999 rezultate për

ajrore

Nuk mjaftuan 59 "tomahawk", Asadi ngre avionët nga baza e bombarduar dje (FOTO LAJM) Avionët luftarakë sirianë u nisën nga baza e njëjtë që u godit nga raketat e SHBA-së të premten, për të kryer bombardime
Sulmi me "Tomahawk", a i çorientuan amerikanët raketat e avancuara ruse S400? (FOTO LAJM) Ndërkohë që kanë kaluar 48 orë nga sulmi me raketa i amerikanëve mbi bazën ajrore të Bashar Al Asadit, nga e cila mendoh
Këshilli i Sigurimit të OKB-së fillon mbledhjen urgjente për sulmin SHBA-ve në Siri (VIDEO) Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka filluar mbledhjen urgjente, për të disktuar rreth gjendjes në Siri pas sulmeve ajrore t
DETAJET/ Si u sulmua ushtria e Asadit me super raketat "tomahawk" (FOTO LAJM) Me kalimin e orëve po dalin të reja në lidhje me sulmin e mëngjesit të sotëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj b
Sulmi i SHBA-ve, Rusia i ofron mbrojtje ushtarake Sirisë Menjëherë pas sulmit të SHBA-ve kundër një baze ajrore në Siri me urdhër të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amer
Assadi flet pas sulmeve në Siri, godet rëndë Trumpin Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad, e ka dënuar ashpër sulmin në bazën ajrore në Siri mëngjesin e sotëm, kundër regjim
Dalin pamjet e reja, ja si është shëndërruar baza ajrore e Sirisë (VIDEO) Mediet ruse kanë publikuar pamje të reja pas sulmit të mëngjesit të sotëm në Siri. Baza ajrore siriane u godit në bazë t
Ja si është katandisur baza ushtarake e Asadit pas sulmit të SHBA-së (FOTO LAJM) Televizioni "Russia 24" ka publikuar disa pamje të bazës ajrore siriane të shkatërruar pas sulmit me raketa të urdhëruar
Rusia pezullon marrëveshjen me SHBA-në për sigurinë ajrore në Siri Rusia ka njoftuar pezullimin e marrëveshjes me SHBA-të për sigurinë ajrore në Siri. Lajmin e ka bërë të ditur ministria
Putin reagon ashpër për sulmet ajrore të SHBA-së në Siri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar ashpër pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, duke thënë se sulmet
Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore në Siri Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar sulmimin e një baze ushtarake në Siri, ndërsa
Rritet numri i të vrarëve në Siri nga sulmet ajrore të SHBA-ve Guvernatori Homs ka deklaruar se pesë persona janë vrarë dhe shtatë janë plagosur deri tani nga sulmet ajrore të SHBA-së
Rusia kërcënon SHBA-të pas sulmeve ajrore në Siri Kremlini ka reaguar ashpër ndaj sulmeve ajrore të SHBA-ve në Siri, i cili ka nisur në orët e para të mëngjesit kundër ba
Çfarë po ndodh me Sirinë? 4 të vrarë nga sulmi ajror i SHBA-së (VIDEO) Të paktën katër ushtarë sirianë kanë mbetur të vrarë në bazën ajrore të sulmuar nga SHBA-të. Sulmet ajrore filluan në or
SHBA nis sulmet ajrore kundër Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën një ofensivë ajrore ndaj Sirisë, ku si objektiv i sulmeve ishte aeroporti ushtarak
10 vende ku është e ndaluar të futesh (FOTO LAJM) Kemi dëgjuar shumë histori se si një anije aliene ra në Tokë dhe mbetjet e jashtëtokësorëve mbahen fshehur thellë në tok
“Si më propozoi ISIS-i të vrisja vajzën time 4-vjeçare” (FOTO LAJM) “Dua mamin”, mërmërin Hawra ndërsa përkundet në krahët e gjyshes së saj, Aliya në Erbil, Irak. Buzët e vogëlushes 4 vjeç
Qeveria gjermane drejt largimit të bazës ajrore nga Turqia Autoritetet gjermane por shqyrtojnë tetë lokacione të mundshme për zhvendosjen e bazës së tyre ajrore që ndodhet aktuali
MREKULLIA/ Avioni rrëzohet dhe përfshihet nga flakët, shpëtojnë 141 pasagjerët (VIDEO) "Daily Mail" ka publikuar pamjet e tmerrshme të një avioni të rrëzuar në Peru. Videot e postuara në rrjetet sociale
Berisha kujton ndërhyrjen e NATO-s kundër Beogradit gjatë luftës së Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar sulmet e 24 marsit 1999, ku NATO nisi ofensiv