999 rezultate për

ajaxi

Dështoi me Rodrigon, Barcelona vihet pas serbit të Ajax Barcelona nuk gjenë dot një zëvendësues për Luis Suarezin e dëmtuar. Opsionet kanë qenë të shumta, me Lautaro Martinez,
ZYRTARE/ Babel rikthehet te Ajax-i Sulmuesi veteran holandez, Ryan Babel, është zyrtarizuar si lojtari më i ri i kampionëve të Euredivisie, Ajaxit. 33 vjeç
Kriza politike SHBA – Iran detyron yllin e Ajax-it të "braktisë" stërvitjen Mbrojtësi anësor amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi që kish
Ajax-i kërkon të kthejë në formë huazimi De Ligt Ajaxi është duke e shqyrtuar mundësinë t’i bëjë ofertë zyrtare Juventusit për ta kthyer qendërmbrojtësin Matthijs de Lig
Ziyech i jep "lamtumirën" Ajaxit, skuadra angleze i ofron 50 milion euro Hakim Ziyech me shumë mundësi mund t’i thotë lamtumirë Ajaxit në këtë merkato dimërore. Sulmuesi 26 vjeçar ishte një pre
Lumë golash në "Stamford Bridge", Chelsea barazon shifrat ndaj Ajax (VIDEO) Janë shënuar plot 8 gola në sfidën Chelsea-Ajax. Vendasit kanë barazuar 4-4 duke përfituar nga dalja me karton të kuq e
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Zhvillojë një sezon mahnitës, Ajaxi shpërblen Van de Beek Në merkaton verore Donny Van de Beek ishte një nga emrat më të përfolur, me klube të mëdha që treguan interes për talent
Ajaxi fiton Superkupën e Holandës, mposht në finale PSV-në (VIDEO) Ajax e ka nisur sezonin e ri duke fituar trofe. Skuadra nga Amsterdami ka fituar Superkupën e Holandës pasi ka mposht
Mediat italiane, De Ligt në Juventus mbyllet këtë javë Juventusi mund ta finalizojë blerjen e Matthijs de Ligt nga Ajaxi këtë javë, sipas mediave italiane. Juve dhe Ajaxi e
De Ligt telefonon Sarrin, kërkon garanci për lojën sulmuese Kemi dëgjuar shpesh të thuhet se trajnerë të caktuar telefonojnë futbollistët për t’i bindur t’u bashkohen klubeve kua a
"Telenovela" De Ligt, edhe Reali hyn në garë për holandezin Real Madridi ka hyrë në garë për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligtit, i cili i ka futur në
De Ligt i Barcelonës sipas Sky Sports Zërat rreth largimit të mbrojtësit holandez të Ajax nuk kanë pushuar në asnjë moment. Destinacioni ka qenë në pikëpytet
Trajneri i Ajax i kthen përgjigje Barcelonës dhe Bayern Munchen Erik ten Hag ka sheshaur cdo thashethem për një largim të mundshëm të tij nga Ajax në fund të këtij sezoni për të marrë
Barcelona dhe Reali në garë për yllin e Ajax, nuk është De Ligt Barcelona dhe Real Madridi po synojnë transferimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek. 22-vjeçari holandez ka
Lamtumirë emocionuese për De Jong (VIDEO) De Jong i ka dhënë lamtumirën Ajaxit. Pa fjalë. Emocione të jashtëzakonshme, krenari e dyanshme dhe e pafund, patjetë
I shënoi Tottenhamit, të gjithë duan yllin e Ajax-it Donny Van de Beek është një nga talentet e shumta të Ajaxit, që po udhëheqin skuadrën holandeze drejt sukseseve, teksa m
Ajax i pari në Europë, plot 160 gola këtë sezon Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë sezon. Klubi holandez ka sulm më të mirë se
PSV-ja nuk i ndahet Ajaxit, mban gjallë shpresat për titull (VIDEO) Psv Eindhoven likujdon me 3 gola Willem 2 dhe ruan hapin e Ajaxit të Amsterdamit duke mbajtur gjallë shpresat për titull
Van Perise ironizon Juventusin: Ne fitonim me rezultatin 11-2 Robin Van Persie nuk e ka kursyer ironinë ndaj Juventusit, pak ditë pasi bardhezinjtë u eliminuan nga Champions League.