999 rezultate për

ajaxi

Van Perise ironizon Juventusin: Ne fitonim me rezultatin 11-2 Robin Van Persie nuk e ka kursyer ironinë ndaj Juventusit, pak ditë pasi bardhezinjtë u eliminuan nga Champions League.
Ajax 180 minuta larg titullit kampion në Holandë (VIDEO) Ajaxi i Amsterdamit është vetëm dy fitore larg titullit kampion në Holandë, pas fitores kundër Vitesses të martën. Aj
Interi në sulm për anësorin e Ajax-it Interi është në kërkim të një sulmuesi anësor dhe së fundi në skenë ka dalë emri i marokenit të Ajaxit, Hakim Ziyech, ka
Juventusi e vuan Ajaxin dhe financiarisht, bien me 24% aksionet e shoqërisë brenda natës Juventusi u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga skuadra e Ajaxit, e cila po mahnit futbolldashësit me loj
Agnelli: Ajaxi e meritoi plotësisht kualifikimin Presidenti i Juventus-it, Andrea Agnelli, ka folur për "Sky Sport" pas eliminimit nga Champions League të Juventus-it.
Lajm i keq për Juventusin, Ajaxi me formacionin "bombë" Frenkie de Jong është thirrut në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve
Lajme të mira për Juventusin në prag ndeshjen me Milanin Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Leonardo Spinazzola janë stërvitur të gjithë të enjten, derisa Cristiano Ronaldo vazhd
Juventus nuk heq dorë nga kapiteni i Ajax-it, takon agjentin e holandezit Juventusi nuk heq dorë nga mbrojtësi i talentuar i Ajaxit të Amsterdamit, Matthijs de Ligt. Drejtuesit e klubit bardhezi
Juventus ngelet duarbosh, Barcelona arrin akordin me kapitenin e Ajaxit Lajmet e fundit mbi të ardhmen e Matthijs de Ligt vijnë nga Spanja. Sipas "Radio Catalunya", Barcelona ka arritur ako
Ylli Ajax-it pasi eleminoi Realin thirret nga Brazili në vend të Vinicius Përfaqësuesja e Brazilit e ka ftuar David Neresin e Ajaxit për të zëvendësuar Vinicius Juniorin e lënduar, shkruan Albeu
Dëmtimi i Vinicius Junior, braziliani mbyll sezonin me Realin Real Madrid po kalon një krizë të thellë rezultatesh. Los Blancos në vetëm 7 ditë u eleminuan nga Kupa e Mbretit dhe Li
Ish- gjyqtari spanjoll tregon nëse ishte i rregullt goli i tretë i Ajax-it Goli i tretë i Ajaxit në triumfin 1:4 ndaj Real Madridit të martën në Santiago Bernabeu ishte mjaft kontrovers, dhe gjyq
Reali dhe Atletico kërkojnë mbrojtësin e Ajaxit Real Madrid dhe Atletico Madrid duket se nuk kanë derbi vetëm në fushën e lojës, por dhe jashtë saj. Këtë herë shkak
UEFA nis hetimet ndaj Ramosit për kartonin e qëllimshëm kundër Ajaxit Komiteti Disiplinor i UEFA-s ka vendosur që edhe zyrtarisht të hapë rast kundër Sergio Ramosit, pasi qendërmbrojtësi i R
Barcelona kërkon një tjetër lojtar të Ajaxit Pas transferimit të Frenkie De Jong, Barcelona kërkon edhe një tjetër lojtar të Ajaxit. Skuadra katalanase po tenton
Konkretizohet oferta, Rakitic më pranë Interit Ivan Rakitic duket më pranë se kurrë për tu bashkuar Interit. “"La Gazzetta dello Sport", zbuloi se se Giuseppe Marot
UEFA reagon pas golit që iu anulua Ajaxit (VIDEO) UEFA ka bërë me dije se goli i Ajaxit i shënuar me kokë nga Tagliafico u anulua për pozicion jashtë loje të Tadic. Pa
Ish-arbitri spanjoll: Goli i Ajaxit ishte i rregullt Ajaxit iu anulua një gol në minutën e 38-të në ndeshjen e parë të 1/8 së finales kundër Real Madridit. Por, ish-arbi
Mposht në transfertë Ajaxin, Real Madrid hedh hapin e parë për në çerekfinale të Champions (VIDEO) Real Madrid ka mposhtur sonte Ajaxin me rezultatin 1-2 në "Johan Cruyff Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Champi
Real Madrid kalon në avantazh ndaj Ajaxit (VIDEO) Real Madrid ak kaluar në avantazh ndaj Ajaxit në "Johan Cruyff Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi francez, Kari