999 rezultate për

agolli

Dëshmia e kritikut letrar: Si e mbrojti Mehmet Shehu romanin e Agollit, që u bë karton Publikohet historia e panjohur e Mexhit Premçit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili pasi u diplomua në Institutin e
"Nuk ka asnjë vlerë", Roshi me rezerva për librin e Dritëro Agollit Deputeti Artur Roshi gjatë fjalës së tij në Kuvend, teksa po zhvillonte një interpelancë me ministren e Arsimit Besa Sha
Ansi Agolli rinovon edhe për një vit me New York Cosmos! Ansi Agolli vazhdon ëndrrën amerikane. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka rinovuar kontratën me skuadrën e New York
Dalin pamjet tragjike, shqiptari ekzekutohet nga policia në New Jersey (VIDEO) Një shqiptar është ekzekutuar në New Jersey pas një përplasje me policinë. Shqiptari, Luan Agolli, 42 vjeç, banues n
Fatura të majme, gruaja e Gjiknurit i kërkon Federatës 60 mln lek (FOTO LAJM) QSKZ (Qendra Sportive Kuqezi) ka bërë këto ditë një padi në gjykatë për të shfuqizuar ekzekutimin e një fature të majme,
Plagosi punëtorin në shtëpinë e tij, autori është tmerri i xhepave në urbanët e Tiranës Një shtetas i identifikuar si Stefan Agolli ka plagosur mesditën e sotme në shtëpinë e tij, punëtorin të cilin e kishte
Agolli gol spektakolar me të djathtën, fiton titullin e parë në SHBA (VIDEO) Ansi Agolli lë gjurmë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku prej muajit mars aktivizohet me skuadrën e New York Co
"Në emër të kujt po flisni?" Vajza e Dritëroi nxjerr letrat e themelimit të PS (FOTO LAJM) Ishte kongresi i dhjetë i Partisë së Punës së Shqipërisë ai që ndryshoi komplet rrjedhën e historisë së kësaj force poli
Agolli rrëfen aventurën amerikane dhe komenton situatën te Kombëtarja Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Ansi Agolli ia ka dhënë fund eksperiencës 9-vjeçare me skuadrën e Qarabagut, ndërsa
ZYRTARE/ Ansi Agolli firmos me New York Cosmos (VIDEO) Ansi Agolli ka firmosur për një vit me skuadrën e New York Cosmos, skuadër që militon në Kategorinë e Dytë të kampionati
Letra prekëse e Ansi Agollit: Sa e mrekullueshme ishte ta vishja më shumë se 300 herë uniformën e Qarabag Mbrojtësi shqiptar, Ansi Agolli ka luajtur për plot 9 sezone te skuadra e Qarabakut, që ka qenë në majat e futbollit aze
U largua në SHBA, tifozët surprizojnë Agollin me banderolë gjigande Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli ka qënë shumë i emocionuar kur në stadiumin e Bakusë ka parë një bandero
Zyrtare: Agolli largohet pas një dekade nga Qarabag (VIDEO) Ansi Agolli i ka dhënë lamtumirën skuadrës ku kaloi plot 10 një dekadë. Mbrojtësi shqiptar ka lënë skuadrën e Qarabag pë
Ansi Agolli iu bashkohet yjeve që luajnë në SHBA Ansi Agolli duket se do të vijojë karrierën në SHBA. "SportNews" ka mësuar se 36-vjeçari është në bisedime me klubin
Agolli nuk njeh plakje, zgjidhet në formacionin e javës në Azerbajxhan Ansi Agolli luajti ndeshjen e tij të 10-të në këtë sezon në Premier Ligën e Azerbajxhanin, në barazimin 1-1 në fushën e
Dërgohet në banesën e fundit Sadije Agolli (FOTO LAJM) Ditën e sotme është mbajtur edhe ceremonia mortore e bashkëshortes së Dritëro Agollit. Sadije Agolli u nda nga jeta
Amaneti dhe pengu për Dritëroin, intervista e fundit e Sadije Agollit Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit ndërroi jetë sot në spital në moshën 76 vjeçare pas një hemorragjie cerebrale.
Ndërron jetë Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit Ndahet nga jeta bashkëshortja e shkrimtarit Dritëro Agolli, Sadije Agolli. E veja e shkrimtarit të madh shqiptar u nd
Fundi i një epoke, Ansi Agolli mendon lamtumirën nga Qarabag Ansi Agolli duket se do të thotë “mjaft”. Të paktën sa i takon futbollit jashtë vendit, ku ka lënë gjurmë të pashlyeshme
Hyka si Agolli, Panucci “djeg” kapitenët te Kombëtarja Ekipi fitues nuk ndryshohet. E tillë është fraza në futboll, porse për Panuccin duket e padëgjuar. Kjo, pasi ndaj Izrael