999 rezultate për

afrika

Eto'o reagon ashpër ndaj "France Football": Ne afrikanët nuk ekzistojmë? Ditë më parë 140 gazetarë votuan për tre formacionet më të mira të historisë së futbollit në kuadër të "France Football"
Egbo: Jam i pari afrikan që fitoj titull në Evropë Emanuel Egbo lavdëron të gjithë ata që e ndihmuan dhe thotë se askush nuk mund të fshijë historinë e sukseseve të tij te
19 vite më i ri, futbollisti afrikan i dashuruar me aktoren shqiptare: Bekim nga Zoti (FOTO LAJM) Aktorja, Adriana Matoshi dhe futbollisti afrikan Keith Oëen Groeneveld zbuluan se ishin në një romancë pak ditë më parë.
19 vite më i ri, aktorja shqiptare flet për lidhjen me ish-futbollistin afrikan (VIDEO) Aktorja e njohur kosovare Adriana Matoshi është në një lidhje dashurie me ish-futbollistin e Feronikelit, Keith Groeneve
Kapet "mat" aktorja shqiptare, zbulohet lidhja me futbollistin afrikan (FOTO LAJM) Adriana Matoshi ka konfirmuar se është në një lidhje të re dashurie. Aktorja nga Kosova zbuloi romancën me futbollistin
Gjenden fosile të krokodilëve afrikan në Evropë Krokodilët antik nga Afrika notuan përtej Mesdheut për të jetuar në ujërat bregdetare spanjolle, shpallë një studim i ri
Rama nxjerr zbuluar Metën, zbulon skandalin me futbollistin afrikan që i dha pasaportë shqiptare Vazhdon "lufta e ftohtë" mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta. Kryeministri Rama ka akuzuar presidentin Meta
Pandemia mbyll shkollat, por rihap pub-et, çudia në shtetin afrikan Autoritetet në shtetin afrikan të Kenias vendosën të rihapin pas 6 muajsh lokalet e natës dhe pub-et, të cilat ishin mby
Moti për nesër, vapa afrikane vjen në Shqipëri Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike dhe në këtë mënyrë vijojnë edhe ditët me mot të kthjel
Sëmundja që paralizon fëmijët, Afrika mposht poliomelitin Komisioni Rajonal për Certifikimin e Poliomelitit në Afrikë e shpalli këtë vend të pastër nga poliomeliti. Sëmundja zako
Pamje të rënda: Momenti kur policët qëllojnë me 7 plumba afro-amerikanin në sy të 3 djemve të tij (VIDEO) Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen disa policë, që e qëllojnë një afrikano-amerikan shtatë herë, derisa
Rrahin barbarisht afrikanin, kush është shqiptari i arrestuar me 6 identitete Ai ishte dëmtuar në fytyrë me thikë ose me shishe të thyer për shkak të një sherri banal, për të cilën viktima nuk kisht
Maqedonia e Veriut preket nga i nxehti afrikan, sot dhe nesër temperaturat më të larta Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se gjatë dy ditëve të ardhshme (sot – e enjte dhe nesër – e premte), i gji
Nisuni për plazh! Nesër temperaturat priten të shkojnë deri në 41°C Java e fundit e korrikut, është përfshirë nga një valë e nxehtë afrikane në të gjithë vendin. Ditët e fundit do të regji
I nxehti afrikan përvëlon Shqipërinë, në këtë qytet u shënuan temperaturat më të larta "Temperatura me e lartë sot u regjistrua në qytetet Gjirokastër, Shkodër dhe Elbasan me vlerën e 38°C, ndersa në kryeqyt
I nxehti afrikan, mësoni si do të jetë moti nesër Shqipëria është në ndikimin e masave ajrore afrikane këtë javë. Sipas meteorologëve, ditën e mërkurë, do të vijojnë depë
Mbërrin i nxehti afrikan, sa do të shënojë termometri sot Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të g
Temperatura afrikane nga java e ardhshme në Kosovë Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për javën e ardhshme. Në fundjavë do të ketë reshje shiu, tempera
Nga Afrika në Shqipëri: Titull dhe Champions, Egbo vendos dy rekorde europiane Duhet të vinte një trajner i huaj, për më tepër afrikan (edhe pse për të gjithë Emanuel Egbo tashmë është shqiptar) për
Bëhuni gati për të nxehtin afrikan, sa pritet të shënojë termometri nesër Shqipëria këtë javë do të jetë në ndikimin e rrymave ajrore të nxehta afrikane. Nesër, termometri pritet të ngjitet deri