999 rezultate për

agresionit

Gjykata e Shkodrës merr vendimin për autorët e agresionit ndaj Ernest Gjokës Në seancën e zhvilluar me dyer të mbyllura, Gjykata e Shkodrës vendosi që të lëjë në burg autorët e agresionit ndaj traj
“Pas agresionit serb Kosova kërkon ndihmë nga BE-ja dhe SHBA-të” Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, u ka shkruar homologëve të tij në Bashkimin Europian, Shtetet e B
SHBA-të i përgjigjen agresionit rus, dërgojnë 1.600 tanke në Holandë SHBA-të do të dërgojnë 1.600 tanke në një magazinë në Holandë, si pjesë e forcimit të sistemit të mbrojtjes evropiane dh
Obama: Ta luftojmë terrorizmin dhe agresionin rus Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama tha në takimin e grupit G7, të vendeve më të industrializuara të botës se SHBA-ja dhe
Beogradi nxjerr përpara gjykatës "kriminelët" serbë të luftës së Kosovës Tre ish-luftëtarë serbë, Vladan Krstovic, Lazar Pavlovic dhe Milan Ivanovic janë akuzuar për krime lufte në Kosovë mbi f
Sot Dita e Fëmijëve - viktima të luftës dhe agresionit Sot përkujtohet Dita Botërore e Fëmijëve të pafajshëm - viktima të agresionit. Kjo ditë është sanksionuar nga Asamble
Nishani nderon Adem Jasharin me ‘Urdhrin e Flamurit’ Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar sot heroin e Kosovës, Adem Jashari pas vdekjes me ‘Urdhrin e Flamurit’. Gjatë një c
Vrasja e 5 civilëve, Turqia sulmon Sirinë Ushtria turke ka goditur me zjarr artilerie disa objektiva brenda Sirisë pak pasi konflikti në vendin fqinj kapërceu kuf