999 rezultate për

agjencia

Çudira shqiptare, të blesh vendin e varrimit pa vdekur akoma Në Shqipëri duhet të mendosh të blesh edhe vdekjen, sa je në jetë. Kamera e fshehtë e emisionit "Stop" provon se, edhe p
Nuk mbrojti të dhënat e përdoruesve, Facebook gjobitet me 5 miliardë dollarë Prej disa muajsh rrjeti gjigand i teknologjisë “Facebook’’ është përfshirë nga skandalet e Cambridge Analytica për shkel
Gigi Hadid kërkon të drejtën e autorit, paditet se publikoi fotot e veta (FOTO LAJM) Modelja e njohur Gigi Hadid mendon se duhet t’i lejohet të postojë foto të bëra nga paparacë në llogaritë e veta të rrje
Tërhiqet nga tregu shurupi Ponstan, Albeu kishte raportuar për rrezikshmërinë e tij Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore ka bërë të ditur se ka nisur tërheqja e barit “Ponstan shurup 50mg/
Maqedonia e Veriut themelon Agjensinë për Siguri Kombëtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut, gjatë seancës së mërkurës ka marrë vendim për formimin e Agjensisë për Siguri Kombëtare,
Me foto, zbulohet agjencia që ndërmjetëson shitjen e vajzave shqiptare tek serbët Një numër i madh agjencish nga Serbia dhe Shqipëria e kanë fokusuar aktivitetin e tyre në ndërmjetësimin e martesave të
Danezët shpikin gazetarët robotë Agjencia daneze e lajmeve Ritzau dhe gazeta lokale kanë sajuar gazetarë-robotë sportivë që shkruajnë raporte me porosi p
Media amerikane nxjerr skenarin si Putin përfiton nga ndarja e Kosovës Agjencia amerikane “Bloomber” ia ka kushtuar një shkrim të veçantë marrëveshjes përfundimtare që pritet të nënshkruhet n
Punëtori vret dy kolegë dhe plagos pesë të tjerë Një punonjës në zyrën e një kleriku mysliman në Turqi ka hapur zjarr në drejtim të kolegëve të tij, para se ta kthente a
Ronaldo dënohet me dy vite burg dhe 19 milion euro gjobë Sipas EFE, Agnecia Tributaria – agjencia tatimore në Spanjë , Cristiano Ronaldo është njohur me vendimin e gjykatës span
Agjencia Franceze e Shtypit: Baste vdekjeprurëse për Skënderbeun Baste vdekjeprurëse për Skënderbeun”. Kështu e nis artikullin prestigjiozja AFP (Agjencia Franceze e Shtypit), që i
Japoni, 49 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut Të paktën 49 persona u vranë dhe më tepër se 47 të tjerë figurojnë të zhdukur në Japoninë jugperëdnimore, për shkak të r
Plas sherri mes Serbisë dhe Rusisë Gazeta “Blic” e Serbisë ka thënë se Qeveria e Serbisë ka demantuar lajmin e dhënë nga agjencia ruse “TASS” dhe “Sputnik”
Momenti i shpërthimit të vullkanit në Guatemala, dhjetra të vdekur (VIDEO) Pas shpërthimit të vullkanit në Hawaii një tjetër vullkan i fuqishëm ka shpërthyer në Amerikën Latinë. Njëzetepesë p
Azilantët në Gjermani, agjencia për refugjatët akuzohet për marrje ryshfeti Zyrtarë të emigracionit në Bremen të Gjermanisë dyshohen për mitmarrje, në këmbim të përmirësimit të aplikimeve të azilk
Indonezi, jo më “ujqër të vetmuar”. Një familje kamikazësh vrau 11 persona Pjesëtarë të një familjeje qëndrojnë pas serisë së shpërthimeve që kishin në shënjestër 3 kishat në qytetin indonezian S
Auditori i Përgjithshëm kapet duke shkelur ligjin Auditori i Përgjithshëm i Kosovës është institucioni më i lartë i kontrollit ekonomik dhe financiar për institucionet pu
Peja rrezikon t’i humbë rreth 300 hektarë tokë Rreth 300 hektarë tokë që gjenden në kadastrat e qytetit dhe të fshatrave të Pejës rrezikohen të hiqen nga pronësia e kë
EQAR: Agjencia e Akreditimit përjashtohet, ka humbur autonominë Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) është përjashtuar të martën nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Ar
Kujdes çfarë hani, shkatërrohen sasi të mëdha mishi në Maqedoni Agjencia për ushqim ka shkatëruar 414 kg mish dhe produkte të mishin pasiqë janë prodhuar në kushte joadekuate dhe të pa