999 rezultate për

ajrore

Rriten tensionet, avionët turq shkelin hapësirën ajrore greke 25 herë brenda ditës Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë duket se është përshkallëzuar sërish pasi kjo e fundit, ka akuzuar fqinjin e saj për s
Qeveria e Serbisë do vendosë linjën ajrore Beograd-Prishtinë Qeveria e Serbisë po punon për normalizimin e fluturimeve të aviacionit civil mbi Kosovë, përfshirë dhe rivendosjen e fl
Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" (FOTO LAJM) Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" Disa avionë luftarak rus kanë fluturuar shumë pranë hapsirës a
Britania dërgon avionët “Tayphoon” për të mbikëqyrur bombarduesit rusë Britania e madhe ka dërguar avionët e saj “Tayphoon”, për të mbikëqyrur dy bombarduesit fluturues rusë pasi janë parë në
Putini nis përgatitjet për luftë? Urdhëron papritmas testimin e Forcave Ajrore (FOTO & VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar menjëherë testimin e Forcave Ajrore ruse pëe rritjen e gatishmërisë luft
Mijëra metra mbi tokë, çfarë bëjnë këto stjuardesa? (FOTO LAJM) Puna të shkakton stres, aq më tepër kur bëhet fjalë të punosh në një lartësi prej disa mijë metrash mbi tokë. Por, kë
Sulmet ushtarake të SHBA-ve në Siri dhe Irak, 11 civilë të vrarë Të paktën njëmbëdhjetë civilë janë vrarë në katër sulme të ndara ajrore të koalicionit që udhëhiqet nga SHBA-ja në luftë
Chapecoense bën fluturimin e parë pas tragjedisë ajrore (VIDEO) Nëntorin e vitit të kaluar skuadra braziliane Chapecoense u përfshi nga një tragjedi ajrore ku humbën jetën pjesa më e m
Trump nominon Heather Wilson për Sekretare të Forcave Ajrore Presidenti amerikan Donald Trump ka nominuar për sekretare të Forcave Ajrore, kongresisten Heather Wilson, e njohur për
Rusia dhe Turqia bëhen bashkë për të kryer sulme ajrore në Siri Moska dhe Ankaraja kanë ndërmarrë të parat sulme ajrore të përbashkëta kundër të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” në p
Rusia dërgon katër “bisha” ajrore në Siri (FOTO LAJM) Ruasia ka dërguar katër avionë Su-25 në drejtim të territorit sirian. Ministria ruse e Mbrojtjes bëri me dije të premt
Çfarë po ndodh në Rusi? Moska rrethohet me raketa (FOTO LAJM) Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur si
Raporti/ 188 civilë janë vrarë nga sulmet ajrore amerikane në Irak dhe Siri Të paktën 188 civilë janë vrarë në sulmet ajrore të koalicionit ushtarak që udhëhiqet nga SHBA-të kundër caqeve të ISIS
Turqia bombardon 100 objektiva të ISIS pas sulmit në Stamboll (VIDEO) Avionët turkë kanë bombarduar rreth 100 objektiva të ISIS-it në Siri vetëm pak orë pas sulmit terrorist që vrau 39 per
Armatoset Kroacia / Refuzon avionët amerikanë F-16, kërkon suedez ose korean (FOTO LAJM) Forcat ajrore kroate po synojnë përmirësimin e armatës ajrore me avionë luftarak suedez "Gripen JAS 39 C/D", dhe të Kore
Pilotët amerikanë bombardojnë caqet e ISIS me kapelen e Babagjyshit Fushata ajrore e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, ka vazhdu
Turqia i kërkon SHBA-ve mbështetje ajrore në luftën kundër ISIS-it Turqia i ka kërkuar SHBA-ve mbështetje ajrore për të çliruar qytetin Al-Bab, bastion i grupit të Shtetit Islamik në veri
Avionët ngrihen zhurmshëm nga bazat ajrore. Çfarë po ndodh në Turqi?! Turqia ka bërë një hap para, duke bërë gati gjashtë avionë luftarakë F-16 këtë mbrëmje, një shfaqje kjo e fuqisë së saj
Kërcënimi rus/ "Gjadri mund të kthehet në bazë ajrore të NATO-s" Dejvid Filips, drejtor i programit të Paqes dhe Lirive në Universitetin e Kolumbias në SHBA, ka bërë një artikull mbi si
Kerry: Sulmet ajrore në Aleppo paraqesin krime lufte Në shënjestër të një rundi të ri të sulmeve ajrore të sotme ishte enklava e zvogëluar nën kontrollin e kryengritësve në
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.