999 rezultate për

afrikĂ

Keni nisur pushimet? Ky është parashikimi i motit për javën që vjen Rajoni është përfshirë nga temperatura të larta ndërkohë paralajmërohet se javën e ardhshme ato do të jenë edhe më të la
​Koha kur morri fund tregtia e skllevĂ«rve nga Afrika MĂ« 7 qershor tĂ« vitit 1862, Shtetet e Bashkuara dhe Anglia nĂ«nshkruan njĂ« traktat pĂ«r t’i dhĂ«nĂ« fund tregtisĂ« sĂ« skllevĂ«
Nuk ka fund "tmerri" në SHBA, del videoja e vrasjes së një tjetër afrikano-amerikani nga policia (VIDEO) Vdekja e George Floyd shkaktoi një valë të madhe protestash dhe trazirash në 50 shtetet e SHBA-ve. Akoma pa mbaruar f
Ciklone dhe shi balte nga Saharaja, çfarë po ndodh me motin e temperaturat në Shqipëri? Moti ka patur teka të mëdha këto ditë, ku edhe pse qielli ishte i mbuluar me re, temperaturat kane qenë të larta ndërsa
Shqipëria goditet nga i nxehti afrikan, deri kur pritet të vazhdojnë temperaturat e larta Meteorologia Adiola Bami ka thënë se vendi ynë është përfshirë nga një valë të nxehti me origjinë nga Afrika e Veriut.
I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat mak
Afrikani që u bë i famshëm flet çfarë fshihet pas video-memes: Lojtari im i preferuar është Messi (VIDEO) Benjamin Aidoo, një nga katër afrikanët që me një video duke vallëzuar me një arkivol u bë virale ka shprehur admirimin
Zgjidh një simbol afrikan dhe merr një mesazh për veten Simbolet afrikane, të njohura me emrin "Adinkra", shpesh gjenden në mure, pëlhura dhe qeramikë. Zgjidhni një nga këto tr
Disa fakte që s’i keni ditur për Eto, nga gjuajtja me shishe ndaj Aragones, tek koleksioni i makinave luksoze Samuel Eto do të mbahet mend si një nga sulmuesit më të mirë viteve të fundit në futboll. Afrikani i famshëm arriti k
''Ethet e derrave afrikanë", Kina ngre alarmin për një tjetër pandemi Qeveria kineze ka ngjallur frikë për shpërthimin e një pandemie të dytë globale, pasi një virus i ri po qarkullon në ven
Nga Afrika vjen skema perfekte për gjuajtjet e dënimit (VIDEO) Goditjet e dënimit janë specialitet më vete dhe shumë futbollistë edhe sot njihen në botë si mjeshtërit e kësaj pune.
Kush është "bosi i madh" afrikan që do të blejë Arsenalin në vitin 2021 (VIDEO) Njeriu më i pasur në Afrikë, Aliko Dangote, ka zbuluar planet e tij për të blerë Arsenalin në vitin 2021. Tifozi miliard
Ylli i Liverpool shpallet futbollisti afrikan i vitit (VIDEO) Sadio Mane është shpallur futbollisti më i mirë afrikan për vitin 2019. Konfederata e Futbollit Afrikan ka shpallur m
Lojtari më i mirë afrikan, këta janë tre finalistët (FOTO LAJM) Është publikuar lista e ngushtë prej tre lojtarëve të nominuar për çmimin e më të mirit gjatë vitit 2019. Tre emrat v
Lojtari Afrikan i Vitit, Salah, Mane dhe Aubameyang në garë Mohamed Salah synon të zgjedhjet për herë të tretë radhazi Lojtari i Vitit nga Afrika, pasi është emëruar në listën e ng
Reperi afrikano-shqiptar publikon këngën për “Pavarësinë”, e gjitha në shqip (VIDEO) Cliqme është këngëtari artisti afrikano-shqiptar në prag të festave të nëntorit ka sjell një këngë pikërisht për këto di
Afrikani zhvarros prindërit për një motoçikletë Një afrikan përfundoi në prangat e policisë pasi po gërmonte të zhvarroste trupat e prindërve. Qëllimi i tij ishte të sh
Asgjësohen 12 ton mish i prekur nga virusi “Ethet afrikane të derrit” Agjencia për Ushqim dhe Veterinari njoftoi se do të asgjësojë mbi 12 ton mish të derrit, pasi te i njëjti është gjetur v
Gjenden mbi 130 delfinë të ngordhur në bregun e një ishulli afrikan Mbi 130 delfinë janë gjetur të ngordhur në bregun e një ishulli në Afrikën perëndimore. Ekspertët janë duke punuar pë
Vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri, priten temperatura të larta deri në fund të javës Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se në orët e para të mëngjesit moti mbi vendin tonë ka nisur i kthjellët ndërsa