999 rezultate për

ajsberg

"5 kryebashkiakët, vetëm maja e ajsbergut", PD publikon videon e Ramës (VIDEO) Sekretari i Përgjitshëm i PD, Gazment Bardhi i cili ditën e djeshme paralajmëroi se emra të tjerë të Ramës do të publiko
Grida Duma "plas bombën": Ka përgjime të tjera, maja e ajsbergut nuk ka mbaruar Partia Demokratike do të publikojë materiale që tregojnë se zyrtarë të mazhorancës janë të përfshirë në ngjarje kriminal
Copa perfekte e këtij ajsbergu tremb gjithë shkencëtarët Një copë ajsbergu perfekte ka lënë pa fjalë gjithë studiuesit e NASA. Ajsbergu i çuditshëm ka një formë drejtkëndësh
Si është e mundur? Copa perfekte e ajsbergut frikëson NASA-n Një copë ajsbergu perfekte ka lënë pa fjalë gjithë studiuesit e NASA. Ajsbergu i çuditshëm ka një formë drejtkëndësh
Ajsbergu troket: Gjiganti prej akulli sulet drejt fshatit nordik Mesa duket një ajsberg i furishëm po e kërcënon seriozisht një fshat të vogël në Groenland. Njerëzit e zonës si për ç
Skena reale të shkëputura nga historia tragjike e Titanikut (FOTO LAJM) Fundosja e transoqeanikut Titanic ndodhi në 14 prill 1912 si pasojë e një përplasjeje fatale me një ajsberg, tragjedi që
Ajsbergu katër herë më i madh se Londra po noton në det të hapur Një ajsberg gjigant, katër herë më i madh se Londra, ka filluar të notojë në det nga Antarktiku. Madhësia e tij është
Shkëputët nga Antarktida një ajsberg i madh sa dy herë Luksemburgu (FOTO LAJM) Një satelit amerikan duke kaluar mbi rajonin si Rafti i Akullit Larsen C ka fokusuar një ajsberg afërsisht 6.000 kilomet
Mungon uji i pijshëm, ky është plani i çmendur i arabëve për ta siguruar (FOTO LAJM) Një firmë me qendër në Abu Dabi po planifikon të tërheqë një ajsberg nga Antarktida në Emiratet e Bashkuara Arabe për të
Ajsbergu gjigant shkëputet nè Groenlands, NASA publikon pamjet (FOTO LAJM) Një masë gjigande akulli është duke u shkëputur në veriperëndim të Groenlandës dhe pamjet vijnë nga NASA. Gjatë një m
Shkencëtarët: Po shkëputet një ajsberg gjigant Ajsbergu më i madh i parë ndonjëherë po shkëputet nga Antarktida. Mendohet se madhësia e ajsbergut mund të jetë sa Del
DETAJE/ Titaniku nuk u përmbys nga një ajsberg por nga zjarri Titaniku është një ndër veprat si detare ashtu dhe kinematografike që nuk do të harrohet kurrë. Por fakte të reja ka
CNN: Atentatet e Parisit ishin maja e ajsbergut ISIS ka ndërhyrë në celulat mjaft të rëndësishme, duke përdorur të gjitha mjtetet e nevojshme që do t'u duheshin për sul
Ngjela: Qeveria të kërkojë audit ndërkombëtar për vjedhjen në BSH Vjedhja 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë është cilësuar nga Spartak Ngjela si maja e ajsbergut në abuzimet që q
Ajsbergu gjigant ndahet nga akullnaja e Antarktikes (FOTO-VIDEO) Shkencëtarët e NASA-s po monitorojnë një ajsberggjigant i cili është ndarë nga akullnaja e Antarktikes. Pjesa e koduar m
Gazetari i “Ajsberg” dhunohet nga përfaqësuesit e CEZ Përfaqësues të "CEZ Shpërndarje" dhe forcave të rendit kanë ushtruar dje dhunë ndaj drejtuesit të emisionit "Ajsberg", t
Kina ka vendosur të ndërtojë kopjen e anijes "Titanic" Një kompani kineze ka ndërmend të ndërtojë një kopje të anijes së famshme Titanic. Projekti, i cili pritet të kushto
Gjermania, minierë e gjallë milionash (FOTO LAJM) Transferimet më të fundit brenda Bundesligës apo edhe jashtë kampionatit gjerman, ku mund të përmendet transferimi 37 mi
Groenlandë, shkëputet ajsbergu dy herë më i madh se Manhattani Një ajsberg 2 herë më i madh dhe Manhattani i cili ka një sipërfaqe 174 km katrorë është shkëputur nga akullnaja Peterma
Ajsbergu gjigant gati të shkëputet nga Antarktida (VIDEO) Një foto e marrë nga hapësira tregon se si një copë akulli sa Nju Jorku po shkëputet nga Antarktida. Shkencëtarët shpreh