999 rezultate për

ajaxi

Barcelona shfaq interesimin për mbrojtësin e talentuar të Ajaxit Barcelona është ende e interesuar për mbrojtësin e Ajax dhe Kombëtares Holandeze, Matthijs de Ligt. Siç raporton gaze
Po i plaken yjet, Barcelona tenton 4 talentet e Ajaxit Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, katër talent e Ajaxit që janë rreth 20 vjeç ose më të ri që kanë përfunduar në radar
Raiola njofton Realin dhe Unitedin për të ardhmen e Kluivert Super agjenti Mino Raiola, ka thënë se Justin Kluivert është shumë pranë rinovimit të kontratës së re me Ajaxin. Manc
Ajaxi kërkon shërbimet e sulmuesit shqiptar që luan tek Vitesse Siç raporton edhe faqja italiane “tuttomercatoweb.com”, një lajm i bujshëm vjen nga merkato. Është pikërisht klubi h
Agjenti i lojtarit të Ajaxit: Napoli nuk ka bërë ndonjë ofertë për të Agjenti i lojtarit të Ajaxit, Amin Younes pretendon se Inter dhe Napoli e kanë pyetur për anësorin, por vë në dukje se a
Napoli afër marrëveshjes me yllin e Ajaxit Napoli ka arritur marrëveshje me skuadrën e Ajaxit për transferimin e gjermanit, Amir Younes. Sipas mediave italiane
Luftës për 20-vjeçarin e Ajaxit i shtohet dhe Milan Pavarësisht deklaratave se nuk do të ketë ndërhyrje gjatë merkatos së janarit, drejtuesit e Milanit mendojnë të përforco
E FUNDIT / Ajaxi shkarkon trajnerin bashkë me dy ndihmësit e tij Trajneri Marcel Keizer, dhe ndihmësit e tij Hennie Spijkerman dhe Dennis Bergkamp janë larguar nga detyra aktive nga sku
Barcelona afër marrjes së mesfushorit nga United Daley Blind është një hap larg transferimit te Barcelona. Futbollisti holandez, i cili është drejt përfundimit të kontra
Talenti i Ajaxit, i lumtur me interesimin e Barcelonës për të Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Matthijs de Ligt, është në radar të drejtorit sportiv të Barcelonës, Robert Fernandez.
Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i Ajaxit Bota e futbollit është njohu sot me një lajm tronditës sot, pasi ka mësuar për vdekjen e ish-mesfushorit të Ajaksit, Abu
Historia motivuese e djaloshit i cili nuk pati para për të blerë këpucë, ndërsa sot refuzon Ajaxin Watfordi është në pozitën e katërt dhe trajneri portugez Marco Silva ka filluar të buzëqesh. Por ai gjatë këtij suksesi
Milot Rashica i shënon super gol Ajaxit (VIDEO) Sulmuesi anësor i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica ka shënuar një supergol në ndeshjen e kampionatit holandez, Er
Thyhet rekordi historik i fitoreve radhazi të Ajaxit Kampionët e ri të Uellsit, The New Saints (TNS) kanë thyer rekordin botëror 44 vjeçar me më shumë fitore në historinë e
Thyhet rekordi i Ajaxit të viteve '70, festohet me 27 arka me birra Më në fund ka dalë një skuadër që ka thyer rekordin 44-vjeçar të Ajaksit të famshëm të viteve ’70, me 26 fitore radhazi.
E bujshme, Rashica pranë kalimit te Ajaxi Milot Rashica vijon të mbetet në qendër të merkatos, edhe pse ka filluar sezonin me fanellën e Viteses. Pas shitjes së M
Ky është formacioni i Ajaxit që dominonte futbollin europian (FOTO LAJM) Louis van Gaal u shkarkua nga Manchester United para disa ditësh, por dikur ai ka dominuar futbollin europian me Ajaxin
Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Juve dhe Napoli pas yllit të Ajaxit Sezoni i verës mesa duket do të jetë një betejë për Juventusin dhe Napolin, pasi të dyja skuadrat kërkojnë shërbimet e f
Utrecht luan me 12 lojtarë kundër Ajaxit! (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen Utrecht-Ajax, kur në një moment gjatë takimit, vendasit kanë luajtur me 1