncimi që bëhet publik nga ish kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas st
Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit
Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i A
Gjinushi dorëzon PSD-në pas tre dekadash, kush është kryetari i ri Skënder Gjinushi ka dalë sot para mediave për të sqaruar pozicionin e tij, pas deklaratave se ka shkelur ligjin duke mba
Regjistrimi i Gjinushit në zgjedhje, Fuga: Procesi është i paligjshëm Akademiku Artan Fuga ngriti polemika të shumta në momentin kur Skënder Gjinushi vendosi të kandidonte për postin e kryet
Çudia e radhës: Gjinushi konkurron për Partinë Socialdemokrate (FOTO LAJM) Pas shpalljes së listës nga KQZ për shortin e zgjedhjeve, ccudia e rradhës qëndron pikërisht në kërkesën e Skënder Gjinu
Zbulohet shkaku, ja pse polici plagosi studentin e Akademisë në Tiranë Mëngjesin e sotëm një nënoficer policie i identifikuar si Ndue Ndoji plagosi me armë zjarri shtetasin Ervin Muratin, pas
Tentuan ta rrëmbenin, efektivi i policisë i merr armën agresorit dhe e plagos në bark (FOTO LAJM) Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotme në parkingun e një hoteli në Sauk, përballë Akademisë së Sigur
E plagosi studenti i Akademisë së Policisë: Çfarë ndodhi tek parkingu i hotelit në Tiranë Detaje të reja dalin në dritë për përplasjen me armë në Sauk, ku mbeti i plagosur një 27-vjeçar i identifikuar si Ervis
Një ditë pasi u zgjodh kryetar i Akademisë, Gjinushi pi kafe me Ramën Ditën e djeshme Skënder Gjinushi është zgjedhur në krye të Akademisë së Shkencave. Sot, një ditë pas marrjes së pos
Gjinushi kryetar i ASH, 17 vota të paligjshme Ditën e djeshme, Skënder Gjinushi është zgjedhur kryetar i Akademisë së shkencave, i vetmi që kishte shpallur kandidatur
Nuk quhej Skënder, zbulohet emri rus i Gjinushit Skëndër Gjinushi u zgjodh mes debatash sot në krye të Akademisë së Shkencave duke qenë kështu një kandidaturë politike e
Skënder Gjinushi flet si pornostar: Gazetare, je e eksituar (VIDEO) Skënder Gjinushi, kandidati i vetëm në garë, është zgjedhur sot Kryetar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Në vo
Refuzoj të marr pjesë në këtë puç! Fuga nuk voton për kreun e Akademisë së Shkencave Ka qenë më shumë produkt i një vendim marrjeje politike zgjedhja e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave s
Kush tha që u shemb komunizmi?! Ministri i Ramiz Alisë, në krye të Akademisë së Shkencave Përfundon votimi për zgjedhjen e kryetarit të Akademisë së Shkencave duke u zgjedhur një ish-komunist, pikërisht ministr
Fuga: E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri Akademiku Artan Fuga prej kohësh ka mbajtur një qëndrim kundër autoriteteve të shtetit lidhur me zgjedhjet në Akademinë
Deputetja: Komunisti Gjinushi s'mund të jetë në krye të Akademisë së Shkencave Kandidimi i Skëndër Gjinushit për në krye të Akademisë së Shkencave ka shkaktuar mjaft debate në publik. Përveç Akademik
Farsa e zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave Nga Mark Marku Profesori dhe akademiku Artan Fuga prej vitesh po bën një përpjekje të dëshpëruar për reformimi