999 rezultate për

afrikes

Lajm i keq për Liverpool, Salah mund t‘i mungojë për një kohë të gjatë fushës Liverpuli rrezikon që të humbasë për katër muaj shërbimet e Mohamed Salahut sezonin e ardhshëm, nëse Lojërat Olimpike të
Flasin ekspertët: Përse nuk po përhapet koronavirusi në Afrikë? Që nga fillimi i përhapjes së pandemisë së koronavirusit nëpër botë, ekspertët janë bashkuar që ta luftojnë këtë sëmundj
Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin Vendimi i Konfederatës Afrikane të Futbollit për të ndryshuar periudhën e zhvillimit të Kupës së Afrikës 2021 nga qersho
Kupa e Afrikës 2021 penalizon klubet europiane Kupa e Afrikës 2021 do të zhvillohet në Kamerun dhe është publikuar edhe kalendari për këtë event madhor. Edicioni i vit
Transportonin armë drejt Afrikës, Britania heton dy persona që përdorën Shqipërinë (VIDEO) Britania e Madhe ka përfshirë prokurorinë shqiptare në një sërë veprimesh hetimore sa i takon një dosjeje për trafik arm
Benzema te Algjeria? Trajneri i kampionëve të Afrikës i mbyll dyert Vështirë se Karim Benzema do të luajë një ditë me kombëtaren e Algjerisë. Futbollisti i Realit të Madridit i cili është
Algjeria fiton Kupën e Afrikës, nuk ja del Senegali i Mane Algjeria është fituesja e Kupës së Afrikës, teksa mposhti në finale përfaqësuesen e Senegalit. Finalja e luajtur në s
Senegali dhe Algjeria sonte luajnë finalen e madhe, kontestohet Kupa e Afrikës Kupa e Afrikës do të vendoset sonte, në finalen e madhe që do të luhet mes Senegalit dhe Algjerisë. Senegali dhe Algj
Ndodh në Kupën e Afrikës, asnjë fitore në 13 ndeshje por janë në çerekfinale (VIDEO) Eliminuan Marokun me penallti dhe tashmë Benini është për të parën herë në histori në çerekfinale të Kupës së Afrikës, p
Mane magjik, kualifikon Senegalin në fazën tjetër të Kupës së Afrikës (VIDEO) Sadio Mane atë që e bëri me Liverpoolin po e bën edhe tek Senegali. Kombëtarja e Senegalit shënoi fitore 3:0 kundër K
Epedemia e Ebolas del nga kontrolli në Kongo Ekspertët shëndetësorë dhe shefat e shoqatave për ndihma kanë paralajmëruar se epidemia e Ebolas në Kongon e prekur nga
Mbrojtësi i United humb Ligën e Kombeve të Afrikës Eirc Bailly i Manchester United ka dëmtuar ligamentet e gjurit të djathtë në sfidën ndaj Chelsea, për këtë ai nuk do të
Momenti kur fëmijët e Afrikës shohin kompjuter për herë të parë Disa nga nxënësit në Benin të Afrikës po e shohin për herë të parë kompjuterin. Bio-Lab, një grup jofitimprurës, kanë
Vëllezërit përdhunuan motrat: Emigrantët rrëfejnë tmerrin e udhëtimit për në Europë Prerje të organeve gjenitale; detyrim për të ecur zhveshur për kilometra të tërë; detyrimi i vëllezërve për të përdhunua
Salah shënon golin e vitit Ylli i skuadrës së Liverpool, Mohamed Salah nuk po kalon një sezon të mirë në Premier League, por kjo nuk është e vlefsh
Beteja për jetë a vdekje! Fundi tragjik vjen më vonë për dy prej tyre (FOTO LAJM) I vogli i një hipopotami është fotografuar duke u përpjekur me dëshpërim të shpëtojë nën e saj nga një luan i uritur. Hi
Një tjetër shtet legalizon përdorimin e kanabisit Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private. Aktivistët e p
Kur mbreti i Afrikës tmerrohet nga frika (VIDEO) Një portier i kopshtit të zogjve e godit me shapkë një luan mashkull dominues që fluturoi nga frika. Në video shumë zba
Shqiptarët marrin një afrikan dhe tentojnë ta fusin në Serbi Dy persona janë arrestuar në Llabjan të Gjilanit, pasi tentuan ta fusin ilegalisht në Serbi një shtetas të Afrikës së Ju
Protestë me trupa të viktimave para selisë së OKB-së Ata kërkuan që t’i jepet fund dhunës, duke thënë se trupat janë të civilëve të vrarë të martën, në përleshjet midis forc