999 rezultate për

aids

Sëmundja e rëndë i merr jetën personit të parë që mposhti HIV/AIDS Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Broën – ka vdekur nga kanceri. Broën, i cili është njohur edhe si “
Burri nuk tregoi që kishte HIV/AIDS, infektoi gruan dhe 3 djemtë Një rrëfim i guximshëm wshtw dwgjuar ditwn e sotme nw studion e emisionit "Historia ime". Olimbi Hoxhaj është drejtor
I dashuri e infektoi me HIV/AIDS, si arriti gruaja t'i zbulonte mesazhet në telefonin e tij Do të hiqja dorë nga dashuria, por më pas disa njerëz më bindën se isha shumë e re për ta bërë një gjë të tillë. Menjëh
1 400 të prekur nga AIDS-i në Shqipëri, shumica janë burra "Kjo është një ditë për të kujtuar të gjithë ata që kanë humbur jetën nga AIDS, sepse nuk kanë pasur mundësi të marrin s
"Shpresoj që fëmijët e tu të marrin AIDS dhe të ndërrojnë jetë" (VIDEO) Stresi në rrugët me trafik është i pranishëm në të gjithë botën dhe reagimet janë nga më të ndryshmet. Një video 48 seko
Ndodh në QKUK, qytetares nga Mitrovica ia bëjnë publik testin e HIV/Aids Një qytetare e Mitrovicës është stigmatizuar duke iu bërë publik testi i HIV Aids-it. Asaj i është ekspozuar rezultati i
Trump shpërbën Këshillin Presidencial Këshillues për HIV/AIDS Administrata e Presidentit Trump ka shkarkuar anëtarët e mbetur të Këshillit Presidencial Këshillues për HIV-in dhe Sidë
I sëmuri me HIV/AIDS rrëfen historinë e trishtë të jetës Mentori nga Kosova është 62-vjeçar. Ai është nga qyteti i Pejës dhe tash e 21 vjet jeton me virusin HIV/AIDS. Në viti
Sot është dita botërore kundër AIDS, kaq të prekur ka në Kosovë Sot në gjitha vendet e botës do të shënohet “Dita Botërore kundër AIDS-it. Edhe në Kosovë kjo ditë do të shënohet me akt
Kelmendi sulmon LGBTI: Janë mbartës të AIDS Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka dalë kundër Paradës së Krenarisë së komunitetit LGBTI, që është paralajmëruar t
U infektua me HIV AIDS nga trajtimi që mijëra gra bëjnë çdo ditë Siç e dimë tashmë, virusi HIV mund të transmetohet nëpërmjet marrëdhënieve seksuale, gjilpërave, gjakut, etj. Megjithat
Dhjetë filmat më të shikuar në aeroplan Një sondazh i ri ka gjetur filmat më të shikuar në aeroplan gjatë udhëtimeve. Hulumtimi i bërë nga London’s Gatwick A
Iva Tiço ka një peng: Disa herë dëshmitare, asnjëherë e pandehur! (FOTO LAJM) Gazetarja e njohur Iva Tico duket se po i "bie pishmanit" për diçka. Tashmë 41 vjeç ajo është penduar se pse nuk e k
Vendosi doreza për të takuar fëmijët me AIDS, Miss Afrika e Jugut akuzohet për racizëm (FOTO) Demi-Leigh Nel-Peters ka përfunduar në qendër të një skandali mediatik pasi shfaqet teksa mban doreza llastiku gjatë një
A është bleta kura kundër AIDS? Ja çfarë thotë studimi Kërkues të Universitetit të Uashingtonit kanë treguar se grimca mikrospkopike të mbushura me një toksinë e gjendur në he
Testohet vaksina kundër HIV/Aids, e suksesshme në 5 pacientë Trajtimi, i zhvilluar nga hulumtuesit shkencorë në Spanjë, u dha mundësi pacientëve të ndalojnë marrjen e rregullt të i
Shqiptarët kanë turp ta pranojnë nëse janë prekur nga HIV/AIDS Shqiptarët kanë ende turp nëse konstatojnë se janë prekur nga HIV/AIDS. Në Institutin e Shëndetit Publik janë konstatuar
Apple kundër HIV AIDS-it, “molla” kthehet e kuqe Apple, sot në ditën kundër AIDS-it ka marrë pjesë në fushatën ndërgjegjësuese të zhvilluar në të gjithë botën kundër sëm
AIDS-i, 984 shqiptarë janë të infektuar Në Shkodër, deri në muajin nëntor të këtij viti, 46 persona kanë rezultuar të infektuar nga SIDA, ku 5 prej tyre janë zb
Eksperimentohet vaksina e re për HIV AIDS Hulumtuesit shkencorë shpresojnë që vaksina, e quajtur HVTN 702, mund të çojë në zhvillimin e një kure për virusin HIV,