999 rezultate për

afganistanit

Bombë në makinë, vritet gazetari i REL-it në jug të Afganistanit Elyas Dayee, gazetar i Radios Evropa e Lirë, është vrarë të enjten në provicën afgane Helmad, si pasojë e një bombe që i
Përmes Shqipërisë, kjo është rruga e heroinës së Afganistanit për në Europë Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksi
FIFA me dorë të hekurt, pezullon presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramudin Karim, pasi akuzohet
Zbardhet identiteti i maqedonasit që u vra në Afganistan Ilija Merxhanovski nga Lubanci i Maqedonisë është 37-vjeçari që ka ndërruar jetë bashkë me dy të tjerë në Kabul të Afgan
ISIS vazhdon të shuhet, shkatërrohet në Afganistan Dhjetëra luftëtarë të grupit militant Shteti Islamik (IS) janë dorëzuar te forcat afgane, pas luftimeve intensive midis
Turqia bie në kurthin e Afganistanit, fillon lufta me milicët shiit në Afrin (VIDEO) Një konflikt i ri edhe më i gjerë po merr jetë aktualisht në Siri. Gjatë ditës së djeshme, forca ushtarake në mbësht
ISIS pushton ish-bastionin e Bin Ladenit në Afganistan Luftëtarët e Shtetit Islamik (ISIS) kanë fituar territor përreth Tora Boras, ish-bastionit të Osama bin Ladenint në prov
Vrasja e 100 ushtarëve në Afganistan, japin dorëheqjen shefat e mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes i Afganistanit, Abdullh Habibi dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë, Qadam Shah Shahim,
SHBA bombardon ISIS-in me “nënën e të gjitha bombave” SHBA-të raportohet se kanë hedhur bombën më të madhe jo-nukleare në arsenalin e vendit në një zonë në lindje të Afganist
Gjermania i dhuron 240 milionë euro ndihma Afganistanit Gjermania ka ndërmarrë një nismë e cila synon rindërtimin e Afganistanit dhe disa vende në Afrikën Veriore dhe Lindjen e
ORTEKU / Shkon në 38 numri i të vdekurve në Afganistan Ka shkuar në 38 numri i të vdekurve nga orteku i dëborës që goditi një nga provincat e Afganistanit, ndërsa më shumë se
Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të pa
Lot dhe përqafime, "pumat" shqiptare nisen drejt Afganistanit (FOTO LAJM) Një kontigjent i FA shqiptare është nisur drejt Afganistanit. Kontigjenti në fjalë do të shërbejë në Herat, nën komandën
Jeta para talebanëve/ Foto të rralla të Afganistanit tregojnë që ishte një vend mikpritës në vitet ’70 (FOTO LAJM) Afganistani nuk ka qenë gjithmonë një vend i rrezikshëm për vizitorët. Para lëvizjes talebane dhe ardhjes së tyre në pus
Autobusi përplaset me karburantin, 36 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur Një autobus pasagjerësh ka përplasur një cisternë karburanti duke lënë të paktën 36 të vdekur dhe 25 të plagosur rëndë.
12 të vrarë dhe 50 të rrëmbyer nga sulmet në autostradat e Afganistanit Kryengritësit e dyshuar talibanë në Afganistan kanë vrarë të paktën 12 njerëz pasi i kanë ndalur automjetet e tyre në rr
Konfirmohet kush e vrau liderin taleban Agjencia e zbulimit e Afganistanit ka deklaruar se udhëheqësi taliban, Mullah Akhtar Mansour, është vrarë nga një sulm i
10 të vdekur në një sulm vetëvrasës në Kabul 10 të vdekur dhe 60 të plagosur në Kabul është bilanci i rëndë i një sulmi vetëvrasës. Sulmi vetëvrasës me makinë-bo
Vritet një lider i ISIS në Afganistan Shërbimet sekrete të Afganistanit kanë deklaruar se në lindje të vendit është ekzekutuar një lider i lartë i ISIS-it.
“Ti shpëtosh plumbave të Afganistanit, të të vrasin bandat e Albanistanit!” nga Dionis Xhafa Ibrahim Basha, efektivi i vrarë në Lazarat është ndër ata njerëz, që me veprimet e tij, vuri