999 rezultate për

ajrit

Keni bërë plane për sot? Si do të jetë moti Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme por të ftohta mbi territorin shqiptar. Për pasojë do të kushtëzohet mot i k
Mot i ngrohtë si në pranverë, por çfarë ndodh gjatë pasdites Vendi ynë do të kushtëzohet nga mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites. Mesdita sjellë shtim të
Sot ishte një ditë e ngrohtë, por çfarë surprizash ka moti për nesër Vendi ynë do të kushtëzohet nga mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites. Mesdita sjellë shtim të
Industria është ndotësi më i madh në Maqedoninë e Veriut Industria është ndotësi më i madh në Maqedoni në bazë të raportit të përgatitur për pesëmbëdhjetë vende nga pesëmbëdhjet
Mjegull e shi, si do të luhaten temperaturat e ajrit në Kosovë Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa në viset e ulëta do të ketë edhe mjegull. Vorbullat ciklonike nga Atla
Ky është qyteti më i ndotur në Kosovë Sipas matjeve sot në Gjilan cilësia e ajrit arrin nivele të ndotjes që konsiderohen si “të pashëndetshme”. Nga matjet
Moti sjell surpriza, çfarë ndodh me temperaturat sot Vendi ynë do të vijojë gjatë paradites të mbetet në kushte atmosferike të paqëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të d
Kujdes, sot pa lexuar motin mos dilni nga shtëpia (TABELA) Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme dominojnë në të gjithë territorin e Shqipërisë. Më të dukshme do të jen
Shkupi është qyteti më i ndotur në botë Prania e grimcave PM10 dhe PM 2.5, sipas stacioneve matëse, ka kapërcyer normat e lejuara, madje me disa dhjetëra herë.
Alarmuese ndotja e ajrit në Prilep, qytetarët të rrezikuar Maqedonia po ngulfatet në ajër të helmueshëm, njësitë matëse edhe mbrëmë kanë treguar ndotje enorme të ajrit. Sipas s
Prishtina vazhdon ta ketë ajrin të ndotur Prishtina edhe më tutje po vazhdon të përballet me ndotje të lartë të ajrit. Edhe mëngjesin e sotëm prishtinasit janë
Acari nuk largohet nga Kosova, bëni kujdes në veshje Në ditët e ardhshme acar, me erë dhe ditë të akullta. Kohëpaskohe reshje të dobëta bore. Nga veriu i kontinentit në dre
Kosova dështon të pastrojë ndotjen, a do t'i kërkohet llogari ministrit të AKR-së? Edhe përgjatë vitit 2018, Kosova u përball me ndotje të lartë të ajrit dhe tejkalim të normave të ndotjes të lejuara nga
Dita e fundit e këtij viti, çfarë ka "rezervuar" moti sot Sipas MeteoAlb kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës.
Shqipëria pushtohet nga ngricat, termometri zbret nën zero Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjine verilindore do të vijojnë ndikimin e tyre në të gjithë territorin duke b
Shtrëngoni xhupat, i ftohti mbërthen Shqipërinë Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjine verilindore do të vijojnë ndikimin e tyre në të gjithë territorin duke b
Vrasësi i heshtur, niveli alarmant i ndotjes së ajrit në Maqedoni Njësitë matëse për kualitetin e ajrit të Ministrisë së ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë, mëngjesin e sotëm
Edhe sot ajri është i ndotur në Prishtinë (TABELA) Prishtina vazhdon të rangohet në listën e qyteteve më të ndotura në botë. Në bazë të matjeve të Ambasadës Amerikane n
Ajri, sërish i ndotur në Prishtinë Ajri nuk arrin të pastrohet pavarësisht reshjeve të borës së fundmi në kryeqytet. Niveli i ndotjes së ajrit vazhdon t
Pse nuk matet ndotja nuk Shkup? Qyteti i Shkupit po e përfundon vitin pa e vendosur matësin e ndotjes së ajrit ambiental në qytet, megjithëse kjo ishte