999 rezultate për

ahmeti

Ahmeti mbledhje me kryesinë, diçka po zihet në BDI Në selinë e BDI-së sot poi mbahet mbledhja e kryesisë qendrore ku po diskutohet për zhvillimet aktuale. Mbledhja po vijo
Shoferi i Konjufcës shan rëndë Shpend Ahmetin Aktivisti i Vetëvendosjes, Egzon Balaj, njëherish shoferi i deputetit Glauk Konjufca ka bërë një status të rëndë në Face
Sela: Ahmeti i vetmi lider që vonoi votimin e ligjit të gjuhëve Në një konferencë në Kuvendin e Maqedonisë, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela uroi të gjithë shqiptarët p
A e dini se çfarë celulari përdor Ali Ahmeti? (FOTO LAJM) Ali Ahmeti është lideri i padiskutueshëm i BDI-së së shqiptarëve në Maqedoni. Ai njihet për karizmën e tij të fortë
Ali Ahmeti: Kjo votë dhe kjo ditë ju takon juve dhe atyre që nuk janë më Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti votën e tij për zyrtarizimin e Gjuhës shqipe në Maqedoni ia ded
Ali Ahmeti duke votuar Ligjin e Gjuhës Shqipe Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi ligjin e gjuhëve ku zyrtarisht gjuha shqipe u bë zyrtar
Ali Ahmeti ngushëllon familjen e Komandant Gurit Pas ndrajes nga kjo botë të komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) gjatë 2001 në Maqedoni, Jetulla Çarri – Gur
Edhe pse dha dorëheqjen nga VV, Ahmeti nuk flet kundër Kurtit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, edhe pse ka dhënë dorëheqje nga Vetëvendosje, po vazhdon të mos mbajë qëndrim për
Liburn Aliu i turret me kritika Shpend Ahmetit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu , ka folur rreth zhvillimeve të fundit në këtë parti, ku ka thënë se Shpen
Asambleisti i Vetëvendosjes akuzon rëndë Shpend Ahmetin Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, ka akuzuar kryetari e komunës, Shpend Ahmetin s
Rexhep Selimi: Veseli të kërkojë vota te Srpska, Ahmeti s’do ishte kryetar pa VV-në Qeveria e Ramush Haradinajt nuk po arrin asesi që të sigurojë votat e mjaftueshme për votimin e marrëveshjes së Demarkac
Ali Ahmeti me plan B për rrëzimin e Zoran Zaevit Partnerët e koalicionit qeverisë së Maqedonisë, BDI dhe LSDM janë pajtuar për miratimin e Ligjin që avancon gjuhën shqip
Koha kur Shpendi deklaronte se pa Vetëvendosjen është një hiç Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti brenda natës kishte ndërruar edhe bindjes politike duke u bërë pjesë e Lëvizjes Vet
Reagimi i radhës, LDK nuk ka nevojë për mbeturina të jahteve Njohësi i çështjeve politike në vend, Haki Abazi është shprehur kundër aderimit të Shpend Ahmetit në LDK pas dorëheqjes
Pas ikjes së Ahmetit nga VV, Albin Kurti takon Kryetarin e Klinës Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka vizituar sot kryetarin e Klinës, Zenun Elezajn. Komunës së Klinës, Kurti duket t’i
Liburni: Shpendi të mos i largojë drejtorët e Vetëvendosjes Ish drejtori i Shpend Ahmetit, Liburn Aliu ka thënë se Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje e ka shqyrtuar dhe pranuar sot do
Pas dorëheqjes nga Vetëvendosja, tri parti zgjasin duart drejt Shpend Ahmetit Pas dorëheqjes së djeshme nga të gjitha funksionet e Vetvendosjes, Shpend Ahmetit i janë hapur dyert e partive që deri d
Elvis Hoxha nuk di si ta kritikojë Shpend Ahmetin, thotë fjalë pa kuptim Ideologu i Vetëvendosjes nga Tirana, Elvis Hoxha ia ka dërguar një porosi tashmë të larguarit nga partia e Albinit, Shpe
Vetëvendosje reagon për herë të parë kundër Shpend Ahmetit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë natës së kaluar bëri të ditur dorëheqjen e tij nga Lëvizja Vetëvendosje. N
Njeriu i Vetëvendosjes ofendon rëndë Shpend Ahmetin Dorëheqja e kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka acaruar aktivistët dhe anëtarët e kësaj pa