999 rezultate për

ahmetit

Publikohet filmi për veprimtarinë e Ali Ahmetit nga viti 1981 deri sot (Video) Është publikuar video përmbledhja për veprimtarinë e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, nga viti 1981 deri sot. Ahmeti
Mesazhi i Ahmetit për Bullgarinë Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, në një deklaratë për Kanal 5, tha se i mbështet bashkëqytetarët e tij maqedonas në mosmarrëv
Zbulohet kush do të jetë kryetar i BDI pas Ali Ahmetit Gazetari maqedonas, Vasko Eftov, i cili i njeh mirë rrethanat politike në BDI, ka bë vlerësimin se kush mund ta zëvendës
EKSKLUZIVE/ Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë marrëveshjen historike të Ali Ahmetit Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë seriozisht marrëveshjen historike të arritur nga Ali Ahmeti me Zoran Zaev për të ngri
Ali Ahmeti pritet të jep dorëheqje, kush do të jetë pasuesi i tij? Pas ftesës për të dëshmuar në Hagë, ka dyshime që Ali Ahmeti mund të jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të BDI-së, pas
Sfida reale e Ali Ahmetit Nga Zylyftar Bregu Kur Ali Ahmeti artikuloi se është koha për kryeministrin shqiptar (në Maqedoninë e Veriut) pa
Arrihet marrëveshja mes Zaev dhe Ahmetit, si ndahen ministritë Ditën e sotme është arritur marrëveshja e koalicionit mes LSDM dhe BDI. Mediat në Maqedoninë e Veriut duke cituar bur
Krahu "i djathtë" i Ali Ahmetit: Ju tregoj "thikat pas shpine" Pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve dhe para negociatave zyrtare për krijimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
Popullariteti i Ali Ahmetit, zhduk të gjithë kryetarët tjerë shqiptarë nga anketat Bashkimi Demokratik për Integrim vazhdon të mbetet partia shqiptare me rejting më të lartë në të gjitha anketat e ndrysh
"Unë besoj", rinia e Shkupit mbështet Ali Ahmetin për kryeministrin e parë shqiptar Pas fushatës Pse Jo, rinia e Shkupit beson në kryeministrin e parë shqiptar ide të Ali Ahmetit, shkruan TS. “Unë beso
Thaçi: Mund të bëjmë koalicion me BDI-në e Ahmetit të lodhur Pavarësisht se kreu i PDSH-së Menduh Thaçi tha se Ali Ahmeti ka kërkuar vrasjen e tij në vitin 2001, ai shprehet i gatsh
Ali Ahmeti festoi ditëlindjen dhe rrëzimin e kryeministrit të 6 Nuk dihet më nëse janë koicidenca por një gjë botërisht dihet.Ali Ahmeti e përcolli edhe një kryeministër. Të gjashtin m
Qeveria teknike, sot zhvillohet takimi mes Ahmetit e Mickoskit Bisedimet për krijimin e qeverisë teknike fillojnë sot në ora 16:00. Fillimisht do të realizohet një takim ndërmjet
Haradinaj i jep Ahmetit 25 vende në listën e deputetëve AAK-ja e Ramush Haradinajt dhe PSD-ja e Shpend Ahmetit sot u morën vesh që të nënshkruajnë marrëveshje parazgjedhore për
“Bombat” e PSP-së nuk do të jenë dëshmi në hetimet kundër Ahmetit, Osmanit, Stavreskit Ligji i ri për Prokurorinë Speciale me të cilën rregullohet statusi i PSP-së, i cili kaloi në seancë qeveritare, në disp
Fjalimi i fundit i Ali Ahmetit: E mbyllëm vitin me sukses Këtë fundvit do ta filloj duke përkujtuar edhe vitin e parë për humbjen fizike, por jo edhe shpirtërore të Abdilaqim Ade
VV sërish reagon kundër Shpend Ahmetit, përmend Edita Tahirin Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon me reagime edhe një ditë pas miratimit te rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi. Rezolutën
Reagimi i parë i Ahmetit pasi ju bashkua Haradinajt (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës ka miratuar të shtunën Rezolutën e propozuar nga PSD’ja, për bisedimet e Kosovës me Serbinë. Me këtë R
LDK nuk pranon ofertën e Shpend Ahmetit për të hyrë në dialog Shefi i deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se duhet të ketë zgjedhje e jo bashkëngjitje të opozitës në dialog