999 rezultate për

ajrore

Asad nxjerr videon: Si e shkatërruam raketën amerikane në ajër (VIDEO) Pas sulmit të aleatëve mbi regjimin e Asadit në Siri, fronti ka kaluar tek deklaratat si edhe propaganda. Rusët dekl
Reagon Rusia, numëron raketeta e hedhura nga SHBA Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka lëshuar një deklaratë duke thënë se më shumë se 100 raketa lundruese dhe raketore u s
Larg nga Siria, çfarë po ndodh tani me avionët në qiell (FOTO LAJM) Prej kohësh pjesa më e madhe e kompanive ajrore nuk fluturonin mbi Siri, sidomos në zonat që administroheshin nga ISIS d
Jepet alarmi, cili është rreziku i fluturimeve civile mbi Mesdhe? Eurocontrol, një organizatë e Bashkimit Evropian e cila është përgjegjëse për trafikun ajror në kontinent, ka ngritur al
Alarm i kuq në linjat ajrore europiane: Kujdes gjatë këtyre 72 orëve Eurocontrol, një organizatë e Bashkimit Evropian e cila është përgjegjëse për trafikun ajror në kontinent, ka ngritur al
200 të vdekur, tragjedia ajrore trondit botën (VIDEO) Rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri dyshohet se ka shënuar një prej tragjedive më të mëdha në ajër gjatë viteve të
Avionët F-15, "bishat" e ajrit që Izraeli përdori kundër ushtrisë së Asadit në Siri (FOTO LAJM) Dy avionë izraelit kryen sulmin ndaj bazës siriane në Homs duke shkaktuar 14 të vdekur dhe milion dollar dëme. Mësohet s
Nuk pritej, zbulohet detaji i rendësishëm nga sulmi izraelit në Siri (VIDEO) Sulmi i Izraelit ndaj një baze ushtarake në Siri që ishte vënë në dispozicion të Iranit dhe forcave paramilitare shiite
Filmon bazat sekrete të ushtrisë fqinje, shqiptari alarmon Greqinë e SHBA Greqia është alarmuar nga një helikopter i dyshimtë që fluturonte mbi territorin e saj. Ngjarja ka ndodhur të premte
Rrëzohet avioni ushtarak serb në Preshevë, ka viktima Sot në orët e para të së dielës, 1 prill, ështe gjetur i rrezuar nje avion luftarak ne Preshevë, pikërisht në fshatin O
SHBA bën gati avionët e gjeneratës së gjashtë, surpriza më e keqe për Putinin Laboratori për hulumtime i forcave ajrore amerikane, ka publikuar së fundmi një video interesante me të cilën tregon se
Ja sekreti pse ndenjëset e avionëve janë blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Fjalimi që vendosi fatin e Kosovës më 1999 19 vjet më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes sulmeve ajrore. Pas
Kosova falenderon NATO, mbulon ndërtesën e qeverisë me flamur Sot mbushen 19 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Tension në Egje, avionët turq kërcënojnë helikopterin ushtarak grek Tensionet janë të vazhdueshme gjatë javëve të fundit në Egjeun Lindor mes Turqisë dhe Greqisë, ndërsa episodi më i fundi
Gjendet i vdekur ish-piloti ukrainas i akuzuar për rrëzimin e fluturimit MH17 (VIDEO) Një pilot ukrainas i fajësuar nga Moska për të rrëzuar fluturimin Malajzia Airlines Airlines MH17 është gjetur i vdekur
Stjuardesat filmohen gjatë një orgjie, plas skandali me kompaninë ajrore (VIDEO) Një grup stjuardesash janë filmuar gjatë në orgjie në një hotel të Spanjës duke shkaktuar skandal në kompaninë ajrore "C
Zonat e ndaluara në tokë, aty ku askush nuk mund të hyjë (FOTO LAJM) Përveç "Zonës 51" që të gjithë e njohim si zonë të ndaluar, ka disa zona të tjera në botë që gjithashtu janë të ndaluara
Nga 2020, Rusia i ofron Turqisë mbrojtje ajrore S-400 Rusia do të fillojë zbatimin e kontratës për ofrimin e sistemeve të mbrojtjes ajrore S-400 me Turqinë në fillim të vitit
DETAJET/ 4 avionë turq fluturuan mbi Athinë, gjithçka ndodhi sot në qiellin grek Mediat greke raportojnë për një shkelje të hapësirës ajrore të Greqisë mbi Athinë nga avionë luftarakë turq gjatë mesdit