999 rezultate për

ajax

"Topi i Artë 2019", del nga gara sulmuesi i Barcelonës (FOTO LAJM) Ka nisur zbulimi i klasifikimit të 30 futbollistëve në garë për "Topin e Artë" 2019. Gazeta prestigjoze, "France Foot
20 talentet që pritet të "shpërthejnë" në vitin 2020 Tabloidi Anglez “Daily Mail” ka barë një vëzhgim në futbollin e moshave dhe jo vetëm dhe ka arritur të nxjerrë sot një l
Eriksen gjithjë e më larg Tottenhamit, 'spurs' gjejnë pasuesin te Ajax Mesfushori danez e ka shprehur hapur dëshirën për një eksperiencë të re larg Premier League. Eriksenit i përfundon ko
Chelsea-Ajax u mbyll në barazim me gola, por Tadiç akuzon gjyqtarin Sulmuesi serb i Ajaxit, Dusan Tadic, beson se skuadrës së tij iu rrëmbye fitorja në barazimin dramatik 4:4 me Chelsean,
Lumë golash në Angli, Chelsea dhe Ajax ndahen në paqe (VIDEO) Spektakël dhe "lumë" golash prodhoi sfida e "Stamford Bridge", me Chelsea dhe Ajax që barazuan me rezultatin e çmendur,
Lumë golash në "Stamford Bridge", Chelsea barazon shifrat ndaj Ajax (VIDEO) Janë shënuar plot 8 gola në sfidën Chelsea-Ajax. Vendasit kanë barazuar 4-4 duke përfituar nga dalja me karton të kuq e
Shënohen dy gola të shpejtë në supersfidën Chelsea-Ajax (VIDEO) Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën Chelsea-Ajax. Holandezët e kanë nisur furishëm sfidën duke realizuar që në
Formacionet zyrtare: Dortmund-Inter, Conte blindon mesfushën Mbrëmjen e sotme luhen edhe gjashtë takimet e vlefshme për raundin e katërt të fazës së grupeve të UEFA Champions League
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Fundjava e gjitha për t’u shijuar, plot 9 supersifda Fundajava ështe e gjitha për t’u shijuar nga dashamirësit e futbollit, shkruan Albeu.com. Vëmendja kryesore shkon në
Chelsea mposht minimalisht Ajax-in në Amsterdam (VIDEO) Chelsea ka arritur të marrë një fitorë shumë të rëndësishme përballë Ajaxit në shtëpinë e këtyre të fundit. Miqtë dje
Ajax-Chelsea, formacionet zyrtare: Londinezët kërkojnë ti bashkohen Ajax-it në krye (FOTO LAJM) Ajax dhe Chelsea do të përballen në kuadër të ndeshjes së tretë të Ligës së Kampionëve. Ekipi holandez për momentin p
Fillimi i vështirë te Juve, De Ligt: Te Ajax isha i pathyeshëm Fillimi i sezonit në një ekip të ri nuk është kurrë i lehtë. E tillë ka rezultuar edhe për Matajs De Ligtin aventura juv
De Ligt e pranon: Te Ajax isha i pathyeshëm, tani jo Qendërmbrojtësi i Juventus, Matthijs de Ligt, ka folur për vështirësitë me të cilat po përballet tek Juventus. Në një
Zhvillojë një sezon mahnitës, Ajaxi shpërblen Van de Beek Në merkaton verore Donny Van de Beek ishte një nga emrat më të përfolur, me klube të mëdha që treguan interes për talent
I vjedhin orën në dhomën e zhveshjes, ish ylli i Ajax-it: Gjejeni ose nuk luaj Sulmuesi danez Kasper Dolberg u transferua nga Ajaksi i mrekullive që gjeti gjysmëfinalen e Champions sezonin e kaluar p
Ajax-Lillë, holandezët kalojnë në avantazh (VIDEO) Ajaxi ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Lillë që po zhvillohet në Amsterdam Arena. Është sulmuesi holdanez Quin
Suarez dëshiron rikthimin te kampionët holandez Legjenda e Ajaxit, Sjaak Swart, tregon se sulmuesi uruguaian i Barcelonës, Luis Suarez, dëshiron të kthehet në Ajax para
Nesë dështon Pogba, Reali sytë nga Ajax Emri i Donny van de Beekut është duke u përmendur përsëri në korridoret e stadiumi Santiago Bernabeu, derisa Real Madrid
Ajaxi fiton Superkupën e Holandës, mposht në finale PSV-në (VIDEO) Ajax e ka nisur sezonin e ri duke fituar trofe. Skuadra nga Amsterdami ka fituar Superkupën e Holandës pasi ka mposht