999 rezultate për

afganistanit

Dogji Kur'anin, vritet gruaja afgane Një turmë njerëzish në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, kanë vrarë një grua dhe pastaj e kanë djegur trupin e saj, pas
Kapen 39 emigrantë ilegalë Policia ka ngritur padi penale ndaj 5 shtetasve grekë, të cilët tentonin që përmes Maqedonisë të trafikonin emigrantë të
Të paktën 18 të vrarë nga sulmi vetëvrasës në Afganistan Një sulm vetëvrasës në lindje të Afganistanit i cili kishte në shënjestër një stacion policor në qytetin Xhalalabad ka l
Presidenti i Afganistanit dënon sulmin në Kabul Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai ka dënuar sot sulmin e talebanëve i cili ndodhi mbrëmë në një restorant në Kabul,
Policia e Afganistanit po heton rastin e minorenes kamikaze Autoritetet në Afganistan kanë nisur kërkimet për një militant taliban, i cili dyshohet se ka detyruar motrën e tij të v
Festë në Afganistan, rikthehet futbolli pas 10 vjetësh (FOTO LAJM) Është festë e madhe në Kabul për rikthimin e futbollit ndërkombëtar pas 10 vitesh pushimi. Gjashtë mijë spektatorë mbush
Hoxhaj priti ambasadorin jorezident të Afganistanit në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Afganistani
Operacionet paqeruajtëse, 157 trupa të “Eagle 6” nisen drejtë Afganistanit Në mjediset e garnizonit ushtarak të Zall-Herrit u zhvillua sot ceremonia e përcjelljes së Kontigjentit të 12-të Paqerua
Sulm kamikaz në Afganistan, 14 viktima Të pakten 14 persona kanë gjetur vdekjen nga një sulm kamikaz në qytetin Kost, në lindje të Afganistanit. Tre prej te ci
Sulm kamikaz në Kabul, vriten 6 persona Të paktën 6 persona kanë mbetur të vrarë në një shpërthim në afërsi të zyrave qendrore të koalicionit të NATO-s në Kabul
Dhuna ndaj femrave, protesta në Afganistan Me qindra gra dhe vajza kanë protestuatr të mërkurën në Kabul të Afganistanit për ta dënuar dhunën kundër femrave. Kjo p
Forcohen marrëdhëniet mes Kinës dhe Afganistanit Presidenti i Kinës, Hu Xhintao, dhe homologu i tij afgan, Hamid Karzai, janë zotuar për forcimin e mëtejshëm të marrëdhë
Niset kontigjenti i 20-të drejt Afganistanit Një tjetër kontingjent i Forcave të Armatosura të Shqipërisë nisen drejt Kabulit. Kështu, gjatë paradites së sotme u org
Misioni "Eagle 4", sot drejt Afganistanit Nisen për një mision në Afganistan forcat paqeruajtëse “Eagle 4”. Ceremonia e përcjelljes të kontingjentit paqeruajtës ë
Afganistan, shpërthen bomba, humbin jetën 3 ushtarë të NATO-s Tre ushtarë të NATO-s kanë humbur jetën nga shpërthimi i një bombe artizanale në lindje të Afganistanit në një atentat t
Britania akuzon Iranin se po ndihmon kryengritësit afganë Ambasadori i Britanisë së Madhe në Afganistan Uilliam Peti i ka bërë thirrje Iranit për ndalimin e furnizimit me ndihma
Konferencë mbi Afganistanin, merr pjese edhe Haxhinasto Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto do të marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare
Klinton, optimiste për bisedimet me talebanët Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton, tha se bisedimet me talebanët për t`i dhënë fund luftës në Afganistan ja
Presidenti i Gjermanisë i premton mbështetje Afganistanit Presidenti Federal i Gjermanisë, Christian Wulff shkoi për një vizitë të paparalajmëruar në Afganistan. Kjo është vizita
Diplomati afgan emërohet shef i misionit në Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon ka njoftuar emërimin e diplomatit Zarif Farid, nga Afganista