999 rezultate për

aires

Demi i shpëton therjes dhe shkakton kaos në qytet (VIDEO) Disa pamje janë dalë në internet, që tregojnë momentin kur një buall shkaktoi kërdi nëpër Buenos Aires, Argjentinë, pasi
Masakër brenda shtëpisë, vriten dy motrat, vëllai dhe e dashura e tij (FOTO LAJM) Një vrasje e tmerrshme në masë ka rezultuar me vdekjen e një vajze 16 vjeçare, dy grave dhe një burri në një ekzekutim t
Festa e "çmendur" në Buenos Aires pas kualifikimit të Argjentinës (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Argjentina arriti të marrë fitoren e parë në këtë Botëror falë golave të Messit dhe Rojs, të cilët e
Muzeu i parë nënujor (FOTO LAJM) "Varka e Lampeduzës" është e vendosur në funddetin e Lanzarotes në Spanjë e mbështetur në rërë. Skulptura paraqet një go
Libertadores, triumfon San Lorenzo i Papës (FOTO LAJM) Argjentinasit e San Lorenzos ndihen në qiellin e shtatë. Jo vetëm sepse janë ekipi, për të cilin bën tifo Papa Françesku
Tifozët organizojnë pritje madhështore për Argjentinën (FOTO-LAJM) Edhe pse humbën finalen e Botërorit, futbollistëve të Argjentinës u është rezervuar një pritje madhështore në Buenos Air
Argjentina: Festë e çmendur në Buenos Aires (VIDEO) Qëndra e kryeqytetit të Argjentinës Buenos Aires u paralizuar përgjatë gjithë natës nga festa e mijëra tifozëve që kishi
Buenos Aires, statujë për Batistutën, Maradonën dhe Messin (FOTO) Gabriel Batistuta, Diego Armando Maradona dhe Lionel Messi të përjetësuar në një statujë. Në Buenos Aires, në prag të Bo
Show në Buenos Aires, Bolt sfidon autobusin (VIDEO) Sprinteri xhamajkan, multikampioni olimpik dhe numri një i botës në 100 dhe 200 metra, ka garuar dhe ka fituar kundër nj
Buenos Aires, rrëmbehet vëllai i Erik Lamelas Frikë në familjen e futbollistit të Tottenham, Erik Lamela. Vëllai 18-vjeçar i argjentinasit u rrëmbye nga disa persona
Sopranoja vdes në skenë duke interpretuar Verdin Sopranoja Florencia Fabris ka ndërruar jetë pikërisht në skenën ku po performonte. Teatri Colon i Buenos Aires rapor
Tevez, goli i dedikohet lagjjes në Buenos Aires (FOTO LAJM) Carlos Tevez shënoi dje në mbrëmje përballë Lazios golin e katërt për bardhezinjtë dhe golin e tij të dytë në dy javë ka
Dy dashuritë e Sergio Agueros (FOTO LAJM) Është një moment shumë i lumtur për Sergio Agueron. Sulmuesi i Manchester City sapo është kthyer në Buenos Aires ku ka m
Argjentinë, mbi 50 të vdekur nga shiu Është rritur në 54 persona, numri i të vdekurve në qytetin e La Plata-s, në periferi të Buenos Aires-it, si pasojë e mot
Buenos Aires, grushta ndaj gazetarit (VIDEO) Gazetari i CN5 Channel është qëlluar nga një i ri gjatë protestës së mbajtur në Buenos Aires. Gazetari Nestor Dib po pas
Argjentinë, 14 viktima nga stuhitë Të paktën 14 persona kanë humbur jetën nga stuhitë që kanë goditur Argjentinën ku më i prekuri ka qenë kryeqyteti Buenos
Messi në kërkim të sukseseve me Argjentinën Pas sukseseve individuale dhe atyre me Barçën, "pleshti" kërkon të fitojë trofe edhe me kombëtarenLionel Mesi është rikt