999 rezultate për

ajrore

Rinasi me taksa të çmendura, largohet kompania ajrore Volotea, kompania low cost e fluturimeve ajrore, është larguar nga Shqipëria duke ndërprerë fluturimet e saj përmes aero
Shmanget tragjedia më e madhe ajrore në histori, 1000 vetë mund të kishin vdekur (VIDEO) Një tragjedi me përmasa të frikshme është shmangur në ajër. Një avion i Air Canada, ka qenë duke shkaktuar aksidentin
Reuters: Në varrezën shqiptare të MIG-ëve në Kuçovë (FOTO LAJM) Për shumë kohë varrezë e forcave të saj të fuqishme ajrore, baza e Kuçovës në Shqipëri është vendosur të bëhet një staci
Përse përplasen me motorin e majtë të avionëve zogjtë Zbulohet se në pjesën më të madhe të rasteve zogjtë përplasen me motorin e majtë të avionëve. Dhe kjo nuk është rastësor
Video e tmerrshme, aeroplani ushtarak kalon shumë pranë kokës së një njeriu (VIDEO) Ky është momenti i habitshëm kur një avion ushtarak fluturon vetëm pak metra mbi kokën e një njeriu. Aeroplani, që me
Kur kompania ajrore shkruan gabim emrin e vet në avion (FOTO) Kjo është mjaft e turpshme! Një kompani ajrore në Hong Kong ka shkruar gabim emrin e saj në një nga avionët. Kush
Si mund të merrni 600 euro dëmshpërblim nga kompania nëse ju kanë shtyrë fluturimin Mjaft kompani ajrore që operojnë në Shqipëri e kanë bërë rrugë tashmë vonesën në aeroport duke i lënë udhëtarët për orë
Gjendet i vdekur piloti grek pas rrëzimit të avionit Drejtuesi i avionit të trajnimit T-2 të Forcës Ajrore, i cili u rrëzua në orën 8:50 të martën në mëngjes në një zonë të
Vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Rrodhi lëndë radioaktive, kompania ajrore shkakton panik në aeroport Një avion i Turkish Airlines ka shkaktuar panik në aeroportin e Budapestit në Hungari duke bllokuar për disa orë nisjen
Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të shkelin hapësirën ajrore të NATO-s Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të
Çmenden kompanitë ajrore, 300-600 euro për të ikur nga Shqipëria Për emigrantët ardhja për pushime në gusht në Shqipëri është kthyer në një kalvar të vërtetë pritjesh pa fund në aeropor
Sekreti, pse ndenjëset e avionëve janë kryesisht blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Rikthehet shpresa në Kuçovë, si e presin banorët bazën e NATO-s Pas një periudhe të gjatë qetësie dhe të zhytur në varfëri Kuçovës duket se do t'i rikthehet gjallëria e dikurshme. Bano
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në
NATO sjell avionët e saj luftarak në Shqipëri NATO ka vendosur që të ngrejë një bazë ajrore në Shqipëri, e cila do të jetë e vetmja në Ballkanin Perëndimor. Kështu, a
A rrezikohemi nga një tragjedi si e Greqisë? Flasin ekspertët Nisur nga tragjedia greke ku shumë qytetarë humbën jetën si rezultat i zjarreve në pyje, Instituti i Gjeoshkencës në ven
Pacolli rrëfen pse gënjyen në momentin që hynë në hapësirën ajrore serbe Avioni i vetëm që është në shtetin e Kosovës e që është në pronësi të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Be
Rrëzohet avioni ushtarak, vdes piloti Një avion ushtarak i forcave ajrore të Polonisë është rrëzuar pak orë më parë në qytetin e Paslekut, në veri të vendit.
Ja sekreti pse ndenjëset e avionëve janë blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj