999 rezultate për

ajrore

SHBA bombardon ISIS-in me “nënën e të gjitha bombave” SHBA-të raportohet se kanë hedhur bombën më të madhe jo-nukleare në arsenalin e vendit në një zonë në lindje të Afganist
Ja kush ndikoi tek Trumpi për sulmin në Siri (FOTO LAJM) Djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpit, Eric Trump, ka deklaruar se është i bindur se
Pse sistemi rus "Growler" nuk funksionoi me raketat amerikane? Sulme të reja ajrore janë kryer këtë të shtunë ndaj qytetit sirian Khan Sheikhoun, që ishte dhe vendi i sulmit me armë k
“Vazhdoni me bombardimet!" Mesazhi i babait të binjakëve të vrarë për Trump (FOTO LAJM) Një baba, binjakët dhe gruaja e të cilit mbetën të vrarë nga sulmi kimik që ndodhi në Siri, mbështet sulmet me raketa të
Sulme të reja ajrore në Siri Sulme të reja ajrore janë kryer këtë të shtunë ndaj qytetit sirian Khan Sheikhoun, që ishte dhe vendi i sulmit me armë k
Nuk mjaftuan 59 "tomahawk", Asadi ngre avionët nga baza e bombarduar dje (FOTO LAJM) Avionët luftarakë sirianë u nisën nga baza e njëjtë që u godit nga raketat e SHBA-së të premten, për të kryer bombardime
Sulmi me "Tomahawk", a i çorientuan amerikanët raketat e avancuara ruse S400? (FOTO LAJM) Ndërkohë që kanë kaluar 48 orë nga sulmi me raketa i amerikanëve mbi bazën ajrore të Bashar Al Asadit, nga e cila mendoh
Këshilli i Sigurimit të OKB-së fillon mbledhjen urgjente për sulmin SHBA-ve në Siri (VIDEO) Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka filluar mbledhjen urgjente, për të disktuar rreth gjendjes në Siri pas sulmeve ajrore t
DETAJET/ Si u sulmua ushtria e Asadit me super raketat "tomahawk" (FOTO LAJM) Me kalimin e orëve po dalin të reja në lidhje me sulmin e mëngjesit të sotëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj b
Sulmi i SHBA-ve, Rusia i ofron mbrojtje ushtarake Sirisë Menjëherë pas sulmit të SHBA-ve kundër një baze ajrore në Siri me urdhër të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amer
Assadi flet pas sulmeve në Siri, godet rëndë Trumpin Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad, e ka dënuar ashpër sulmin në bazën ajrore në Siri mëngjesin e sotëm, kundër regjim
Dalin pamjet e reja, ja si është shëndërruar baza ajrore e Sirisë (VIDEO) Mediet ruse kanë publikuar pamje të reja pas sulmit të mëngjesit të sotëm në Siri. Baza ajrore siriane u godit në bazë t
Ja si është katandisur baza ushtarake e Asadit pas sulmit të SHBA-së (FOTO LAJM) Televizioni "Russia 24" ka publikuar disa pamje të bazës ajrore siriane të shkatërruar pas sulmit me raketa të urdhëruar
Rusia pezullon marrëveshjen me SHBA-në për sigurinë ajrore në Siri Rusia ka njoftuar pezullimin e marrëveshjes me SHBA-të për sigurinë ajrore në Siri. Lajmin e ka bërë të ditur ministria
Putin reagon ashpër për sulmet ajrore të SHBA-së në Siri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar ashpër pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, duke thënë se sulmet
Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore në Siri Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar sulmimin e një baze ushtarake në Siri, ndërsa
Rritet numri i të vrarëve në Siri nga sulmet ajrore të SHBA-ve Guvernatori Homs ka deklaruar se pesë persona janë vrarë dhe shtatë janë plagosur deri tani nga sulmet ajrore të SHBA-së
Rusia kërcënon SHBA-të pas sulmeve ajrore në Siri Kremlini ka reaguar ashpër ndaj sulmeve ajrore të SHBA-ve në Siri, i cili ka nisur në orët e para të mëngjesit kundër ba
Çfarë po ndodh me Sirinë? 4 të vrarë nga sulmi ajror i SHBA-së (VIDEO) Të paktën katër ushtarë sirianë kanë mbetur të vrarë në bazën ajrore të sulmuar nga SHBA-të. Sulmet ajrore filluan në or
SHBA nis sulmet ajrore kundër Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën një ofensivë ajrore ndaj Sirisë, ku si objektiv i sulmeve ishte aeroporti ushtarak