999 rezultate për

ajrore

MREKULLIA/ Avioni rrëzohet dhe përfshihet nga flakët, shpëtojnë 141 pasagjerët (VIDEO) "Daily Mail" ka publikuar pamjet e tmerrshme të një avioni të rrëzuar në Peru. Videot e postuara në rrjetet sociale
Berisha kujton ndërhyrjen e NATO-s kundër Beogradit gjatë luftës së Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar sulmet e 24 marsit 1999, ku NATO nisi ofensiv
LUFTA/ Ja fjalimi i Bill Clintonit natën kur filluan sulmet ajrore kundër Serbisë (VIDEO) Kanë kaluar 18 vjet që nga koha kur SHBA-të së bashku me aleatët e NATO-s, filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes
Ndalimi i laptopëve në aeroporte shkakton kaos, ja çfarë pajisjesh lejohet të mbani me vete Ndalimi i laptopëve në fluturimet që kanë destinacion Britaninë e Madhe, mund të fillojë të aplikohet nda 14 linja ajror
Super droni i ushtrisë amerikane që shkatërron armikun (FOTO LAJM) Programi i dronëve i krijuar nga qeveria amerikane i quajtur ‘Gremlins’ do të hyjë në fazën e dytë të zhvillimit, gati n
Tokë, ajër dhe det, Rusia nis stërvitjet ekstreme (FOTO LAJM) Rusia ka nisur stërvitje tokësore, ajrore dhe detare në Krimenë e aneksuar, një stërvitje trajnuese kjo e cila thuhet s
Nga "Cougar" tek helikopteri i VIP-ave, kjo është forca ajrore e Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria investoi rreth 77 milionë euro për të modernizuar flotën e saj të helikopterëve ushtarak në vitin 2009. Ishte
Luftë ajrore Siri-Izrael (FOTO LAJM) Avionë ushtarakë izraelitë kanë goditur një “objektiv ushtarak” pranë qytetit antik të Palmirës në Siri, bastisje e krye
Kur Shqipëria e viteve '30-'40 kishte më të zhvilluar transportin ajror se atë rrugor (FOTO LAJM) Fillesat e aviacionit në Shqipëri janë të lidhura me organizimin ushtarak të vendit. Në ligjin e vitin 1920 për organ
“Ushtarët gjermanë në Turqi mund të merren peng nga lojërat e qeverisë” Në mes tensioneve midis Turqisë dhe Gjermanisë, disa deputetë gjermanë kanë bërë thirrje për tërheqjen e trupave ushtara
Nipi i pilotit të Hiroshimas emërohet komandant i Forcave Ajrore amerikane Nipi i pilotit i cili lëshoi bombën në Hiroshimë në vitin 1945, duke vrarë sa 90.000 njerëz, është ngritur në detyrë, pa
Kompania ajrore britanike humb 290 mijë euro për shkak të një klienti të vogël, një miu Një fluturim i kompanisë ajrore britanike “British Airways” u shty për katër orë, pasi në avionin tip “Boingun 777” is
A e dini se përse sot fluturimet zgjasin më shumë në kohë se sa para 50 vitesh? Aeroplanët fluturojnë më ngadalë sot se sa në të kaluarën, duke bërë që për një kohë më të gjatë ju të mbërrini në desti
Rriten tensionet, avionët turq shkelin hapësirën ajrore greke 25 herë brenda ditës Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë duket se është përshkallëzuar sërish pasi kjo e fundit, ka akuzuar fqinjin e saj për s
Qeveria e Serbisë do vendosë linjën ajrore Beograd-Prishtinë Qeveria e Serbisë po punon për normalizimin e fluturimeve të aviacionit civil mbi Kosovë, përfshirë dhe rivendosjen e fl
Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" (FOTO LAJM) Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" Disa avionë luftarak rus kanë fluturuar shumë pranë hapsirës a
Britania dërgon avionët “Tayphoon” për të mbikëqyrur bombarduesit rusë Britania e madhe ka dërguar avionët e saj “Tayphoon”, për të mbikëqyrur dy bombarduesit fluturues rusë pasi janë parë në
Putini nis përgatitjet për luftë? Urdhëron papritmas testimin e Forcave Ajrore (FOTO & VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar menjëherë testimin e Forcave Ajrore ruse pëe rritjen e gatishmërisë luft
Sulmet ushtarake të SHBA-ve në Siri dhe Irak, 11 civilë të vrarë Të paktën njëmbëdhjetë civilë janë vrarë në katër sulme të ndara ajrore të koalicionit që udhëhiqet nga SHBA-ja në luftë
Chapecoense bën fluturimin e parë pas tragjedisë ajrore (VIDEO) Nëntorin e vitit të kaluar skuadra braziliane Chapecoense u përfshi nga një tragjedi ajrore ku humbën jetën pjesa më e m