999 rezultate për

agjensia

Fshatrat në harresë, agjensia e bujqësisë bën gati 180 milion lekë për të marrë 6 fuoristrada luksoze Agjencinë e Zhvillimit Bujqësor Rural, (AZHBR) duket se do ta zgjidhë mirë qesen në javët në vijim për të marrë me qira
Rusia u përjashtua me 4 vite, CAS me njoftim të ri Në një listë dëgjimesh të publikuara në faqen e saj të internetit, CAS tha që Agjensia Ruse kundër Dopingut (RUSADA) do
Ilaci premtues ndaj Covid-19, Agjensia Amerikane jep "dritën jeshile" Rregullatorët amerikanë do të lejojnë përmes një procedure urgjente autorizimi përdorimin e ilaçit eksperimental, remdes
Kërdia në Kanada: 200 makina përplasen me njëra-tjetrën, ka viktima (FOTO LAJM) Dy njerëz humbën jetën në një aksident masiv makinash që mbylli një autostradë madhore jashtë Montrealit, sipas policisë
"Shqiptaret për martesë", Serbia e Maqedonia po blejnë nuse për 1000 euro Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë
Agjensia italiane e bën të sigurt, Guardiola firmos për Juventusin Nuk kanë fund zërat që lidhen me teknikun e ri të Juventusit. Posti i lënë bosh nga Masimiliano Alegri ka shkaktuar një
Kujdes, shqiptarët të mos i përdorin këto antibiotikë Janë publikuar antibiotikët që nuk duhen rekomanduar nga mjekët ose duhen dhënë në mënyrë të kufizuar. Këtë u ka kërk
Vajza shqiptare tregon tmerrin rrugës për Greqi: Si na e punoi agjensia (FOTO LAJM) Udhëtimi i një vajze të re shqiptare nga Shqipëria drejt Greqisë, aty ku jeton prej vitesh, ka rezultuar një tmerr i vër
Çudi shqiptare, agjensia turistike u merr paratë dhe nuk i çon në Turqi Disa agjencione turistike po vazhdojnë të mashtrojnë qytetarët e Kosovës, duke u marrë paratë dhe duke i lënë pa pushime
Ndodh edhe kjo, agjensia shtetërore shpenzon gabimisht 200 mijë euro Një sërë shkeljesh ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit në Agjencinë për Menaxhim të Komplekseve Memoriale të Kosovës (A
Babagjyshi ndërron pol, ngrohja globale e shtyn në jug Po bëhet kaq ngrohtë, sa Babagjyshi i Vitit të Ri do të zhvendoset në Polin e Jugut! Agjensia qeveritare kanadeze “Po
Studentët thumbojnë dekanët e Universitetit të Tiranës: Uluni, katër! Universiteti i Tiranës, më i vjetri dhe më i madhi në Shqipëri u rëndit i fundit në listën e vlerësimit nga agjensia bri
Thaçi President, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare (FOTO LAJM) Zgjedhja e Hashim Thaçit si President i ri i Kosovës është përcjellë edhe nga mediat e mëdha botërore. Gjiganti brita
CIA: ISIS kishte vendosur bombë në avionin rus A ishte realisht atentat aksidenti ndaj avionit rus me 224 pasagjerët në bord? Kjo pyetje që ka shqetësuar shumë ekspert
Hap pas hapi me Cristiano Ronaldon (FOTO LAJM) Megjithëse Portugalia fitoi të hënën në Elbasan sulmuesi i saj kryesor, Kristiano Ronaldo pothuajse ishte një hije gjatë
Fotot e javës në Reuters, nuk mund të mungojë Maqedonia (FOTO LAJM) Agjensia e lajmeve Reuters ka publikuar fotot e javës ku mes disa fotografive që kanë bërë xhiron e botës janë edhe dy n
CIA ka vite që po tenton të hakojë një iPhone dhe iPad Agjensia Amerikane e Inteligjencës, e njohur ndryshe si CIA, ka shpenzuar vite për të gjetur dobësi në smartfonët dhe ta
Një mënyre e veçantë për të dëfryer pasagjerët e avionit (VIDEO) Një agjensi fluturimi vietnameze ka vendosur që përveç filmave dhe ushqimit, pasagjerëve të saj tu ofrojë edhe një konku
Hakohet agjensia e lajmeve Reuters Agjensia e lajmeve Reuters tha të premten se një nga Ueb faqet e veta është hakuar dhe është përdorur për të shpërndarë
Gjirokastër, sekuestrohen 20 kg hashash Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar 20 kg marijuanë, ndërsa është shpallur në kërkim poseduesi i lëndës narkotike. Sip