999 rezultate për

agjencia

Mungesë vaksinash anti-grip? Agjencia e Barnave i përgjigjet Bashës: E pavërtetë! Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Urdhrin e Farmacistit, të cilët i sh
MAQEDONI/ 120 vdekje në 100 mijë banorë për shkak të ndotjes së ajrit Pas të dhënave dëshpëruese të publikuara nga Agjencia Evropiane e Mjedisit, sipas së cilës Maqedonia është në vendin e t
Agjencia evropiane: Ndotja e mjedisit shkakton 13% të vdekjeve në Evropë Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht
Zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut në vëzhgim të mprehtë, 15 media të huaja gati për monitorim Ndërkohë që kanë filluar të hidhen votat e para në kuti, kujtojmë se këto zgjedhje po monitorohen nga ekipet e gazetarëv
Ja sa kushton testi për Covid-19 në Maqedoni Disa mërgimtarë të cilët kanë ardhur më herët në Maqedoninë e Veriut mezi kanë siguruar terminet për ta bërë testin për
Rëndohet bilanci në Suedi, mbi 2 mijë viktima nga COVID 19 Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Suedi ka tejkaluar mbi 2 mijë. Agjencia e Shëndetit Publik të Suedisë tha sot s
Koronavirusi lë Vlorën pa aeroport, Agjencia e Prokurimit Publik pezullon procedurat Situata që po kalon vendi si pasojë e koronavirusit ka bërë që të anulohen shumë projekte të rëndësishme në vend. Në
Çmime stratosferike: Ngrihet Task-Forca që kontrollon dyqanet, farmacitë e furrat e bukës Task-Forca e përbërë nga 4 institucione, Policia e Shtetit, Agjencia Kombëtare e Ushqimeve, Hetimi Tatimor dhe Agjencia
Janari 2020, më i nxehti në histori Muaji i kaluar ishte janari më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Evropë, sipas të dhënave të publikuara nga "Copernic
Nga sot ndalohen varrezat private në Shqipëri Sot është shfuqizuar vendimi i vitit 2015 për varrezat private në Shqipëri. Qeveria ka anuluar vendimin e Këshillit t
Kësaj i thonë të bëhesh milioner me një biletë Viti 2020 ka qënë fatlum për një lojtar të lotarisë kombëtare në Greqi. Fituesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka
Agjencia e huaj mesazh shqiptarëve: Qetësohuni, pasgoditjet janë të kufizuara! Agjencia e huaj, EMSC, e cila është e specializuar në përllogaritjen e tërmeteve ka përditësuar vëzhgimin për paslëkund
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit Mushkonjat-tigër mbeten një sfidë globale për përhapjen e viruseve tropikale në mbi 130 shtete. Organizata Botërore e Sh
Janë kanceroze: Ndalohen ilaçet që përdoren gjerësisht edhe në Shqipëri Medikamentet që kanë përmbajtje të molekulës “ranitidinë” si Zantac, janë cilësuar kancerogjene dhe të dëmshme për shënd
Çudira shqiptare, të blesh vendin e varrimit pa vdekur akoma Në Shqipëri duhet të mendosh të blesh edhe vdekjen, sa je në jetë. Kamera e fshehtë e emisionit "Stop" provon se, edhe p
Nuk mbrojti të dhënat e përdoruesve, Facebook gjobitet me 5 miliardë dollarë Prej disa muajsh rrjeti gjigand i teknologjisë “Facebook’’ është përfshirë nga skandalet e Cambridge Analytica për shkel
Gigi Hadid kërkon të drejtën e autorit, paditet se publikoi fotot e veta (FOTO LAJM) Modelja e njohur Gigi Hadid mendon se duhet t’i lejohet të postojë foto të bëra nga paparacë në llogaritë e veta të rrje
Tërhiqet nga tregu shurupi Ponstan, Albeu kishte raportuar për rrezikshmërinë e tij Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore ka bërë të ditur se ka nisur tërheqja e barit “Ponstan shurup 50mg/
Maqedonia e Veriut themelon Agjensinë për Siguri Kombëtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut, gjatë seancës së mërkurës ka marrë vendim për formimin e Agjensisë për Siguri Kombëtare,
Me foto, zbulohet agjencia që ndërmjetëson shitjen e vajzave shqiptare tek serbët Një numër i madh agjencish nga Serbia dhe Shqipëria e kanë fokusuar aktivitetin e tyre në ndërmjetësimin e martesave të